TJ Sokol Nová Ves n. Pop. vs. TJ Sokol Stružinec    2 : 2    (0:1)

Branky: 60. Golis, 86. Máka V. – 22., 61. Votoček

Sestava Stružince: Kohout – Matějka, Hloušek, Martinec (c), Schreyer – Sehnoutek (84. Bláha D.), Vágner, Ševců, Matěja - Láska M., Votoček

připraveni: Škopán, Bláha O., Bajgar, Stránský P.

Zraněn: Hamáček,  Stránský L.

Absence: Vágenknecht

Trenér: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Bím Ladislav

Rozhodčí: Štuk Ivan z Lomnice n. Pop. 1. asistent lajk Čapek Vít, 2. asistent lajk Máka Jiří.

Ve čtvrtek 8. května 2014 na státní svátek osvobození Československa a za solidního počasí sehráli fotbalisté Stružince derby utkání na půdě velkého rivala, a sice v Nové Vsi n. Pop. Pohled na tabulku byl pro domácí hrozivý. Mezi oběma soupeři byl totiž propastný bodový rozdíl, 21 bodů. To se nestává často. Derby však smazává rozdíly. Taková utkání bývají vyrovnaná a nemývají favorita. Domácím chyběli útočník Tomášek a záložník Brendl. Hostům hrající trenér Vágenknecht kvůli pracovním povinnostem a zranění Hamáček se Stránským L. Do základní sestavy se po karetním trestu vrátil Matějka.

První šanci si vypracoval Stružinec ve 20. min., když Ševců zahrával přímý kop a Vágner střílel vedle. O 2 min. nato, tedy ve 22. min. se hosté dočkali první branky v síti Bergra. Matějka vyslal nádherný centr zleva do vápna, kde si naběhl Votoček a hlavou nabídnutou šanci proměnil, 0:1. Ve 24. min. je Votoček ústně napomínán hlavním rozhodčím Štukem po zbytečném dojetí souboje v útoku. Ve 43. min. hlavičkuje záložník Matěja vedle. Domácí se v prvním poločase nedostali do přímého ohrožení naší branky strážené Kohoutem. Poločas tak skončil za těsného vedení Stružince v poměru 1:0. Tento stav je velmi ošidný. Zápas není vůbec prohraný, ale zdaleka ne vyhraný.

Domácí do druhého poločasu 2 x vystřídali. Ze hry odešli hrající trenér Fedor a Čížek. Místo nich nastoupili Salyga a Dušta. V průběhu 2. pol. domácí ještě několikrát vystřídali. Ve 49. min. Ševců střílí, gólem to nekončí. V 54. min. Ševců znovu míří na branku, jeho střelu vytěsnil gólman Bergr na roh. V 57. min. vidí hostující Schreyer ŽK za faul. Uplynula hodina hry a novovesští vyrovnávají skóre po standardní situaci se zapsal do střelecké listiny Golis, když dorazil do branky střelu, kterou gólman Kohout vyrazil a obránci nedobíhali, 1:1. V 61. min. Hloušek zahrával přímý kop, jeho střela byla sražena na roh. V téže minutě si míč k rohovému praporku postavil záložník Vágner a centrem na přední tyč našel Votočka, který podruhé v zápase skóroval a podruhé v utkání přivedl hosty do vedení, 1:2. Stružinečtí měli přidat další branku jako pojistku, aby zvýšili naděje na plný bodový zisk. V 71. min. předstoper Martinec na výletě. Vystřelil vedle. V 76. min. inkasuje Votoček ŽK za faul. V 84. min. hosté provedli jediné střídání. Bláha D. nahradil v krajní záloze Sehnoutka. Když se hostům nepodařilo navýšit skóre, uhodilo na druhé straně. V 86. min. se domácí dočkali vyrovnání. Máka V. zahrával tr. kop ze 20 m, balon byl tečován ve zdi a propadl k levé tyčce naší branky, 2:2. V závěru, v 89. min. vidí ještě domácí Dušta ŽK za faul. Skóre se již nezměnilo, i když se stružinečtí v posledních 5 minutách nadechli k náporu. Balon nebezpečně létal v malém pokutovém území Vsi. Novoveská obrana dirigovaná stoperem Hadačem další branku nepřipustila, a tak bylo utkání rozhodčím Štukem ukončeno za remízového stavu 2:2.

Co říci na závěr? Stružinec poprvé na jaře ztratil 2 body, první remíza. Dnešní výkon nebyl optimální. Od některých hráčů se čekalo víc. Oba góly jsme obdrželi po špatně bráněné standardní situaci. Na tom je potřeba zapracovat. Pozitivní je, že se Matějka po trestu vrátil do sestavy dobrým výkonem.

Nyní nás čeká šlágr kola, kdy v sobotu 10. 5. 2014 od 17:00 sehrajeme velmi těžké utkání v Bělé. Tímto zvu všechny příznivce stružinecké kopané k návštěvě tohoto zápasu.