TJ Sokol Mříčná - TJ Sokol Stružinec 2 : 1 (1:0)

18.10.2010 23:08

hráno v sobotu 16. října 2010 od 15:30

Branky: 40. Kučera, 61. Metelka – 89. O. Bláha

ŽK: 2 (Vágner, Novotný J.)
ČK: 0/0
Sledovalo: 130 diváků

Hlavní rozhodčí: Jan Procházka z Košťálova, na čarách mu asistovali domácí lajk a za hosty Jiří Máka.


Sestava – hosté: Škopán – Vojtíšek, Vágenknecht (c), Novotný J., Hloušek – Láska J. (Dlouhý),Vágner, Ševců, Bláha D. (Stránský) – Trešl, Tůma (Bláha O.)
Připraven: Hůlek

   Ve druhý den komunálních voleb a do třetiny senátu zajížděli fotbalisté Stružince na hřiště Sokola Mříčná. Mělo to být jednoznačné utkání z našeho pohledu, jenže opak byl pravdou. Naši hráči předvedli nejhorší hru za poslední roky a zaslouženě odešli z tohoto utkání poraženi. Hra postrádala pohyb, spousta nepřesných přihrávek buď na paty nebo soupeři nebo do autu. V úvodu utkání postihla Stružinec první rána, když se zranil v pokutovém území útočník Pepa Tůma, nešťastně ve vzdušném souboji dopadl a utrhl si sval na lopatce. Do hry musel vstoupit další útočník Ondra Bláha. I přes špatnou hru našeho týmu v 1. pol. se dostali do velké šance v 25. min., balon však síť nerozvlnil. O dvě minuty později zahrozili domácí, gólman Pavel Škopán výborně zasáhl. Ve 33. min. domácí zvyšují svůj tlak dostávají se do dvou střeleckých pozic, Pavel Škopán opět bezchybný. Ve 38. min. vynikl Pavel Škopán v brance, když zneškodnil tr. kop domácích. Ve 40. min. se početné domácí publikum dočkalo první branky v naší síti. Honza Vágner fauluje na půlce, následuje centr do vápna z tr. kopu , Pavel Škopán si vybral slabší chvilku, podběhl míč a domácí agilní útočník Břetislav Kučera z úhlu střílí úvodní gól zápasu. Minutu před koncem poločasu byla k vidění snaha Stružince srovnat stav z tr. kopu Honzy Vágnera, ale vedle. Poločas tedy skončil těsným vedením Mříčné. Po poločasové bouřce v kabině hostů se čekala výrazná změna našeho herního stylu, jenže místo, aby se podařilo našim hráčům vyrovnat a následně otočit zápas na svoji stranu, obdrželi po hrubce předstopera Jardy Novotného druhou branku. Na vápně dělal kličku útočníkovi Metelkovi, nezvládl to a "Metyl" uháněl vstříc Škopánovi a s přehledem proměnil, 2:0. To běžela 61. minuta. Kdo se domníval, že se Stružinečtí položí a dostanou další góly, ten se mýlil. Ve zbylém času začali konečně předvádět to, na co jsme všichni zvyklí, tedy dobrým pohybem a kombinací se stružinečtí dostávali do slibných možností, scházela tomu jen přesnější muška. V 66. min. Pepa Ševců v samostatném úniku, výborný zákrok domácího exjilemničáka Jana Podhorníka zabránil vyrovnání. Škoda. Pokračoval tlak Stružince, ale ne a ne vstřelit kontaktní gól. V 76. min. tr. kop Jardy Novotného těsně vedle. V 81. min. Honza Vágner střílí nad. V 83. min. na druhé straně výborně náš Škopán v brance. Kýžený gól Stružince padl v 89. min., po zatažení balonu bekem Martinem Vojtíškem, ten nacentroval na vápno na Ondru Bláhu, který střelou k tyči snížil na 1:2. Jelikož tato branka přišla příliš pozdě, nezbyl čas na další korekci výsledku, a tak utkání skončilo těsnou porážkou Stružince v poměru 1:2. Pozitivum z tohoto utkání je skutečnost, že naši borci nesložili za dvoubrankového vedení Mříčné zbraně a snažili se s nepříznivým stavem něco udělat. Nezbývá než se z této první prohry na hřišti v této sezóně (druhá od stolu) co nejrychleji oklepat a v sobotu proti Martinicím, které spoléhají venku na brejky, předvést daleko lepší výkon a potěšit stružinecké fanoušky a udržet domácí neporazitelnost v podzimní části na domácím trávníku.
 

—————

Zpět