TJ Sokol Horní Branná B vs. TJ Sokol Stružinec 2 : 0 (0:0)

TJ Sokol Horní Branná "B" vs. TJ Sokol Stružinec    2 : 0     (0:0)

ŽK: 0/0

Diváků: 100

Sestava Stružince: Škopán – Brnka, Martinec, Böhm, Schreyer –  Bajgar, Matěja, Votoček (c), Bláha D. (85. Vondra) –  Bláha O. (61. Hamáček), Ženatý (61. Vágenknecht)

Připraveni: Nouzák, Stránský P.

Rozhodčí: Procházka Jan z Košťálova, AR1: Mašek Milan ze Semil, AR2: Mikule Jaroslav z Lomnice n. Pop.

O poslední májové neděli za teplého počasí zajížděli fotbalisté Stružince na hřiště do Horní Branné, kde se utkali s domácí rezervou. V tomto utkání jsme chtěli bodovat. Hornobranští tolik svoji rezervu neposilují hráči áčka. Nejinak tomu bylo i v dnešním zápase. Stružinci chyběli Chlumský a Ševců.

V 5. min. střela beka Schreyera z dálky mířila nad. V 6. min. Bláha O. střílí z vápna, gólman Votoček chytá. Ve 21. min. hlavičkuje domácí kapitán Paulů V. Mimo po centru zleva. Ve 24. min. Bláha O. překopl branku z vápna. Ve 32. min. tr. kop Gaudela ze 20 m nad. Ve 34. min. Paulů V. střílí ze 20 m nad. První poločas skončil bez branek. Hra byla vyrovnaná, odvíjela se mezi vápny. Bez vyložené šance na obou stranách. Hosté o přestávce nestřídali. Domácí nasadili do hry áčkaře Fiedlera.

Domácí hned ve 47. min. vstřelili úvodní branku zápasu. Po roh. kopu se dostal na penaltě k míči Paulů V., který břichem usměrnil balon do branky, 1:0. Ve 49. min. Škopán vyrazil střelu Paulů V., poté stoper Martinec odkopl balon do autu. V 58. min. tr. kop Paulů V. Od postranní lajny vyráží Škopán na roh a z něj nic. V 61. min. hosté dvojnásobně střídají. Vágenknecht s Hamáčkem do útoku místo Ženatého a Bláhy O. V 68. min. Škopán vyrazil na roh střelu Paulů V. Z rohu gól nepadl. V 75. min. se prosadil sedmnáctiletý náhradník Šlaicher a Hornobranští vedli 2:0. V 85. min. hosté potřetí vystřídali. Vondra za Bláhu D. v 88. min. Škopán pohotově vyrazil střelu Šlajchera po úniku po pravé straně. Minutu před koncem faulován Vágenknecht na 19 m. Tr. kop Martince tečován obráncem na roh a z něj nic. Po 90 minutách ukončil rozhodčí Procházka utkání, které se hrálo bez karet a rezerva Horní Branné vyhrála 2:0. I přes prohru jsme udrželi 4. místo v tabulce OP Semilska.

Co říci na závěr? Stružineckým hráčům v dnešním utkání scházela přesnost ve finální fázi. Domácí rozhodli o vítězství ve 2. pol., kdy ještě několik dalších šancí vychytal gólman Škopán.

Nyní čeká Stružinec sousedské derby na domácím hřišti s rezervou FC Lomnice, která bude určitě výrazně posílena hráči áčka, kteří v sobotu nehrají zápas KP. Hraje se v sobotu 3. 6. 2017 od 17h. Na toto utkání jste vy fanoušci stružineckého fotbalu srdečně zváni.