TJ Sokol Kruh - TJ Sokol Stružinec 0 : 1 (0:1)

17.08.2010 14:23

hráno v sobotu 14. srpna 2010 od 16:00


Branky: 30. min. J. Novotný
ŽK: 2/0
ČK: 0/0
Sledovalo: 50 diváků

   Hlavní rozhodčí Jan Procházka z Košťálova odřídil utkání bez problémů, na čarách mu asistovali laici, za domácí Jiří Sedláček, za hosty Jiří Máka.

Sestava – domácí: Pochop – Zb. Kužel, Vancl, Mich. Salátek, Jerie - P. Chomanič, Mar. Salátek, Mart. Chomanič (c), Jan Kužel – Janata (Rajm), Jiří Kužel
Trenér: Salátek Marek
Vedoucí mužstva: Pršala Ladislav

Sestava – hosté: Škopán - Hamáček, Vágenknecht (c), Novotný J., Vojtíšek (O. Bláha) – D. Bláha, Vágner, Ševců, Láska P. - Votoček, Láska R. (Stránský)
Připraveni: Hůlek, Typlt

Trenér: Vágenknecht Petr
Vedoucí mužstva: Vágner Bohumil

   Po čtvrteční rozmaru počasí, nebylo jisté, zda se odehraje v pořadí druhý zápas Stružince v novém ročníku OP. Mužstvo mělo cestovat na půdu Kruhu. Veškeré dohady o tom, zda se bude hrát vyvrátil kružský "bafuňář" Jiří Sedláček, když mi telefonicky sdělil, že hřiště je hratelné. To samozřejmě potěšilo naše hráče, kteří byli nažhaveni na mistrovská utkání po letní pauze. Tým Stružince nastupoval do utkání bez Pazderského – roční hostování v Lomnici, Hlouška – pracovní pobyt v USA a Dlouhého. Potenciální příchod novoveského Salygy ztroskotal na nepřiměřených finačních požadavcích jeho mateřského klubu.
   Do toho utkání vstoupila až na gólmana totožná jedenáctka, která odehrála poločas odl. Utkání s Vysokým (3:0), které bylo poté rozhodčím Procházkou ukončeno z důvodu průtrže mračen. Hůlka nahradil pro tento zápas mezi tyčemi uzdravený Škopán.
   Trenér Vágenknecht kladl důraz na to, aby se neopakovala stejná situace jako v posledním utkání v Kruhu (12. 6. 2010), kdy jsme si nechali dát 2 góly a pak museli dotahovat. Abychom to byli my, kteří budou páni na hřišti.
V 7. min. první střela na bránu stružineckého Ševců, poté následovala ještě jedna jeho střela po autu. Hraje se víceméně na jednu stranu. V 8. min. střílí J. Novotný ze 37 m – "vysypané brambory", přesto je z toho roh.
Z kraje se náš tým snažil o aktivní hru, dostával se ke střelbě. Ovšem přišla 14. min., bek Hamáček zastavuje balon na brankové čáře po chybě druhého beka Vojtíška a neúspěšném vyběhnutí Škopána v naší brance. Od této chvíle si vyměnil záložník D. Bláha pozici s Vojtíškem (kotník). Po úvodní čvrthodině zbrklá a neuspořádaná hra! V 17. min. zraněného Vojtíška nahrazuje O. Bláha, který přišel do útoku a do zálohy se zatáhl Votoček. Ve 25. min. volný kop Vágenknechta, pěkná rána, znamená roh pro naše barvy. Ve 30. min. se žlutomodří již ujímají vedení, J. Novotný hezkou střelou na přední tyč z 20 m nedává šanci domácímu dlouhánovi Pochopovi v brance, 0:1. O minutu nato, Vágenknecht hasí vzniklý požár v našem vápně, kdy vykopává přes hlavu míč, který směřuje do brány – emoce na obou stranách. Domácí jsou napomínáni 2 ŽK za zbytečné komentování výroků sudího. Dvě minuty před koncem poločasu střela Kruhu na Škopána z 25 m, balon srazil na zem a zalehl. Poté se už nic, co by stálo za řeč, nestalo, a tak slušně pískající arbitr Procházka ukončil první dějství za těsného vedení favorita ze Stružince.
   Do druhé pětačtyřicetiminutovky nastoupila stejná sestava stružineckých. V dresu domácích vystřídal Rajm v útoku Janatu. V 51. min. Škopán likviduje střelu uvnitř vápna, hráč Kruhu přímo před ním. V 52. min. na druhé straně Ševců pálí ze 30 m, brankář domácích vyrazil, doráží O. Bláha, gólman skvělým zákrokem odmítá změnu skóre. V 53. min. roh Stružince, odražený balon posílá Vágenknecht před branku, kde ho tečuje obránce na další roh. Z protiútoku po přečíslení gólman Škopán zneškodňuje střelu ze strany po křížné příhře. V 55. min. další dobrá možnost pro kružské, naštěstí střela míří vedle. V této fázi zápasu je hra stružineckých nulová, bez kombinace, zbytečné ztráty míče nám ubírají síly. V 57. min. R. Láska z půlky vybídl Votočka ke sprintu, jeho střelu ze 20 m posílá gólman Kruhu na roh. V 58. min. kop hostů ze 25 m, Pochop vyráží na roh. Ve zbylé třetině utkání nás Kruh zatlačil ve snaze o vyrovnání. Jenže jeho útočníci ztroskotávali na hostující obraně a spolehlivě chytajícím Škopánovi, který několikrát znemožnil cestu míče za svá záda. Kruh také často fauloval, někteří hráči Stružince byli okopáváni jako řepa. Čtvrthodiny před koncem opustil trávník D. Bláha stěžující si na bolavá třísla. Do hry nastoupil Pavel Stránský, zaujmul místo v útoku, do zálohy se stáhl Radek Láska. V 90. min. Škopán bravurně zasahuje proti hlavičce kapitána M. Chomaniče z 10 m. Stoprocentní gólovka. Velkou bojovností dosáhli naši borci prvního vítězství sezóny. Potvrdila se známá věc, že z Kruhu se vozí body velmi těžko. Přesto zde máme údaj z kružské kroniky, kde stojí, že Kruh dokázal naposledy nad Stružincem vyhrát 10. října 1978. Nyní nás v sobotu 21. srpna 2010 čeká šlágr kola, kdy na domácím hřišti přivítáme Spartak Rokytnici n. Jiz. sestoupivší z I. B třídy. Dá se očekávat kvalitní hra obou týmů, proto byste si tento zápas neměli nechat ujít. Začátek je tradičně v 17:00.

 


 

—————

Zpět