TJ Sokol Kruh vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 4 (0:2)

přesvědčivá výhra s neoblíbeným soupeřem

TJ Sokol Kruh vs. TJ Sokol Stružinec   1 : 4  (0:2)

hráno v sobotu 5. května 2012 od 16:00

Branky: 12. Vágner, 33. Votoček, 47. Heřmanský, 73. Ševců – 67. Chomanič M.

ŽK: 3/0

Sledovalo: 60 diváků

Sestava – hosté: Škopán –  Hamáček, Vágenknecht (c), Martinec, Drbohlav (80. Bláha O.) – Matěja, Vágner, Ševců, Bláha D. - Heřmanský (85. Stránský), Votoček (63. Sehnoutek)

Připraven: Hůlek

Vedoucí mužstva: Stránský Pavel st.

Hlavní rozhodčí Imlauf Petr ze Dvora Králové, na čarách mu asistovali laici, za domácí Vancl Jindřich a za hosty Máka Jiří.

Za oblačného větrného odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince na hřiště nejméně oblíbeného soupeře, se kterým jsme v historii sehráli 33 utkání – 11 výher, 9 remíz a 13 proher se skóre 62:69. V posledních letech se však nepříznivá bilance pomalu vyrovnává. Např. na hřišti v Kruhu jsme naposledy prohráli 10. října 1978. Tuto statistiku jsme chtěli prodloužit i v dnešním zápase. Navíc bodový rozdíl obou týmů v tabulce je pro Kruh propastný. Stružinec neponechal nic náhodě, přijel s 15 hráči, kteří chtěli napodobit skóre z úterního zápasu se Studencem. Od začátku utkání bylo zřejmé, kdo že bude udávat tempo zápasu. Byli to hosté, kteří svojí kombinační hrou nedovovali domácím dostat se do hry. První gólový moment přišel ve 12. min., kdy napřáhl ke střele záložník Vágner a jeho střela ze 25 m skončila za zády gólmana Dlaboly, 0:1. Ve 20. min. Vágenknecht prostřelil z tr. kopu zeď, Dlabola míč vyráží na roh. Ve 33. min. se měnilo skóre podruhé, když po kombinaci Vágnera s Bláhou D. se dostal ke střele Votoček, který zblízka zvyšuje na 0:2. V poslední minutě prvního dějství Drbohlav po centru Ševců zprava neproměňuje slibnou možnost. Pozoruhodné je, že domácí se nedostali v první půli ke střele. Pouze několikrát zaútočili, jejich útočné snahy končili na dobře fungují obraně v čele s kapitánem Vágenknechtem. Do kabin se tedy odcházelo za dvoubrankového vedení favorita.

Druhý poločas začali hosté pěkně zostra, ve znamení útočných manévrů Stružince. 2 min. po změně stran unikl Heřmanský po levé straně a s přehledem svoji šanci proměnil, 0:3. Za další minutu byl hostující Votoček faulován v pokutovém území, rozhodčí Imlauf odpískal penaltu, míč si postavil Heřmanský, avšak na jeho střelu byla branka malá. Za stavu 3:0 to tolik nemrzí. Cca 20. min. před koncem hosté ubrali, většina hráčů chtěla útočit a už se nechtěla vracet se svými protihráči. Domácí vycítili šanci na korekci výsledku. V 67. min. se dostal do zakončení střídající Chomanič M., který snížil na 1:3 z pohledu domácích. V 73. min. Ševců pěknou střelou ze 20 m pojišťuje vedení hostů, 1:4. Byl to již jeho 4. gól ve 2 posledních zápasech. V 77. min. Heřmanský nasadil k trháku od půlky, střela na zadní tyč těsně minula levou tyč. V 84. min. další únik Heřmanského, Dlabola vytáhl jeho střelu na roh. Poté byl Lukáš vystřídán Pavlem Stránským. Více už se do konce zápasu nestalo, a tak se mohl Stružinec radovat z dalších 3 bodů do vyrovnaného boje o čelní místa OP Semilska.

Nyní čeká stružinecké hráče cesta do Vysokého n. Jiz., kde se hraje v úterý 8. 5. 2012 od 17:00. Věřme, že hráči napodobí výkon z utkání v Kruhu a přivezou nějaké body. Přijeďte povzbudit naše hráče do Vysokého.

(Autor: Jiří Máka)