TJ Sokol Mříčná vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 3 (0:2)

08.06.2016 09:55

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

výhra na hřišti favorita

 

TJ Sokol Mříčná vs. TJ Sokol Stružinec    1 : 3    (0:2)    

hráno v sobotu 04. 06. 2016 od 17:00

 

Branky: 51. Spanilý – 9., 41. Bajgar, 66. Bláha O.

 

ŽK: 2/2 (Farský M., Metelka/Schreyer, Martinec)

ČK: 0/0

Diváků: 200

Sestava Stružince: Martinec – Brnka, Stránský L., Schreyer, Bláha D. – Bajgar, Matěja, Ševců, Kuch – Votoček (c), Bláha O. (75. Vágenknecht)

Připraven: Škopán

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Rozhodčí: Mašek Milan ze Semil, AR1: Bačo Robert, AR2: domácí laik: Farský Josef.

 

     Za teplého červnového odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince na neoblíbené hřiště do Mříčné. Čekal je čtvrtý tým tabulky, který však s blížícím se koncem soutěže trpí nedostatkem několika opor. Našemu týmu chybělo také několik hráčů základní sestavy. Do branky se postavil Martinec, který nahradil Škopána (zlomený prst na pravé ruce). Hosté začali podobně jako v Poniklé, tedy vstřelením první branky. V 9. min. Bajgar nadvakrát usměrnil balon do branky po roh. kopu. Jeho první pokus hlavou ještě domácí vyrazili, na dorážku však již nedosáhli, 0:1. V 16. min. fauluje Schreyer na 18m. Tr. kop Kubelky tečován naší obranou na roh a z něj nic. V této fázi utkání se množí rohy domácích. Stružinec odolává. Ve 23. min. gólman Martinec vyběhl proti domácímu kanonýrovi Kubelkovi a pohotově chytil balon. Zmařil gólovku Mříčné. Domácí střelec si při pádu poranil rameno. Musel být odnesen ze hřiště na nosítkách. Pro domácí je to další velká ztráta. Musela být přivolána RZP. Dle zprávy rozhodčího má Kubelka zlomenou klíční kost. Ve 27. min. Bláha O. střílí z vápna mimo po přihrávce Kucha. V téže minutě domácí vystřídali. Zraněného Kubelku nahradil Spanilý. Ve 30. min. Ševců v šanci, prošel do vápna, jenže špatně zamířil, přestřelil branku. Ve 38. min opět Pepa prošel do vápna, ale trefil jen gólmana. Škoda. Ve 41. min. hosté zvýšili na 0:2. Autorem branky opět pravý záložník Bajgar. Po hezké souhře Ševců a Votočka se dostal do pokutového území a přehodil gólmana Hanče. Minutu nato Kuch v další šanci minul branku. Poločas skončil vedením hostů 0:2.

     Úvodních 20 minut druhého poločasu stružinečtí nezvládli. Nechali se zbytečně zatlačit domácími a bylo jen otázkou času, kdy přijde kontaktní branka. Ta přišla brzy. V 51. min. střídající Spanilý po chybě naší obrany snížil na 1:2. Domácí vstřelená branka nakopla a bylo jich plné hřiště. Zle nám zatápí. V 55. min. viděl 1. ŽK zápasu hostující Schreyer za faul. V 62. min. Bláha O. trefil jen náhradníka v brance, Holce T. V 66. min. se Ondra prosadil střelou z 1m pod víko po rohovém kopu Ševců, 1:3. Třetí gól našeho týmu otupil tlak domácích a znamenal uklidnění pro naše hráče. V 68. min. Votoček z malého vápna pálil nad. V 75. min. hosté poprvé vystřídali. Vágenknecht za Bláhu O. V 78. min. Martinec vytáhl kvalitní zákrok proti Jiřištovi. V 81. min. inkasuje domácí stoper Farský M. ŽK za faul na Votočka. Závěr utkání je ve znamení několika šancí hostů. V 86. min. Martinec fauluje na vápně za cenu ŽK. ŽK také pro Metelku za kecy. Tr. kop Jiřišty Martinec vyráží a od útočníka balon končí v autu vedle branky. V 90. min. Votoček s Vágenknechtem si pohráli se stoperem Farským, jenže hráli tak na krásu a nakonec gól nedali. Po 2 minutách nastavení ukončil rozhodčí Mašek utkání, ve kterém zvítězil Stružinec 1:3. Kulisu zápasu dodávala parta Pražáků v kostýmech. Dávali o sobě hodně vědět.

     Co říci na závěr? Stružinec si vypracoval během první půle dvougólový náskok. Pro domácí bylo klíčové, oslabení o zraněného Kubelku. Hosté přežili tlak Mříčné v první polovině druhého poločasu a rozhodujícím se stala třetí branka Stružince. Po konečném hvizdu rozhodčího Maška se mohli hosté spolu se svými fanoušky radovat ze skalpu čtvrtého týmu tabulky.

 

     Příští zápas sehraje náš celek v sobotu 11. 06 2016 od 17:00 na domácím hřišti, kde se v sousedském derby utká s košťálovskou rezervou. Tímto zvu fanoušky žlutomodrých k návštěvě tohoto utkání.

 

 

Stružinec do toho!!! 

 

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět