TJ Sokol Mříčná vs. TJ Sokol Stružinec 2 : 3 (1:1)

TJ Sokol Mříčná vs. TJ Sokol Stružinec  2 : 3  (1:1)

hráno v sobotu 8. září 2012 od 17:00

Branky:16. Jaroš, 90. Zákoucký – 27. ,88.Vágner, 60. Ševců

ŽK: 3/3 (Hloušek, Vágenknecht, Schreyer)

Sledovalo: 120 diváků

Sestava – hosté: Hůlek – Hamáček, Vágenknecht (c), Martinec, Hloušek - Matěja (90+2. Bláha O.), Ševců, Vágner, Sehnoutek –  Schreyer (75. Bláha D.), Škopán

Připraveni: Stránský, Bajgar

Hlavní rozhodčí Tomášek Petr z Jilemnice, na čarách mu asistovali delegovaný Janda Martin z Poniklé a lajk Forman Zbyněk ze Stružince.

Druhou zářiovou sobotu za solidního počasí sehráli fotbalisté Stružince, prozatímní vládci okresu, velmi těžké utkání na půdě Sokola Mříčná. V tabulce byl mezi oběma soupeři 8 bodový rozdíl, ale na to jsme se nemohli spoléhat. Domácí hráče vždy žene dopředu bouřlivé publikum v čele s bubeníkem. Při absenci obou našich útočníků Heřmanského a Votočka musel trenér Vágenknecht přeskupit sestavu. Do branky poprvé na podzim nastoupil Hůlek a druhý gólman Škopán vytvořil útočnou dvojici se Schreyerem. První poločas se odehrál v opatrném stylu. Jakoby ani jeden z týmů nechtěl prohrát. Domácí se sice ujali v 16. min. vedení, když pěkně kopnutý tr. kop. kapitána Malého V. st. vyrazil Hůlek s vypětím na břevno a z dorážky Jaroš přivedl Mříčnou do vedení, 1:0. Hostující obrana zaspala při bránění této standardní situace. Ve 25. min. Sehnoutek se snažil hlavou překvapit gólmana Podhorníka po centru Vágenknechta. Nevyšlo to. O dvě minuty nato centr Matěji zprava na Vágnera, který hlavou mířil pod břevno. Podhorník vyrazil jen na roh a po roh. kopu se dostal k míči Vágner, který z úhlu pěknou střelou propálil domácího gólmana, 1:1. Ve 37. min. kontakt Matěji s obráncem ve vápně zůstal bez penaltové odezvy rozhodčího Tomáška. Těžko se píská penalta Jilemničákovi, když hodně hráčů Mříčné jsou buď Jilemničáci nebo dříve hrávali v Jilemnici. Ve 42. min. Vágenknecht minul z tr. kopu levou tyč. Poločas skončil remízovým stavem 1:1. Dle slov trenéra Vágenknechta to byla až moc opatrná hra. Za tohoto skóre nebyl zápas prohraný ani vyhraný. Do druhé půle došlo v týmu Stružince ke změně na několika postech. Martinec se vysunul z předstopera do útoku místo Škopána.

Ve 47. min. Ševců ze 25 m střílel vedle. V 52. min. napřáhl Schreyer ze 35 m. Gólman jeho střelu vyrazil na roh. V 60. min. domácí neuspěli při rohu a vzápětí Ševců napálil balon levačkou ze 20 m do šibenice a otočil stav v náš prospěch, 1:2. V 63. min. po rychlé akci hostů Sehnoutek zleva z úhlu přeloboval gólmana, jeho střele však chyběla větší rychlost, aby skončila v síti. U tyče ho zastoupil stoper Farský. V 74. min. prudkou střelu domácích Hůlek vyráží na roh. Od 75. min. se posunul Sehnoutek do útoku místo vystřídavšího Schreyera. V 79. min. po hezké kombinační akci Matěja nacentroval před branku, na zadní tyč nabíhal Bláha D., na balon ovšem nedosáhl. V 86. min. Ševců vyslal do běhu Sehnoutka, který si to dal na dlouhou nohu a trefil jen gólmana. V 88. min. Ševců znovu vyslal spoluhráče do šance, tentokrát Vágnera, nejlepšího hráče zápasu, který střelou na zadní tyč dává stružineckým větší naději na bodový zisk, 1:3. Stále však nebylo jisté, jestli odsud odvezeme všechny body. Zvlášť když v 90. min. domácí snižují po roh, kopu střídajícím Zákouckým, 2:3. Tomu předcházela střela pod břevno, kterou Hůlek vyrazil právě na již zmíněný roh. Více již hosté nedovolili, a tak si připsali již šesté vítězství v šesti utkáních podzimu. Dále tak kráčejí jako jediní bez ztráty na čele OP Semilska.

Co říci na závěr? První poločas nebyl bůhvíjaký šlágr, za to ve druhém se naše hra zlepšila jako již poněkolikáté na podzim a dokázali jsme otočit výsledek i přes optickou převahu domácích, kteří dlouhými balony hledali urostlé a vysoké útočníky. Svou roli sehrálo také dobré vyměnění hráčů o přestávce. Nyní je před námi jeden z nejoblíbenějších soupeřů, SK Mírová B. Hraje se v sobotu 15. 9. 2012 od 17:00. Přijďte povzbudit naše fotbalisty v boji o další body.