TJ Sokol Nová Ves n. Pop. vs. TJ Sokol Stružinec           1:2         (1:1)

Branky: 25. Golis Radek - 29. Hadač Vladimír (vl.), 84. Kuch David

ŽK: 0/0

Diváků: 80

Sestava Stružince: Nouzák – Brnka, Martinec (c), Böhm, Schreyer – Bláha D. (78. Ženatý), Syrovátka J., Matěja, Ebert (46. Bláha O.) – Bajgar, Kuch

Rozhodčí: Mikule Jaroslav z Lomnice n. Pop., AR1: Liška Pavel ze Semil, AR2: domácí laik Moravec Josef .

Za občasného deště sehráli fotbalisté Stružince tradiční "derby odvěkých rivalů" v Nové Vsi n. Pop., kde se utkali s aktuálně 2. týmem tabulky OP Semilska. Novovesští chtěli napravit ztrátu z minulého týdne, kdy prohráli ve Studenci 1:3 a ztratili vedení. Pro hosty by bylo úspěchem bodovat v tomto derby.

Hned v 5. min. Fedor trefuje z otočky břevno po přihrávce od Hadače. V 17. min. Vohnout míří ze 20 m nad. Ve 23. min. Dušta z úhlu minul levou tyč Nouzákovy svatyně. Ve 25. min. roh. kop Vohnouta na přední tyč a Golis hlavou o zadní tyč přivedl domácí do vedení, 1:0. Ve 29. min. domácí stoper Hadač zahrál malou domů na gólmana Svobodu, ten balon minul, a tak balon skončil až v brance, srovnáno na 1:1. Ve 40. min. Duštův střílený centr prošel brankovištěm a nikdo z jeho spoluhráčů netečoval. Balon skončil v autu. Ve 43. min. Nová Ves ve velké šanci. Gólman Nouzák minul balon, nakonec se to obešlo bez inkasovaného gólu. První poločas skončil remízou 1:1. O poločase Stružinec vystřídal. Bláha O. za Eberta.

V 52. min. domácí kopali roh. kop. Z něj nic. Nová Ves získala převahu. V 55. min. Vohnout zahrával roh. kop. Opět nic. V 61. min. Dušta střílí branku, která nebyla uznána, neboť mu byl odmáván a odpískán ofsajd. V 65. min. Syrovátka zahrával roh. kop, balon končí opět roh. kopem, po kterém Bláha D. střílí vedle. V 73. min. domácí kopou roh. kop. Z něj nic. V 78. min. hosté podruhé střídají. Ženatý za Bláhu D. V 83. min. další z mnoha rohů Nové Vsi a gól z něj opět nepadl. V 84. min. přetlačil Bláha O. soupeře na půlce a vyslal do šance kolegu z útoku Kucha, který nabídnutou šanci proměnil a ze 16 m dal vítězný gól Stružince, 1:2. Byla to první střela hostů v zápase. Hosté nedovolili v posledních minutách další změnu skóre a po konečném hvizdu rozhodčího Mikuleho se mohli radovat z tříbodového zisku za vítězství 1:2.

Co říci na závěr? Jak to někdy bývá. Fotbal nemá logiku. Nová Ves měla v tomto derby více ze hry. Měla k dispozici hodně rohů a také šancí na vstřelení branky. Stružinec vytěžil z minima maximum. Ve 2. pol. se ubránil a ke 3 bodům mu stačila jedna střela na branku v závěru utkání.

Příští zápas sehraje Sokol Stružinec v sobotu 19. 05. 2018 od 17:00 na domácím hřišti, kde přivítáme aktuálního lídra OP Semilska, SK Studenec. Přijďte povzbudit žlutomodré barvy s tradičním rivalem.