16.04.2019 17:30

Prohra o gól v derby

TJ Sokol Nová Ves n. Pop. vs. TJ Sokol Stružinec   3 : 2       (3:1)

hráno v sobotu 13. 04. 2019 od 17:00

Branky: 12. Golis Radek, 14. Svoboda Daniel, 26. Kunt Viktor - 33. Kuch David, 82. Bláha Ondřej

ŽK: 3/3  (Máka, Nožička, Golis/Bláha D., Schreyer, Böhm)

Diváků: 115

Sestava Stružince: Nouzák – Brnka, Martinec (c), Böhm, Schreyer –  Bláha D. (76. Ebert), Matěja (81. Vondra), Syrovátka J., Kuch – Bajgar (65. Chlumský), Galbavý (54. Bláha O.)

Připraven:Vrabel

Vedoucí mužstva: Jiří Máka

Masér: Bím Ladislav

Za chladného sobotního dubnového odpoledne svedla píšťalka rozhodčího Pánka z Jablonecka fotbalisty Nové Vsi a Stružince k tradičnímu derby utkání. Domácí byli favoritem. Přesto hosté chtěli v tomto zápase bodovat a dostat se do klidnějších vod tabulky OP Semilska. Stružinec nezvládl první poločas, dopouštěl se velkých chyb v obraně. Ve 12. min. se poprvé prosadil Golis po přihrávce za obranu od Vohnouta, 1:0. Za 2 min. to bylo 2:0. Hrající trenér Svoboda D. střílí ze 25 m, balon před gólmanem Nouzákem zaplaval a skončil v síti. V 18. min. Kuch dal branku po roh. kopu Bláhy D., jenže pro odmávaný ofsajd nakonec nebyl hl. rozhodčím Pánkem uznán. Ve 26. min. domácí Kunt dostal kolmici středem a sám na Nouzáka s přehledem skóroval, 3:0. Ve 30. min. byla k vidění střela Kucha z vápna mimo. Ve 32. min. pěkná souhra Bajgara, Bláhy D., na jejímž konci byl Kuch, který v prostoru šestnáctky snížil na 3:1. 1. pol. skončil vedením Nové Vsi v poměru 3:1.

O přestávce hosté vystřídali, Ebert za Bláhu D. Ve 2. poločase se hosté výrazně zlepšili. Dostávali se často do zakončení, jen tomu chyběla přesnější muška a lepší střelba. Domácí dlouho odolávali. Při střelbě neuspěli Brnka, Galbavý, Kuch, Martinec ani Syrovátka. Hosté několikrát kopali tr. kop, ale ani z nich jim pšenka nevykvetla. Často trefovali zeď. Až v 82. min. kontaktní branku vstřelil střídající Bláha O., když usměrnil do branky střílený centr Syrovátky zleva, 3:2. V 87. min. výlet předstopera Böhma končí střelou nad. V 90. min. Kuch z tr. kopu trefuje jen náruč domácího gólmana. Krátce poté je zápas ukončen za výhry domácích v poměru 3:2.

Co říci na závěr? V dnešním derby viděli fanoušci utkání dvou rozdílných poločasů. V prvním lepší domácí, ve druhém hosté. Škoda jen, že se naši hráči těžko prosazují střelecky. Doufejme, že se to brzy zlepší.