TJ Sokol Mříčná vs. TJ Sokol Stružinec     3 : 1         (2:0)

Branky: 12. Holec Tomáš, 15. Hrnčíř Daniel, 87. Holec Tomáš - 78. Kuch David

ŽK: 1/1 (Šif/Martinec)

Diváků: 150

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Drábek, Martinec (c), Schreyer – Matěja, Bajgar, Syrovátka, Bláha D. (60. Galbavý) - Kuch, Bláha O. (46. Böhm)

Připraven: Vágenknecht Petr

Rozhodčí: Diringer Petr, AR1: Houška Zbyněk, AR2: Šulc Miroslav, všichni z Jablonecka.

Za solidního srpnového odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince do Mříčné, kde se jim v poslední době moc nedaří. Po úvodní domácí prohře s Roztokami chtěli bodovat v tomto utkání. Na tento zápas bylo k dispozici jen 14 hráčů včetně hrajícího trenéra Vágenknechta. Stružinečtí odehráli velmi špatný první poločas. Během prvních 5 minut se nedostali vůbec z vlastní poloviny. Ve 12. min. domácí kanonýr Holec T. dostal balon na vápno, úplně sám  střelou k levé tyči dal na 1:0. V 15. min. Hrnčíř z rohu vápna zvýšil na 2:0. Až potom se dostali do hry hosté. Ve 34. min. Kuch střílí ze 30 m mimo. Vzápětí Jiřišta z vápna také mimo. Ve 40. min. vidí domácí Šif jedinou ŽK domácích po faulu na Syrovátku.  Právě faulovaný hráč zahrával tr. kop, který však skončil jen naším ofsajdem. Ve 43. min . se Holec T. zastřeluje, když na malém vápně hlavičkuje mimo. Měli jsme štěstí. Minutu před koncem první půle Bláha D. střílí ze 20 m, gólman Paclík chytá. Poločas skončil 2:0. Hosté o půlce vystřídali. Böhm nahradil Bláhu O.

Krátce po přestávce vyrobil minelu Martinec, čehož nevyužil Holec T. Zblízka přestřelil branku. Minutu nato Bajgar z vápna trefuje jen gólmana. V průběhu druhého poločasu hostující gólman Škopán vytáhl několik bravurních zákroků, aby ještě žila naděje na bodový zisk. V 60. min. hosté podruhé střídali, když Galbavý nastoupil místo zraněného Bláhu D. V 76. min. dostal Martinec jedinou ŽK hostů po faulu na Šifa. V 77. min. Bajgar sám ve vápně trefuje jen pravou tyč. Uběhla minuta a Kuch na vápně, střelou k levé tyči snížil na 2:1. Zavánělo to ofsajdem, ale nakonec branka po poradě hlavního arbitra s AR1 byla uznána. V 87. min. Martincova přihrávka končí u domácího hráče, ten vyslal do brejku Holce T., který svým druhým gólem v zápase stanovil konečnou podobu výsledku, 3:1.

Co říci na závěr? V dnešním zápase byly k vidění dva rozdílné poločasy. Domácí byli lepší v tom prvním, vypracovali si dvoubrankové vedení. I přes zlepšený výkon Stružince ve druhé půli nakonec jen vstřelil jednu branku. Nebýt výborného výkonu gólmana Škopána inkasovali bychom 7 branek. Věřme, že v příštím zápase doma s Mírovou předvedou naši hráči lepší výkon a pokusí se obrat o body aktuálního lídra tabulky.

Příští víkend čeká fotbalisty  Sokola Stružinec druhé domácí utkání. Soupeřem bude aktuální lídr SK Mírová p. Koz. Hraje se netradičně v neděli 25. 8. 2019 od 17:00. Tímto vyzývám fanoušky TJ Sokol Stružinec, aby přišli povzbudit žlutomodré v souboji proti favoritovi.