TJ Sokol Horní Branná "B" vs. TJ Sokol Stružinec 2 : 3 (1:2)

19.09.2011 21:00

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

důležitá výhra = posun na 3. místo

 

TJ Sokol Horní Branná "B" vs. TJ Sokol Stružinec  2 : 3  (1:2)    

hráno v neděli 18. září 2011 od 16:30

 

Branky: 24. Hanč z pen., 79. Kocourek – 4., 76. Votoček, 40. Bláha D.

 

 

ŽK: 1/1 (domácí – Votoček)

ČK: 0/0

 

Sledovalo: 80 diváků

 

Sestava – hosté: Regimon –  Hamáček, Heřmanský (c), Hloušek, Martinec – Pokorný, Ševců, Vágner, Bláha D. –  Škopán (63. Bláha O.), Votoček

 

Trenér: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: Štuk Ivan z Lomnice n. Pop., na čarách mu asistovali otec a syn Přikrylové ze Semil.

 

   V neděli za občasného deště se vydali fotbalisté Stružince k sedmému utkání sezóny  na hřiště do Horní Branné s tamní rezervou. Tohoto zápasu se nemohlo zúčastnit několik hráčů (Vágenknecht, Sehnoutek, Matěja, Pazderský). Do sestavy se po týdnu vrátil Votoček a Pokorný, který nastoupil k poslednímu utkání v našem týmu před ukončením hostování z Lutína. Na místo stopera se postavil Heřmanský, zároveň jako kapitán. I tak bylo cílem v tomto utkání bodovat.

   Stružinec se v úvodu nechoval jako host. Hned ve 4. min. Votoček v samostatném úniku střelou z úhlu překonává na vzdálenější tyč gólmana domácích, 0:1. Ve 12. min. se odehrál sporný okamžik v našem pokutovém území po kontaktu Vágnera s domácím hráčem. Píšťalka hl. arbitra Štuka zůstala k údivu domácích němá. V rozmezí 20. - 21. min. přežili Stružinečtí bez úhony dva nebezpečné rohy Branských.  O 3 min. nato se domácí příznivci dočkali. Po kontaktu Heřmanského se soupeřem ve vápně odpískána penalta, kterou proměnil Hanč, 1:1. Ve 31. min. hezkou střelu Bláhy D. vyráží gólman na roh. Ve 40. min. se Dominikovi již podařilo skórovat, u něho netradičně hlavou, když mu posadil balon na hlavu Hloušek z tr. kopu, 1:2. Pěkná akce. Byl to klasický gól do šatny. Hosté odcházeli do kabin za průběžného vedení 2:1.

   Do druhé půle se očekával nápor domácích, který také v úvodu přišel, ovšem bez gólového efektu. Poté odpověděl Stružinec, když v 52. min. vybídl Ševců do šance, dnes útočníka Škopána, který z vápna pálil nad. V 63. min. zasáhl do hry Bláha O. právě místo Škopána do útoku. V této fázi utkání se domácí snažili o vyrovnání, ale nedařilo se jim srovnat, o to víc hrozili Stružinečtí. V 70. min. Ševců pěknou střelou natáhl gólmana, ten poslal s námahou balon na roh. V 75. min. stoper Heřmanský na výletě, napřáhl a minul pravou šibenici. Za okamžik vyslán do gólu Votoček, který přeloboval gólmana a zajistil svému týmu vedení 1:3. V 79. min. domácí korigují stav na 2:3. Tr. kop s pomocí teče Kocourka končí za zády bezmocného Regimona. V 85. min. se domácí ve snaze o vyrovnání zastřelují, balon končí vedle naší branky. V 87. min. po nedorozumění Vágnera s Heřmanským se dostávali domácí do šance, kterou překazil zdvižený praporek as. na lajně (ofsajd). Zápas se povedlo Stružinci dotáhnout do vítězného konce, navzdory tomu, že domácí obsluha časomíry v poslední čtvrthodině nepochopitelně manipulovala s časem nazpátek.

   Co říci na závěr? Toto vítězství z venku je cenné, posunulo náš tým na 3. místo a je dobře, že mužstvo dokázalo nahradit oporu Vágenknechta.      

 

   Nyní čeká v sobotu 24. září 2011 od 16:30 hráče Stružince nevyzpytatelný soupeř, Sokol Martinice. Vyzývám fanoušky Stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání v hojném počtu.

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět