TJ Sokol Martinice vs. TJ Sokol Stružinec 0:2 (0:1)

22.04.2012 11:11

 

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

první jarní zápas venku = tři body a druhá Škopánova nula

 

TJ Sokol Martinice vs. TJ Sokol Stružinec      0 : 2       (0:1)    

hráno v sobotu 21. dubna 2012 od 17:00

 

Branky: 13. Sehnoutek, 78. Ševců

 

ŽK: 1/1 (Cejnar/Pazderský)

ČK: 0/0

 

Sledovalo: 100 diváků

 

Sestava – hosté: Škopán –  Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. - Matěja,Vágner, Pazderský, Sehnoutek – Drbohlav (Martinec), Ševců (Bláha O.)

Připraven: Hůlek

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Vágner Bohumil

 

 

Hlavní rozhodčí Huřťák ze Studence odřídil utkání s přehledem, na čarách mu asistovali laici, za domácí Vancl Josef, za hosty Máka Jiří.

 

     Za solidního dubnového sobotního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince poprvé na jaře na hřiště svého soupeře, do Martinic. Tento tým je hodně nevyzpytatelný, v jeho sestavě se pohybuje několik mladíků, které diriguje kapitán Horáček se zkušenostmi z ligového dorostu Hradce Králové. Dokáží porazit kohokoliv, ale na druhou stranu jsou schopni prohrát vyhraný zápas s outsiderem. Proto naše hráče nečekal vůbec lehký duel.  Potěšitelné bylo, že se do týmu vrátil Pazderský, Martinec a Ševců, chyběl jen Heřmanský. Stružinec, co by mírný favorit, začal lépe ve snaze vstřelit co nejrychleji úvodní branku. Hned ve 2. min. Ševců poslal Hloušek hlavou balon mimo branku. Ve 13. min. se početné hostující publikum již mohlo radovat. Stružinečtí se po nepovedené akci domácích zmocnili míče, konkrétně Ševců přenesl hru nalevo na nabíhajícího záložníka Sehnoutka, ten si zpracoval míč a sám proti gólmanovi proměnil nabídnutou šanci, 0:1. O tři minuty později se odehrál další závar před brankou domácího gólmana Šíra. Ovšem několik střel na branku v podání našich hráčů ke gólu nevedlo. Ve 20. min. jsme byli svědky rychlého útoku Martinic, který skvělým zákrokem Škopán v naší brance zlikvidoval. Ve 25. min. se valila na branku Stružince další hrozba, jenže soupeř si špatně seřídil mušku. Za další tři minuty soupeř z voleje ve vyložené šanci sám před bránou minul. Když jsme přežili tuto silnou desetiminutovku Martinic, ukázali se naši hráči. Na konci ukázkové akce Vágner těsně míjí branku. Do konce poločasu zůstalo skóre stejné, tudíž hosté odcházeli do kabin s jednogólovým náskokem.

     Po změně stran, v 51. min. Drbohlav z voleje míjí soupeřovu branku. V 63. min. Se Drbohlav řítil sám na gólmana, jenže trefuje pouze tyč. V této fázi utkání uviděl Pazderský od rozhodčího Huřťáka žlutý kartonek za přifilmovaný pád v pokutovém území. V 70. min. po trestňáku Martinic Škopán sražen spoluhráčem, naštěstí toho domácí nevyužili. V 73. min. vytáhl Drbohlav ze svého rejstříku pěknou technickou střelu, která se snášela do levého růžku, gólman Šír ji s vypětím vytáhl na roh. V zápětí znovu Drbohlav po centru hlavičkuje. S jeho málo důraznou hlavičkou si gólman poradil. Frantovi nelze v tomto utkání upřít snahu, měl několik střeleckých možností, jenže štestí se od něho tentokrát odklonilo. V 78. min. se hosté dočkali pojistky. Předcházela tomu nevyužitá šance  Martinic. Po ní se rychlým nákopem balon dostal k obráncům Martinic, kde číhal Ševců, obehrál stopera a běžel sám na gólmana, který se mu snažil zmírnit úhel. Pepa se mu vyhnul a do prázdné branky pečetil třetí výhru na jaře, 0:2. V 82. min. střídající Martinec těsně minul soupeřovu bránu. Pět minut před koncem rozehráli Vágner s Hlouškem rohový kop na krátko, druhý jmenovaný vyslal pěknou střelu na branku, gólman ji vyrazil. Po závěrečném hvizdu rozhodčího Huřťáka se mohli fotbalisté v bílomodrých dresech radovat ze třetí výhry na jaře a gólman Škopán ze druhé vychytané nuly.

     Nyní čeká na stružinecké domácí zápas s Roztokami. Věřme, že potvrdíme venkovní výhru, dalším vítězstvím na domácím trávníku.  Hraje se v sobotu 28. dubna 2012 od 17:00.

 

Autor: Jiří Máka

 

 

—————

Zpět