TJ Sokol Horní Branná "B" vs. TJ Sokol Stružinec

15.08.2018 20:21

na úvod vysoká prohra

TJ Sokol Horní Branná "B" vs. TJ Sokol Stružinec          4 : 1             (1:1)

hráno v neděli 12. 08. 2018 od 17:00

Branky:  45. Pešina Jan, 61. Paulů Dušan, 83. Jón Tomáš, 90. Jón Tomáš (pen.) - 15. Kuch David

ŽK: 1/1 (Svoboda M./Böhm)

Diváků: 100

Sestava Stružince: Nouzák – Ebert (51. Hamáček), Martinec (c), Böhm, Schreyer – Brnka (80. Bláha O.), Syrovátka J., Matěja, Bláha D. (77. Vágenknecht) -  Kuch, Bajgar

Připraven: Stránský P.

Rozhodčí: Přikryl Jaroslav z Horní Sytové, AR1: Přikryl Jan z Horní Sytové, AR2: Janda Martin z Poniklé.

Za pěkného srpnového odpoledne zajížděli fotbalisté Sokola Stružinec k prvnímu mistrovskému utkání nové sezóny do Horní Branné, kde se utkali s tamní rezervou. Domácí nijak výrazně neposilovali hráči áčka až na střídajícího Jóna. Naším cílem tedy bylo v tomto zápase zvítězit. Hned ve 2. min. byla k vidění první střela hostů v podání Schreyera, gólman Kobrle chytá. V 9. min. střílí poprvé domácí z úhlu mimo po centru zleva. Ve 12. min. stoper Martinec odkopl balon za vápnem, domácí kapitán Paulů V. si při souboji poranil levé koleno a musel být vystřídán. V 15. min. Kuch dostal balon od Syrovátky do vápna a střelou k pravé tyči dal 1. gól hostů, 0:1. Minutu nato se při souboji našeho gólmana Nouzáka na malém vápně zranil další domácí hráč Svoboda L. Přetrhl si zadní stehenní sval. RZS ho odvezla do nemocnice do Jilemnice. Ve 24. min. vyslal Schreyer tvrdou střelu z 18 m pod břevno, gólman chytá. Ve 32. min. Ebertovi odpískán ofsajd. Jinak by běžel sám. Ve 33. min. Kuch na konci dobré kombinace, ovšem těsně minul zadní tyč. Za minutu Bláha D. pálil po rychlé akci z 18 m mimo. V závěru 1. půle zahrávali domácí 3 tr. kopy v blízkosti šestnáctky a z posledního domácí vyrovnali na 1:1, když gólman Nouzák balon vyrazil jen před sebe a Pešina dorazil balon do branky.

V 51. min. 1. stř. hostů, Hamáček za Eberta. V 55. min. Kuch faulován na 18 m za cenu ŽK pro Svobodu M. Tr. kop Syrovátky skončil nad. Škoda. V 61. min. po ztrátě balonu na útočné polovině, 44letý Paulů D.z brejku otočil skóre na 2:1 pro Brannou. V 74. min. Kuch odmítl vyrovnání, když v samostatném úniku po vysunutí Bláhy D. trefil jen gólmana. Škoda. V 77. min. hosté podruhé střídají, Vágenknecht za Bláhu D. V 80. min. 3. stř. hostů, Bláha O. za Brnku. V 83. min. fauluje Vágenknecht na 20 m a Jón pěknou střelou do šibenice zvyšuje na 3:1. V 90. min. fauluje Böhm Paulů D. ve vápně. Vidí za to ŽK a je nařízena penalta, kterou s přehledem proměnil Jón a stanovil konečné skóre utkání na 4:1. Po minutovém nastavení odpískal rozhodčí Přikryl Jaroslav konec. Domácí se mohli radovat z první výhry v nové sezóně.

Co říci na závěr? Rozhodujícím pro výsledek zápasu byl neproměněný brejk Kucha za stavu 1:2. Našim hráčům scházela větší chuť do hry a mezihra.

Příští zápas sehraje Sokol Stružinec doma proti TJ Poniklá, hraje se v sobotu 18. 8. 2018 od 17:00.