TJ Sokol Horní Branná "B" vs. TJ Sokol Stružinec 3 : 1 (0:0)

TJ Sokol Horní Branná "B" vs. TJ Sokol Stružinec  3 : 1   (0:0)

Branky:46. Šimůnek z pen., 60. Paulů V., 86. Brož - 56. Heřmanský z pen.

ŽK: 3/1 (38. Bláha D.)

ČK: 1/0

Sledovalo: 100  diváků

Sestava – hosté: Škopán   Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. (73. Láska P.) – Láska J. Vágner, Ševců, Vojtíšek – Bláha O.(46. Matěja), Heřmanský

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: Mašek, Bergemann, Jebavý.

Druhou aprílovou, dosti větrnou neděli sehráli stružinečtí fotbalisté druhé mistrovské utkání jara na hřišti v Horní Branné s místní rezervou. I přes souběžně hraný zápas jejich áčka v Nové Vsi n. P. nás rozhodně nečekal lehký soupeř.

V prvním poločase měl Stružinec častěji míč na svých kopačkách ovšem ani na jedné straně bez nějaké vyložené šance. Za zmínku stojí akrobatický kousek domácího hráče z 5. min., jehož střela z dorážky se nevešla mezi tři tyče. Na straně Stružince ve 29. min. Hloušek po hezkém přiťuknutí O. Bláhy. vychýlil svoji střelu vedle levého horního rohu Němcovy branky. Ve 34. min. se mohlo měnit skóre na straně hostů ještě jednou, když Ševců z tr. kopu z levé strany rozezvučel vzdálenější tyč domácí branky. Tři minuty před přestávkou se poroučel domácí levý záložník do sprch po druhé ŽK za faul na Hamáčka.

Po bezbrankové první půli nastoupil Stružinec s jednou změnou v sestavě, O. Bláhu v útoku vystřídal Matěja. V samém začátku druhého dějství fauluje bek Hamáček v pokutovém území, sudí Mašek odpískal penaltu, kterou proměnil Šimůnek, i když brankář Škopán vystihl stranu, na míč však nedosáhl, 1:0. Domácí hráli ve druhé půli aktivně, navzdory oslabení o jednoho muže. Stružinec se nevzdával, do konce utkání zbývalo ještě mnoho času na obrat. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. O deset minut později faulován J. Láska ve vápně, sudí Mašek podruhé v utkání ukazuje na penaltu. K exekuci se postavil Heřmanský, který nedal brankáři nejmenší šanci a střelou pod břevno srovnal na 1:1. V 60. min. se Hornobranští dostávají podruhé do vedení, když odkop gólmana Škopána doráží V. Paulů přesnou ranou k tyči, 2:1. Jelikož bylo utkání stále otevřené, hráči Stružince utkání nezabalili, zvýšili úsilí, hlavně v poslední dvacetiminutovce  se stoper Vágenknecht stále více zapojoval do ofenzívy. Cíl byl jasný aspoň vyrovnat. V 83. min. hlavičkuje Vojtíšek mimo branku po tr. kopu Ševců. Když se nepodařilo našim hráčům srovnat, vzali vše do svých rukou dva mladí hráči Branné, kteří z rychlé akce a díky dobré souhře překonali gólmana Škopána a Brož měl již lehkou úlohu, usměrnit míč do opuštěné branky, 3:1. Běžela 86. min. V závěrečných minutách si domácí dvougólovou výhru pohlídali, i když nemůžu upřít snahu a chuť našich hráčů o korigování výsledku.

Co říct na konec? Soupeř překvapil svojí bojovností, více než poločas nucen odehrát v oslabení mu paradoxně prospělo, Stružinci nevyšla první půlhodina, poté se zlepšil, druhý poločas byl z jeho strany o hodně lepší, avšak po vyrovnání stříleli góly už jen domácí.

V neděli 17. 4. od 14:00 čeká náš celek tradiční sousedské derby v Lomnici n. Pop. Proto přijďte podpořit žlutomodré barvy v co největším počtu na Lomnický stadion.