TJ Sokol Martinice vs. TJ Sokol Stružinec 3 : 4 (1:2)

TJ Sokol Martinice vs. TJ Sokol Stružinec   3 : 4  (1:2)

Branky: 25., 70. Horáček, 64. Morávek – 24., 39. Votoček, 55. Matěja, 76. Ševců

ŽK: 0/1 (Sehnoutek)

ČK: 1/0 (Šír)

Sledovalo: 90 diváků

Sestava – hosté: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (c), Martinec, Bláha D. -  Matěja (86. Kašpar), Ševců, Vágner, Sehnoutek – Votoček, Heřmanský (90. Bláha O.)

Připraveni: Hůlek, Stránský

Vedoucí mužstva: Vágner Bohumil

Hlavní rozhodčí Špidlen Patrik ze Semil, na čarách mu asistovali lajci, za domácí Vancl Josef, za hosty Máka Jiří.

O první záříové sobotě za oblačného odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince na půdu nevyzpytatelného soupeře, do Martinic. Po minulém utkání nás rozhodně nečekal lehký zápas. Hostům chyběli Hloušek, Schreyer a Drbohlav. I přes to měl trenér Vágenknecht z čeho vybírat. Ponechal totožnou základní sestavu jako při minulém vítězném zápase s Kruhem. V 5. min. po akci Sehnoutka a Vágnera, Honza ve vyložené šanci nedal. V 10. min. šance hostujícího Votočka gólem neskončila. Ve 12. min. Heřmanský po přihrávce Sehnoutka míjí těsně branku. Ve 13. min. Škopán v brance hostů dobrým zákrokem uhájil svoji branku. Ve 20. min. Hamáček výborným obranným zákrokem překazil útočné snažení Martinic. Ve 24. min. se již favorizovaní hosté ujali vedení, když Votoček hokejovým blafákem zaznamenal již svůj sedmý gól v tomto ročníku OP, 0:1. O necelou minutu nato po kontaktu Sehnoutka v pokutovém území, nařizuje rozhodčí Špidlen pokutový kop, který bezpečně proměňuje domácí kapitán Horáček, 1:1. Ve 31. min. Heřmanský v šanci ovšem s nulovou efektivitou. V téže minutě po roh. kopu Heřmanský hlavičkuje zády k brance do břevna. Ve 33. min. se Martinec vysunul z pozice předstopera do vápna a hlavičkoval, jeho střelu gólman Šír vyrazil na roh. Ve 39. min. Votoček přeloboval gólmana po přihrávce Sehnoutka, který tak napravil svůj penaltový faul, 1:2. Od 41. do 45. min. byly k vidění čtyři střely hostů na branku, v pořadí Bláha D., Martinec, Hamáček a Votoček. Hosté tak odcházeli do kabin spokojenější, vedli v poločase 1:2.

V 55. min. Matěja po přihrávce Votočka na malé vápno nedal šanci gólmanovi, 1:3. Martiničtí se však nevzdali a v 64. min. střílí domácí Morávek kontaktní branku, 2:3. Aby toho nebylo málo, za šest minut domácí srovnali skóre. Po chybě ve středu hřiště Horáček svým druhým gólem v zápase, 3:3. V 76. min. domácí gólman chytil balon mimo pok. území a následovala ČK z ruky hlavního rozhodčího. Nařízený přímý kop Ševců proměnil a přivedl hosty počtvrté v zápase do vedení, 3:4. Kupodivu domácím vyloučení pomohlo, v oslabení byli nebezpečnější, což se ukázalo v závěrečných minutách. V 77. min. vytáhl hostující gólman Škopán pěkný zákrok při šanci Martinic. V 80. min. Vágenknecht pálil z půlky, jeho střela o hodně minula branku, vteřiny byly v závěru potřebné. V 81. min. hosté poprvé vystřídali, Kašpar nahradil Matěju a v 90. min. Bláha O. vystřídal Heřmanského. V nastaveném čase, v 91. min. Bláha D. ve snaze zahrát malou domů, namazal domácímu útočníkovi do šance, která stála Martinice bod. Balon lízl levou tyč naší branky. To jsme si zhluboka oddechli.

Co říci na závěr? I když Stružinečtí hráči v zápase čtyřikrát vedli, při troše štěstí Martinických by utkání skončilo remízou.  Domácí zápas i v deseti nezabalili a hráli až do samého závěru. Při zaváhání našich nejbližších konkurentů v tabulce je toto vítězství  o to cennější a jsme jediným týmem, který má zatím stoprocentní bilanci. Nyní je před námi pravděpodobně nejtěžší zápas podzimu, a to zápas ve Mříčné, kde nás čeká bouřlivé prostředí. Hraje se v sobotu 8. 9. 2012 od 17:00. Přijeďte povzbudit naše fotbalisty v boji o další body.