05.06.2018 19:37

povinná výhra z venku

TJ Sokol Mříčná vs. TJ Sokol Stružinec        1:3          (0:1)

hráno v sobotu 02. 06. 2018 od 17:00

Střelci: 87. Spanilý Jaroslav - 20. Kuch David, 48. Matěja Marek, 85. Bláha Dominik

ŽK: 2/2 (Paclík, Zaplatílek/Kuch, Böhm)

Diváků: 120

Sestava Stružince: Martinec (c) – Brnka, Merta, Böhm, Hamáček (85. Bláha O.) - Bláha D., Bajgar, Matěja, Ebert – Kuch, Mach (86. Stránský)

Trenér: Vágner Bohumil

Rozhodčí: Kraus Pavel z Lomnice n. Pop., AR1: Mikule Jaroslav z Lomnice n. Pop., AR2: domácí laik

Za teplého sobotního červnového odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince na hřiště předposledního týmu tabulky, a sice do Mříčné, kde se nám daří vítězit, ale často se vítězství nerodí lehce. Zvlášť, když domácí bojují o záchranu. Našemu týmu chybělo několik hráčů včetně gólmana Nouzáka. Do branky musel kapitán Martinec a základní sestavu vyztužilo zkušené duo Merta a Mach.

V prvním poločase se hosté ujali vedení ve 20. min., kdy Mach vysunul Brnku do lajny, ten přihrál na volného Kucha, který měl prázdnou branku, nemohl nedat, 0:1. Ve 38. min. Kuch prodloužil balon na Brnku, který trefil břevno. Ve 45. min. Kuch nevyužil chyby domácí obrany a sám neuspěl proti gólmanovi Paclíkovi. První poločas skončil vedením hostů 0:1. O přestávce Stružinec nestřídal.

Hned ve 46. min. Bláha D. hlavičkuje z malého vápna těsně mimo po centru Brnky. Ve 48. min. Matěja z vápna vymetl šibenici a zvýšil na 0:2. V 55. min. Spanilý hlavou mimo po centru Šifa z tr. kopu z půlky. Domácí se zlepšili a dostávali se do zakončení, ale kontaktní branka nepřicházela. V 65. min. inkasoval domácí Zaplatílek ŽK za faul loktem na Kucha. V 68. min. domácí Beran střílí z dálky nad. V 71.min. Kuch ve velké šanci zblízka trefuje pouze tyč a poté balon obránce odkopl. Škoda. V 78. min. inkasuje Böhm ŽK zastrčení do soupeře. V 85. min. hosté poprvé střídají, Bláha O. za Hamáčka. V téže minutě Bláha D. doráží pod břevno vyraženou střelu Kucha, 0:3. Za komentář na adresu rozhodčího Krause vidí ŽK gólman Paclík. V 86. min. hosté podruhé střídají, Stránský za Macha. V 87. min. domácí Spanilý snižuje na 1:3, když si gólman Martinec vybral slabší chvilku a neudržel balon, ten domácí zkušený útočník dopravil za brankovou čáru. Po 1 min. nastavení ukončil rozhodčí Kraus zápas, ve kterém vyhrál Stružinec 1:3. Díky prohře Nové Vsi v Turnově s Přepeřemi B 0:5 se náš tým posunul na 3. místo tabulky OP Semilska.

Co říci na závěr? Stružinec získal v tomto utkání povinné 3 body, ale herně to nebylo ono. Ve hře bylo příliš nepřesných přihrávek, hlavně v prvním poločase. Výhra mohla být vyšší. Kuch neproměnil 2 tutovky. Důležitá pro vývoj zápasu byla rychlá 2. branka v podání Matěji, krátce po přestávce.

Příští zápas sehraje Sokol Stružinec v sobotu 09. 06. 2018 od 17:00 na domácím hřišti, kde přivítá TJ Vysoké n. Jiz. Přijďte povzbudit žlutomodré barvy za dalšími body.