09.05.2019 20:34

první 3 body na jaře

TJ Sokol Martinice vs. TJ Sokol Stružinec        1 : 3            (1:2)

hráno v sobotu 27. 04. 2019 od 17:00

Branky: 37. Lukeš Petr (pen.) - 22. Bláha Ondřej, 26. Bajgar Tomáš, 89. Matěja Marek

ŽK: 4/2 (Máslo 2, Horáček, Lukeš/Böhm, Schreyer)

ČK: 1/0 (Máslo)

Diváků: 71

Sestava Stružince: Nouzák– Brnka, Martinec (c), Böhm, Schreyer –  Hamáček, Bajgar, Syrovátka J., Galbavý (56. Matěja) – Kuch (89. Bláha D.), Bláha O. (83. Ebert)

Rozhodčí: Kriegler Pavel, AR1: Dytrych Pavel z Dolní Branné, AR2: Janda Martin z Poniklé.

Za chladnějšího dubnového sobotního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince k dalšímu mistrovskému utkání jara do Martinic, kde chtěli již naplno bodovat a vzdálit se poslední Poniklé.

Ve 14. min. střela Hamáčka ze 23m mimo. V 18. min. centroval Kuch zprava před branku a Bláha O. hlavou mimo. V 19. min. roh. kop domácích, poté hlavička jednoho z domácích hráčů a balon končí mimo branku. Ve 22. min. zahrával Martinec roh. kop a Bláha O. hlavou zblízka přived hosty do vedení, 0:1. Minutu nato gólman Nouzák vyrazil na roh střelu domácích a z rohu nic. Ve 26. min. opět po standartní situaci, tentokrát po rohu Syrovátky usměrnil hlavou do branky z malého vápna balon Bajgar, 0:2. V zápise nesprávně uveden jako střelec Böhm. Ve 28. min. faul Böhma oceněn ŽK. Ve 34. min. Galbavý z dorážky po roh. kopu Syrovátky trefuje levou tyč. Ve 37. fauluje Galbavý v pokutovém území soupeře. Nařízena penalta a domácí Lukeš snižuje na 2:1. Ve 40. min. faul domácího Horáčka na Kucha také oceněn ŽK. Martincův tr. kop gólman chytá. Ve 42. min. vidí Schreyer 2. ŽK hostů za faul u postranní čáry. Poločas skončil vedením hostů 1:2.

O přestávce hostující trenér Vágenknecht nestřídal.

V 58. min. 1. stř. hostů, Matěja za Galbavého. V 63. min. střela Syrovátky ze 25 m do břevna a od něj před branku a poté gólman chytá. V 66. min. domácí hráč Lukeš dostal ŽK za kecy. V 78. min. vidí Máslo svoji 1. ŽK v zápase za kecy. V 83. min. 2 stř. hostů, Ebert za Bláhu O. V 85. min. Máslo fauluje Kucha na půlce a po 2. ŽK je vyloučen. V 89. min. hosté zvyšují na 1:3 Matějou, když Brnka vyslal ulici do vápna a Mára dával na zadní tyč. V 90. min. hosté potřetí střídají. Bláha D. za Kucha. Další branka již nepadla, a tak po závěrečném hvizdu rozhodčího Krieglera mohli radovat z první jarní výhry a prvních 3 bodů.

Co říci na závěr? V dnešním utkání se představil Stružinec ve velmi dobrém světle jižv prvním poločase. Jeho silnou zbraní byly standartní situace. Domácí se sice snažili ve 2. poločase výsledek otočit, ale hosté odolali a v samém závěru pečetili velmi dobrý výkon třetí brankou. Prim hrál střední záložník Syrovátka.

Příští víkend čeká fotbalisty  Sokola Stružinec domácí zápas s Jiskrou Libštát. Hraje se v sobotu 4. 5. 2019 od 17:00. Tímto vyzývám fanoušky TJ Sokol Stružinec, aby přišli povzbudit žlutomodré proti tradičnímu rivalovi.