TJ Sokol Martinice - TJ Sokol Stružinec 1 : 4 (0:1)

09.06.2010 21:41

hráno v sobotu 29. května 2010 od 17:00

Branky: 73. Buryánek - 3. Votoček, 53., 79. Hloušek, 75. Ševců  

ŽK: 0/2 (Vágner, Hamáček)

ČK: 2/0

Sledovalo:  80 diváků

Hlavní rozhodčí Petr Imlauf odřídil utkání bez větších problémů, měl to pod kontrolou. Náš tým rozhodoval poprvé, nezklamal. Na lajnách mu asistovali lajci: za domácí Vancl, za hosty Máka Jiří.

 

Sestava – hosté: Hůlek - Hamáček, Vágenknecht (c), Pazderský, Hloušek – Láska P. (Dlouhý), Vágner, Ševců, Láska J. (Bláha D.)  - Votoček (Stránský), Vojtíšek

Připraven: Bláha O.

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Láska Radek

Masér: Janda Jaromír

 

   Pár hodin po skončení voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR odjížděli stružinečtí fotbalisté k dalšímu utkání OP Semilska, opět na Jilemnicko, tentokrát do Martinic. Úkol pro naše hráče zněl takto, přivézt 3 body za jakékoliv vítězství. Jen to nás udrží ve hře o titul. Hrající trenér Vágenknecht stanovil taktiku nedostat gól. Je jasné, že jenom bránit se nebude a nějaký gól určitě dáme. Navíc papírové předpoklady hovořily v náš prospěch. Martinicím se na jaře vůbec nedaří a klesly z 1. místa, které okupovali polovinu podzimu až do horšího středu tabulky.

   Úvod utkání naznačil, kdo bude tahat za delší konec provazu. Běžela 3. minuta, stružinecký útočník Votoček vybojoval míč proti špatně rozehrávajícímu domácímu hráči a své sólo od poloviny hřiště chladnokrevně zakončil k pravé tyči, 0:1. Ve 14. min. martinický hráč s č. 11 zahodil svoji šanci, když překopl vše i branku. Ve 20. min. tr. kop Vágenknechta z 25 m jen do brankáře. Ve 22. min. inkasoval pracovitý záložník Vágner ŽK za faul. Z následného tr. kopu mířil domácí hráč těsně vedle. O pět minut nato martiničtí opět v šanci, nedali! Ve 35. min. z rohového kopu domácí nic nevytěžili.  Ve 42. min. domácí zkouší štěstí o vyrovnání, avšak neúspěšně.  Do kabin odcházeli oba týmy za příznivějšího stavu pro favorizované hosty.

   Ihned po změně stran v šanci domácí, strážce stružinecké svatyně, Hůlek, vyráží míč na roh. Ve 47. min. Votoček zabíhá po levé straně před branku, střela zblokována na roh. Ševců posílá míč z roh. kopu domácímu brankáři. Ve 48. min. Votoček sám prorazil obranou, ve které se objevovala oka jako v pravém ementálském sýru. Domácí gólman Šír vyráží na roh. V 52. min. ubránil bek Hamáček domácího agilního záložníka Hermona jen za cenu ŽK. V 53. min. se Stružinec dočkal druhého zásahu. Na roh. kop Ševců si naskočil bek Hloušek a přesně mířenou hlavičkou zvýšil na 2:0 pro hosty – paráda! V 55. rychlonohý Votoček, který dělal domácí obraně velké problémy, zaběhl do pokutového území, přihrál doleva lépe postavenému Vojtíškovi, proti jehož střele se zaskvěl gólman Šír, který vytáhl balon na břevno. V 58. min. Ševců přihrává ze středového kruhu na zpoza obránců nabíhajícího Vojtíška, domácí obránci špatně sehráli ofsajdovou past a stružinecký útočník se řítil sám na gólmana. Když viděl sudí Imlauf, že domácí brankář nemůže míč dostihnout, tak k údivu všech stružineckých hráčů a příznivců odpískal vymyšlený ofsajd. Vojtíšek by šel sám do prázdné branky. Škoda. V 60. min. domácí trefili ve vyložené situaci vlastního hráče a tím zabránili vstřelení své první, kontaktní branky. V 64. min. akce Votočka s P. Láskou před brankou brankou soupeře, gólem to neskončilo. V 70. min. Ševců z tr. kopu střílí těsně vedle. V 73. min. se prosadil domácí kanonýr Buryánek. Sníženo na 1:2. V 75. min. Votoček uniká domácímu stoperovi Horáčkovi, který si s ním neví rady a v pokutovém území zatahuje za záchrannou brzdu. Za to vidí z rukou hlavního rozhodčího ČK a nařizuje proti Martinicím pokutový kop. K jeho exekuci se postavil sobotní oslavenec Ševců, který trochu se štěstím, ale přece proměňuje a už je to o dva góly, 1:3. Pro Stružinec to byla třetí penalta v posledních třech utkáních. Ale až ta třetí skončila brankou. O čtyři minuty pozděj agilní Votoček uniká domácímu stoperovi, na vápně maří domácí hráč s č. 5 jeho šanci jen za cenu faulu. To znamená jediné, druhá ČK pro Martinice. Po druhém vyloučení se postavil na stopera domácí útočník Cejnar, tím domácí rezignovali. Ono v devíti hráčích je těžké otáčet zápas. Zvláště když z nařízeného tr. kopu v podání Ševců, domácí obránce odkopává vysoko nad branku, stružinecký bek Hloušek dobíhá, těsně před brankovou čárou hlavou sklepává míč do země, projde obránci mezi nohami a nezadržitelně končí v síti, 1:4. Pro Hlouška druhá trefa do černého v zápase. V 81. min. ještě stružinecký útočník Vojtíšek nastřeluje tyč. Pro něho to byl smolný zápas. Nelze mu upřít snahu (břevno, zmařená gólová situace – vymyšlený ofsajd a tyčka). Příště se ho snad bude více držet štěstí a prolomí střeleckou smůlu. Závěr ve znamení několikerého střídání na obou stranách. Herní tempo povadlo, hosté spokojeni s výší skóre, domácí oslabeni o dva hráče neměli sílu ani čas s utkáním něco udělat. A tak zápas skončil vítězstvím Stružince v poměru 1:4. V tomto zápase se nejvíce líbil krajní záložník P. Láska, který se neúnavně zapojoval do útočných akcí. 

   Vzhledem k tomu, že největší konkurent v boji o čelo, Nová Ves také zvítězila 3:0 v Zálesní Lhotě, stále držíme 1. příčku min. do středeční dohrávky, kdy Ves jede do Martinic.

 

—————

Zpět