TJ Sokol Mříčná vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 3 (1:2)

20.05.2012 21:52

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

důležité body z horké půdy

 

TJ Sokol Mříčná vs. TJ Sokol Stružinec  1 : 3   (1:2)    

hráno v sobotu 19. května 2012 od 15:30

 

Branky: 35. V. Malý ml. - 4. Votoček, 13., 80. z pen. Heřmanský

ŽK: 6/1 (Heřmanský)

ČK: 1/0 (Holec)

 

Sledovalo: 150 diváků

 

Sestava – hosté:   Hůlek –  Hamáček, Vágenknecht, Škopán (c), Martinec – Matěja, Vágner, Hloušek, Bláha D. (87. Bláha O.) - Heřmanský, Votoček

Připraven: Stránský

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Vágner Bohumil

 

 

Hlavní rozhodčí Štuk Ivan, na čarách mu asistovali domácí laik a za hosty Máka Jiří.

 

     Za pěkného počasí na žádost Mříčenských již od 15:30 nastoupili fotbalisté Stružince k těžkému utkání se Sokolem Mříčná. Tento tým vstoupil do jara ve velkém stylu. Dařilo se jim střelecky. V posledních dvou zápasech získali však jen bod. Dokonce prohráli s poslední Zálesní Lhotou. O to víc chtěli v dnešním zápase se Stružincem vyhrát. V našem týmu absentovali Ševců, Pazderský, Drbohlav a Sehnoutek. Cílem pro náš celek bylo přesto bodovat.

     Hned v 1. min. zahrál na nervy hostujících fanoušků gólman Hůlek, který ve snaze odkopnout balon, namazal do šance soupeři, naštěstí se skóre neměnilo. Ve 2. min. zahrávali hosté roh, který ovšem nevyužili. Ve 4. min. přivedl Stružinec do vedení Votoček, který osamocen na zadní tyči po přesně zahraném přímém kopu Vágenknechta s přehledem skóroval, 0:1. V 7. min. Votoček opět v šanci nedal. Ve 13. min. po roh. kopu Vágnera zůstal na zadní tyči neobsazený Heřmanský, který zvýšil na 0:2. Ve 22. min. se nabídl do kombinace bek Hamáček, dostal se do střelecké pozice, ale neproměnil. Poté se domácí oklepali po špatném úvodu. Ve 23. min. se Hůlek vytáhl proti střele domácích. Ve 24. min. Heřmanský se předvedl pěknou střelou. Ta skončila mimo. O minutu nato se  totéž povedlo Vágnerovi, jehož střelu poslal gólman Paclík na roh. Ve 33. min. Hůlek vyráží na roh střelu domácích. Ve 35. min. se domácí bouřlivé publikum dočkalo. Hůlek si zařval "Já jdu, já jdu". Obránci mu tedy balon nechali, jenže se k němu dříve dostal mladík Malý, který hlavou přehodil Hůlka a snížil na 1:2. Ve 38. min. Hloušek vypálil, balon sražen na roh. Hosté tak odcházeli do kabin za jednobrankového vedení.

     V 54. min. Vágner přihrál Matějovi, který odmítl zvýšit skóre. V 55. min. Votoček na Heřmanského, síť se nerozvlnila. V 61. min., akce hostů, Hloušek, Heřmanský ovšem bez gólového efektu. V 62. min. obrovská šance hostů, kteří se natřikrát snažili překonat gólmana, bylo z toho jen břevno po střele Matěji. Kolem 70. min. se začala lepit nervozita na kopačky domácích. Byli jsme svědky několika ŽK na jejich kontě. V 78. min. Hůlek výborným zákrokem držel naději Stružince na 3 body. V 79. min. se po druhé ŽK vykartoval domácí Holec, když se po faulu na Votočka v pok. území poroučel do sprch. Nařízenou penaltu Heřmanský proměnil, 1:3. V 87. min. došlo k taktickému střídání v našem týmu, Bláha O. za bratra Dominika. Vzhledem k častému ošetřování, hlavně u domácích, nastavil rozhodčí Štuk 5 min. nad rámec normální hrací doby. Závěr zápasu byl hektický, zbytečně nervózní, k čemuž výraznou měrou přispěli domácí fanoušci, kteří nemohli unést, že jejich miláčci prohrávají a dávali to náležitě najevo. Jejich chování se neslučovalo se sloganem: "Fandi, ale zůstaň člověkem". Po závěrečném hvizdu rozhodčího Štuka propukla radost v táboře hostů i v kabině mezi hráči, neboť s 3 body ze Mříčné se moc nepočítalo. Je dobré, že se podařilo hráčům zacelit mezeru po 4 chybějících hráčích. Následující domácí zápas Stružince s Libštátem bude hodně důležitý v boji o 2. místo. Hraje se v sobotu 26. 5. 2012 od 17:00. Proto vyzývám všechny fanoušky Stružince k návštěvě tohoto utkání předních týmů OP Semilska.

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

 

 

—————

Zpět