TJ Sokol Kruh - TJ Sokol Stružinec 2 : 2 (1:0)

hráno v sobotu 12. června 2010 od 16:00

Branky: Jiří Kužel, M. Chomanič - O. Bláha, Votoček

ŽK: 0/2 (Hloušek, Vágner)

Sledovalo:  50 diváků

Hlavní rozhodčí ing. Jan Šimůnek z Libštátu odřídil utkání s přehledem. I když jeho některé posuzování výhod. Častokrát z výhody pro tým, který byl u míče, udělal nevýhodu. Na čarách mu asistoval delegovaný rozhodčí, jeho syn a na druhé straně se pohyboval s praporkem domácí laik Sedláček.

Sestava – hosté: Hůlek - Hamáček, Vágenknecht (c), Pazderský, Hloušek (Bláha O.) – Láska P., Vágner, Ševců, Láska J. (O. Bláha) - Votoček, Vojtíšek

Připraveni: Stránský, D. Bláha, Dlouhý

Za velkého vedra, které museli všichni aktéři sobotních zápasů v ČR zkousnout, odjížděli stružinečtí fotbalisté do Kruhu. Tento soupeř je pro nás nejméně příjemný. Pro hrajícího trenéra Vágenknechta bylo dobré zjištění, že má k dispozici totožné hráče jako při posledních dvou kolech. Ponechal tudíž stejnou základní jedenáctku. Jediným cílem měla být jakákoliv výhra. Jen získané 3 body z tohoto utkání nám zajistí boj do posledního kola o titul. Domácí jsou již zachráněni v přeboru a budou v něm účinkovat i příští ročník. Takže nemuseli za každou cenu vyhrát. Dala se čekat menší motivace jejich hráčů. Historická vzájemná bilance hovoří výrazně pro našeho soupeře. Na druhou stranu je nutno dodat, že doma Kruh neporazil Stružinec  již dlouhých 32 let (1978).

Ve 12. min. střela Ševců z vápna doprosřed brány, gólman Dlabola chytá. Ve 14. min. se Kruh ujal vedení po nedorozumění našich obránců, Jiří Kužel uklízí balon zblízka do sítě, 1:0. 15. min. faul domácích na rohu vápna. Tr. kop Ševců jen do náručí gólmana. V 18. min. tr. kop Ševců z vápna končí mimo branku. Ve 20. min. faulován hostující útočník Vojtíšek na 20 m. Tr. kop Vágenknechta přízemní střelou, gólman  nadvakrát kryje. Ve 32. min. druhý útočník Votoček střílí zpoza obránce vedle branky. Z protiútoku zahrozil kružský šikovný útočník Brož. Ve 40. min. střela domácího špílmachra Marka Salátka z vápna vysoko nad. O minutu nato centruje domácí útočník Jan Kužel do vápna, nachází jmenovce Jirku, který dává nad. Pár sekund před poločasovým hvizdem mohl Stružinec vyrovnat, gólman Dlabola vyrazil balon po střele Pazderského a potom Vojtíšek minul prázdnou bránu. Škoda. O přestávce to chtělo nepodléhat skepsi, zápas je teprve v půlce a nechá se otočit. Již několikrát se nám to v této sezóně podařilo. Jenže realita byla zcela opačná. Totiž běžela 50. min. a Kruh zvyšuje již na 2:0. Brož centruje zprava do vápna, krásná hlavička kapitána Chomaniče do protipohybu Hůlka znamená dvougólové vedení Kruhu. V 61. min. střílí hostující Pazderský s tečí domácí obrany z 25 m, míč končí nad. V 65. min. fauloval stružinecký Vágner na půlce, za tento zákrok viděl první ŽK utkání. Od 70. min. se začali na kružském pažitu dít věci. Do hry vstoupil O. Bláha, ze hry odešel J. Láska. Po této změně se udála málovídaná škatulata v našem týmu. Vystřídavší O. Bláha zaujal místo v útoku. Odsud šel Vojtíšek na levého beka místo Hlouška, ten na předstopera, místo Pazderského, který se posunul dozadu na stopera. Vágenknecht z pozice stopera do středu zálohy. Jak se později ukázalo, byl to výborný tah . Stružinec začal lépe kombinovat, roztáhl hru do stran a dostával kružskou obranu pod obrovský tlak. Domácí zato hrozili rychlými a nebezpečnými brejky. V 71. min. rychlá akce  Vojtíška s P. Láskou. Dlabola vyráží na roh. V téže minutě po následném rohu snižuje  O. Bláha kontaktní brankou pod víko na 1:2. Naděje žije. Poté Stružinec neproměňuje několik slibných možností. V 76. min. Vágenknecht ve vápně pálí z otočky nad. V 79. min. druhá ŽK pro hostujícího obránce Hlouška za faul. V 80. min. přihrál Votoček  Ševců na penaltu a ten trestuhodně přestřeluje. V 83. min. Vágenknecht vyslal do gólu Votočka a ten svoji šanci proměňuje a vyrovnává na 2:2. V předposlední minutě základní hrací doby faul na Ševců na hranici vápna. Vágenknecht z tr. kopu nastřeluje jen hlavu Marka Salátka ve zdi. Po dvou minutách nastavení ukončil hlavní arbitr Šimůnek tento zápas za remízového stavu 2:2. Výsledek vzhledem k průběhu dobrý, avšak je to pro nás taková ztráta, která nás připravila bojovat s Novou Vsí i Košťálovem o titul. Dokonce nás tato remíza odsunula až na třetí místo, neboť Nová Ves nepřipustila překvapení a vyhrála ve Mříčné 2:1 a béčko Košťálova zvítězilo 4:2 v Martinicích. Oba týmy mají 51 bodů, Ves ale o zápas méně. Jedno jisté hůř než třetí skončit nemůžeme. Pokud by Košťálov v neděli zaváhal doma se zachraňující se Bělou, skončí na druhém místě. O víkendu přivítáme v posledním utkání sezóny na domácím trávníku outsidera, Dolní Brannou B, která je jistým sestupujícím do "pralesní ligy".