TJ Sokol Mříčná vs. TJ Sokol Stružinec 2 : 3 (2:1)

TJ Sokol Mříčná vs.  TJ Sokol Stružinec   2 : 3   (2:1)

Branky: 38. Jaroš, 43. Bergemann – 34., 60., 64. Martinec

ŽK: 3/0 (Holec M., Farský M., Malý ml.)

Diváků: 150

Sestava Stružince: Nouzák – Brnka (88. Vondra), Ševců, Böhm, Schreyer – Bláha D. (13. Bajgar 46. Chlumský), Martinec, Sedlák, Matěja (83. Ženatý) –  Votoček (c), Vágenknecht (80. Bláha O.)

Rozhodčí: Rympler Roman z Dolního Bousova, AR1: Nečásek Petr, AR2: Bukvička Dušan z Mnichova Hradiště.

Za oblačného svátečního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince k dohrávce 14. kola OP Semilska na hřiště do Mříčné, kde je čekal poslední celek tabulky s pouhými 10 body. Naším cílem bylo vyhrát a napravit tak pokažený sobotní zápas v Jilemnici. Ovšem ve Mříčné se hraje těžko, navíc domácí potřebují každý bod. K zápasu bylo připraveno 16 hráčů včetně Matěji, Chlumského, Ženatého a Sedláka. Chyběl jen zraněný Škopán. Opakoval se úvod utkání s Jilemnicí, kdy Votoček nedal 2 gólovky. V 7. min. přestřelil z malého vápna po centru Sedláka. Ve 13. min. musel opustit hřiště zraněný Bláha D. a na jeho místo na kraji zálohy nastoupil Bajgar. V 15. min. Votoček pálí z 10 m nad. Škoda. V 18. min. domácí záložník Kučera z úhlu minul branku. Ve 22. min. Sedlák střílí nad po přihrávce Votočka. Ve 24. min. Votoček zblízka do gólmana a od něj na roh. Z něj nic. Ve 27. min. tr. kop Vágenknechta (zkrácený roh) a z něj nic. Ve 29. min. Vágenknecht z 19 m střílel nad. Ve 31. min. tr. kop Martince po zemi ze 25 m, gólman vyrazil na roh a z něj nic. Ve 33. min. faulován Martinec zezadu poblíž vápna bez ŽK. Tr. kop Vágenknechta odkopl obránce na roh. Po roh. kopu Vágenknechta, Martinec začal své hlavičkové představení v tomto zápase a vstřelil úvodní branku utkání, 0:1. Ve 38. min. domácí kapitán Jaroš srovanl na 1:1. A ve 42. min. Bergemann střelou pod břevno a chybě gólmana Nouzáka, který byl přiliš venku, otočil skóre v domácí prospěch, 2:1. Minutu před koncem 1. pol. po roh. kopu Vágenknechta Matěja střílel, gólman vyrazil. 1. poločas skončil vedením domácích 2:1. Hosté o přestávce vystřídali, Bajgara vystřídal Chlumský, aby oživil kraj zálohy.

V 52. min. roh. kop Vágenknechta na zadní tyč a Böhm z 1 m hlavou minul levou tyč. Škoda. V 56. min. viděl 1. ŽK domácí Malý ml. za faul na Sedláka na 35 m od domácí branky. V 60. min. Votoček centruje od rohu zleva a Martinec opět hlavou vyrovnává na 2:2. Minutu nato Sedlák z vápna míjí branku. V 63. min. inkasuje Holec M. ŽK za faul na Martince na 40 m. V 64. min. centr Vágenknechta do vápna a Martinec potřetí hlavou dovršuje hattrick, 2:3. Bravo. Láhev do kabiny. V 75. min. Vágenknecht z otočky trefil levou tyč. V 78. min. Vágenknecht z vápna po přihrávce od Votočka minul branku. V 80. min. 3. stř. hostů, Bláha O. za Vágenknechta. V 82. min. inkasuje domácí stoper Farský M. ŽK za faul. V 83. min. 4. stř. hostů, Ženatý za Matěju. V 88. min. 5. stř. hostů, Vondra za Brnku. Domácí se snažili aspoň srovnat skóre. Jenže hosté to přečkali bez úhony a mohli tak po konečném hvizdu rozhodčího Rymplera slavit 3 body za výhru 3:2 a udržení 4. místa v tabulce.

Co říci na závěr? Stružinečtí v dnešním utkání opět neproměnili v úvodu 2 gólovky. I když vedli, domácí do poločasu otočili na 2:1. Hosté zabojovali a ve druhé půli si vypracovali několik šancí a dokázali hattrickem velmi dobře hrajícího Martince rozhodnout o vítězství.

Nyní čeká Stružinec domácí utkání se zachraňující se Poniklou, která se na jaře zvedla. Hraje se v sobotu 13. 5. 2017 od 17 h.  Na toto utkání jste Vy fanoušci stružineckého fotbalu srdečně zváni.

Výsledky 20. kola: Jilemnice – Stružinec 6:1, Nová Ves – Bělá 0:2, Přepeře B – Mříčná 2:0, Bozkov B – Vysoké 6:3, Košťálov B – Horní Branná B 2:1, Studenec -  Lomnice B 0:3, Poniklá  měla volno. Dohrávka 14. kola: Nová Ves – Jilemnice 1:0, Mříčná – Stružinec 2:3