TJ Sokol Martinice vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 1 (0:1)

30.05.2011 23:16

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

remíza v 98. min. = výhra pro domácí

 

TJ Sokol Martinice vs. TJ Sokol Stružinec  1 : 1   (0:1)    

hráno v sobotu 28. května 2011 od 17:00

 

Branky: 90. + 8. Horáček - 41. Heřmanský

 

ŽK: 1 (Horáček) / 0

ČK: 0/0

 

Sledovalo: 50 diváků, polovina Stružineckých

 

Sestava – hosté: Škopán   Hamáček (Bláha O.), Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. – Vágner, Ševců, Láska P., Vojtíšek – Láska J. (Stránský), Heřmanský

Připraven: Hůlek

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Janda Jaromír

 

Utkání řídil delegovaný rozhodčí Bergemann Lubomír z Jilemnice, na čarách mu asistovali  domácí lajk, za hosty Máka Jiří.

 

   V sobotu 28. května 2011 čekala fotbalisty Stružince cesta do Martinic, které jsou  nevyzpytatelným týmem Dokáží porazit kohokoliv, na druhou stranu jsou schopni ztratit vyhraný zápas a ještě inkasovat debakl. Cílem našeho mužstva v tomto utkání bylo bodovat. Do hry se vrátil uzdravený J. Láska, který vynechal minulá dvě utkání kvůli zranění.

   Od začátku utkání působil Stružinec fotbalovějším dojmem, dostával se do zakončení, ovšem střely jejich hráčů často míjely branku. Domácí toho mnoho dopředu nevymysleli. Za zmínku stojí jejich dvě střely ze 25. a 29., které kryl gólman Škopán. Když se schylovalo k poločasové pauze, Stružinec rozehrál pěknou kombinační akci po pravé straně. K míči se dostal Heřmanský, obešel gólmana Šíra a levačkou posílá balon ke vzdálenější tyči, 0:1.

   Druhé dějství odehrál Stružinec lépe prvního. Získal ještě více ze hry, zahrával velké množství rohových kopů, ze kterých se mohlo několikrát měnit skóre. Nelze upřít našim hráčům snahu, stříleli, ale míč ne a ne skončit v síti. Chyběl tomu jen pojišťovací, uklidňující druhý gól. Domácí jelikož nastoupili do zápasu pouze se 12 hráči, přestávali stačit fyzicky. Polovinu z nich chytaly křeče. Jednogólové vedení na soupeřově hřišti je strašně ošidné. Blížil se závěr utkání, Martiničtí sebrali poslední zbytky sil, vysunuli kapitána Horáčka ze stopera do útoku, aby se pokusili srovnat. To se jim zpočátku nedařilo. V 87. min. byl poslán k zemi bek Hamáček, rozhodčí Bergemann to nechal být, natož aby trestal viníka kartou. To ještě nebyl konec, to se teprve děly věci. Vzhledem k ošetřování a dvojímu střídání v našich řadách signalizoval hlavní arbitr Bergemann čtyři min. nad rámec normální hrací doby. V 94. min. je sestřelen ze zadu P. Láska u postranní čáry, Bergemann s klidem pokerového hráče nechává k velké nevoli hráčů i fanoušků hostí pokračovat ve hře, místo aby vytáhl ČK. Po dalším ošetřování se mu zdálo, že naši hráči simulují, přitom šlo o zdraví. Během toho již uplynul nastavený čas, čekalo se na poslední hvizd. Jenže hra pokračovala další 4 minuty. V 97. min. naši hráči zahráli netakticky na vápně soupeře. Snažili se hrát, místo aby balon zakopli do autu. Domácí nakopli balon dopředu. K míči se dostal Horáček, který si doslova vymodlil na rozhodčím pokutový kop. Ten sám zahrál a vyrovnal na konečných 1:1. Poté až bylo utkání ukončeno.

   Co říct na závěr? Remíza je pro náš celek ztrátou. Za výkon v tomto duelu si Stružinec zasloužil vyhrát. I když 1:0 se vyhrává venku hodně těžko. O to víc je trapné, když hlavní rozhodčí nastavuje dvojnásobný počet minut a čeká na vhodnou situaci, aby mohl domácím písknout penaltu. A tak doslova na podnosu přinést bod, na který čekali 6 utkání. Poukazuje to jen na stále klesající úroveň fotbalu v okrese Semily. Hanba !!!! 

Nyní nás čeká domácí utkání s blízkým Libštátem, na které jste, vy fanoušci stružinecké kopané srdečně zváni.

(autor: Jiří Máka)

 

 

—————

Zpět