TJ Sokol Mříčná vs. TJ Sokol Stružinec 2 : 2 (0:2)

28.05.2015 08:04

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

jen bod ze hřiště outsidera

 

TJ Sokol Mříčná vs. TJ Sokol Stružinec   2 : 2   (0:2)    

hráno v sobotu 23. 05. 2015 od 17:00

 

Branky: 51´. Podzimek, 60´. Jiřišta - 14´. Sehnoutek, 45´. Votoček

 

ŽK: 1/1(68´. Bergeman/71´., 77´. Sehnoutek)

ČK: 0/1 (77´. Sehnoutek)

Diváků: 150

 

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Stránský L. (68´. Böhm), Martinec (c), Schreyer – Matěja, Sehnoutek, Ševců, Bláha D. – Votoček (88´. Bláha O.), Láska J.

Připraveni: Stránský P., Bajgar

Absence: Vágenknecht, Mizera, Hloušek, Kohout

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Forman Zbyněk

 

Rozhodčí: Liška Pavel ze Semil, AR1: domácí lajk: Farský Josef, AR2: hostující lajk: Máka Jiří.

 

     Za pěkného sobotního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince na neoblíbené hřiště do  Mříčné k sehrání dalšího mistrovského utkání OP Semilska. Dalo se čekat velmi těžké utkání vzhledem k tomu, že domácí tým bojuje o přežití v okresním přeboru. Dále je zde tradičně bouřlivá atmosféra. Všechny tyto předpoklady se naplnily beze zbytku. Náš celek jel k tomuto utkání s 15 hráči, ovšem několik hráčů laboruje se svalovými zraněními. I přes to byl naším jediným cílem plný bodový zisk. Přežili jsme úvodní nápor domácího týmu, kdy byli domácí hráči v několika šancích. Gólman Škopán byl vždy na svém místě. Poté ve 12. min. Votoček v šanci, ale domácí gólman Farský P. pádem pod nohy vše vyřešil. Ve 14. min. se již mohla početná skupina stružinecký fans radovat. Záložník Sehnoutek po akci ve středu hřiště proměnil samostatný únik na gólmana v úvodní branku utkání, 0:1. Ve 21. min. gólman Škopán chytá tr. kop domácího týmu ze 22 m. Za minutu nato střelu domácích Škopán vyráží na roh. kop a z něj nic. Ve 28. min. roh. kop našich hráčů končí pouze v rukavicích Farského. Ve 36. min. se situace opakuje. Z roh. kopu se další branka naurodila. Již to vypadalo, že skončí 1. pol. 0:1. Ale přišla závěrečná minuta, tedy 45. a Pepa Ševců vyslal Votočka do šance a ten po kiksu domácí obrany i brankáře dává na 0:2. Poločas skončil tedy dvoubrankovým vedením favorizovaného Stružince. Chtělo to pokračovat ve stejné hře, kladen důraz na obranu a zbytečně se nehonit do útoku. Vzhledem k několika nezcela zdravým hráčům. Aktivní hrou čekat na chybu soupeře a potrestat je případně z brejku.

     Hned ve 47. min. přestoper Martinec nastřelil spojnici břevna a tyče domácí branky. Škoda. Uhodilo však na druhé straně, kdy se střídající hráč Mříčné, Podzimek s afro účesem střelou z otočky prosadil, 1:2. Běžela 51. min. Domácí pokračovali v náporu, který jim nabídli naši hráči laxním přístupem ke hře. Ten vyvrcholil v 60. min., kdy se domácí hráč Jiřišta po dorážce a špatném postavení celé obrany mohl radovat s početnou skupinou domácích ultras z vyrovnávací branky, 2:2. V 68. min. hosté vystřídali, do hry Böhm místo Stránského L. V téže minutě inkasuje domácí mladík Bergeman ŽK za faul na našeho hráče. Postupem doby za nerozhodného stavu stoupaly emoce v hledišti i na hřišti. Svoji vinu na tom má hlavní arbitr Liška, který začal nepochopitelně posuzovat některé fauly. Špatně na obě strany. Byla jen otázka času, kdy přijdou další karty. V 71. min. vidí Sehnoutek ŽK za faul. Kuba se nedokázal srovnat s dvojím metrem hlavního rozhodčího Lišky a za 7 min. po prvním napomínání musel opustit hřiště, když za řeči obdržel ČK. Paradoxně vyloučení Kuby mělo pozitivní účinek na náš tým, který i v deseti hráčích sahal po vítězství. Tlak domácích už nebyl tak velký a byli to stružinečtí, kteří se dostávali do šancí. V 86´. min. odpustil Liška pokutový kop Mříčné za faul na Votočka v šestnáctce při pokusu o střelbu. Místo nařízení penalty čekal Liška až se Kuba zvedne ze země a trvalo několik minut než nechal přivolat zdravotní pomoc z lavičky. Kuba musel být díky 3 centimetrovému šrámu pod kotníkem následně nahrazen Bláhou O.  Rozhodčí Liška ukončil utkání za remízového stavu 2:2 a tím odstartoval výbuch emocí mezi hráči a také v hledišti, kde se předváděla skupina fanoušků v převlecích, kteří byli po celé utkání velmi hlasití. Zápas měl díky nim velmi dobrou kulisu.

 

     Co říci na závěr? V dnešním utkání se Stružinec ujal dvoubrankového vedení, ovšem ve 2. půli polevil a to ho stálo nakonec vítězství. Museli jsme dohrávat bez vyloučeného Sehnoutka a když nám nebyla v závěru odpískána penalta, cítili jsme křivdu a zklamání.  Tento zápas jsme chtěli vyhrát.

     Příští zápas sehraje náš celek v sobotu 30. 05. 2015 od 17:00 na domácím hřišti ve Stružinci, kde přivítáme v derby odvěkých rivalů fotbalisty z Nové Vsi. Tímto zvu všechny příznivce stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání. Doufejme, že náš tým předvede lepší výkon než ve Mříčné a dokáží zvítězit.

 

Stružinec do toho !!!  

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět