TJ Sokol Nová Ves vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 0 (1:0)

TJ Sokol Nová Ves vs. TJ Sokol Stružinec   1 : 0   (1:0)

hráno v neděli 16. října 2011 od 15:30

Branky: 13. Nožička R.

ŽK: 3/2 (Nožička R., Golis, Tomášek/Votoček, Vágner)

Sledovalo: 220 diváků

Sestava – domácí: Čapek – Jíra, Hadač, Zajíc (c), Zuzánek (Čížek) (Mizera) – Tomášek, Svoboda, Brendl, Fejfar – Nožička, Golis

Trenér: Bezucha František

Vedoucí mužstva: Novotný Michal

Sestava – hosté: Škopán –  Martinec, Vágenknecht (c), Novotný Jar., Hloušek – Bláha D., Ševců, Vágner, Sehnoutek (Matěja) – Votoček, Heřmanský

Připraveni: Bláha O., Regimon, Láska J.

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: hlavní Špidlen Patrik, asistenti na  čarách Přikryl Jaroslav a Přikryl Jan, všichni ze Semil.

Za solidního podzimního odpoledne se na trávníku v Nové Vsi n. Pop. Před tradičně  početným publikem odehrálo derby odvěkých rivalů, Nové Vsi a Stružince. Domácí měli problémy s registracemi, chybělo jim několik hráčů. Stružinec přijel s 15 hráči, v dobrém rozpoložení. Vzhledem k síle soupeře by byl bod úspěchem.

Domácí začali lépe. Ve 13. min. Nožička R. střelou na zadní tyč, odrazem o tyč dává na 1:0. Ve 24. min. domácí Golis v šanci po neodmávaném ofsajdu, gólman Škopán zachránil hosty před 2. brankou. Ve 27. min. Ves opět v šanci, Golis opět promarnil změnu skóre. Dorážka jeho kolegy skončila nad. Ve 34. min. o sobě dali vědet také hosté po rohovém kopu, ovšem neurodilo se. Za minutu se opět zastřelovali domácí. Štěstí pro nás. Pět minut před půlí střílí Votoček, balon se odrazil od obránců, gól ovšem nepadl. O chvíli nato další slušná možnost Stružince po rozehraném tr. kopu Vágenknechtem, zase nic. První dějství tak skončilo 1:0 pro Ves. Domácí byli lepší, dřív u balonu, více bojovali, měli větší chuť hrát. I přes to mohl Stružinec v závěru poločasu srovnat. Zápas nebyl ještě ztracen, chtělo by to dát, co nejdříve vyrovnávací branku, aby by bylo o zajímavý zbytek zápasu postaráno.

V 67. min. rozhodčí Špidlen neuznal gól Vsi pro ofsajd. V 70. min. musel Stružinec vystřídat, Sehnoutek pro zranění kotníku přenechal místo na kraji zálohy Matějovi.  V 79. min. centroval Hloušek do vápna, Ševců zamířil nad. V 81. min. tr. kop Hlouška končí pouze v rukavicích Čapka. V 85. min. Matěja v šanci, střelou zleva trefil jen gólmana. Nelze upřít hostům závěrečnou snahu o vyrovnání. To se ke vší smůle nepodařilo. Domácí udrželi čisté konto a získali další 3 body za vítězství 1:0. Svému dnešnímu soupeři odskočili již o 8 bodů.

Co říci na závěr? Stružinec prohospodařil první půli, ve které mohl inkasovat čtyřikrát. Naštěstí jen jednou. Druhá půle byla z jeho strany lepší, avšak gól ne a ne dát.

Nyní čeká v sobotu 22. října 2011 od 15:30 hráče Stružince poslední domácí utkání podzimu se Sokolem Mříčná. Půjde o to napravit reputaci z utkání v Nové Vsi a získat body. Proto přijďte povzbudit Sokol Stružinec v hojném počtu na tento zápas.

(autor: Jiří Máka)