TJ Sokol Horní Branná B vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 3 (0:0)

TJ Sokol Horní Branná "B" vs. TJ Sokol Stružinec  1 : 3   (0:0)

Branky: 84. Gaudel – 49., 76., 78. Votoček

Sestava Stružince: Škopán – Hloušek, Vágenknecht (c), Martinec, Schreyer – Sehnoutek (85. Bajgar), Vágner, Ševců (74. Kohout), Matěja (85. Bláha D.) - Láska M., Votoček (85. Bláha O.)

připraven: Stránský P.

Zraněn Hamáček, Stránský L.

V trestu: Matějka

Rozhodčí: Rympler Roman z Dolního Bousova, 1. asistent delegovaný Šarbort Jiří z Turnova, 2. asistent  delegovaný Janda Martin z Poniklé.

V neděli 4. května 2014 za velmi chladného a větrného odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince do Horní Branné. Zde změřili síly s momentálně jedenáctou domácí rezervou. Trenérovi Vágenknechtovi se hlásilo před utkáním 17 hráčů. Cíl Stružince byl získat zde nějaké body. Při rozcvičce se zranil bek Stránský Lukáš, na jeho místo se postavil další bek Hloušek.

Domácí se sice dostali v 6. min. do šance, ovšem jejich hráči v dobré pozici balon překážel.  Předznamenal tak střeleckou impotenci hornobrannských v tomto zápase. V 8. min. Matěja střílí po roh. kopu, nestor Němec v domácí brance vyráží na roh. Ve 23. min. centruje bek Schreyer do vápna na zadní tyč, Matěja v dobré pozici překopl branku. Ve 27. min. Matěja, opět střelecky při chuti, tentokrát z malého vápna po přihrávce Sehnoutka zleva mířil vedle. Ve 30. min. Matěja znovu v šanci po náhře od Ševců, branka jakoby byla zakletá. Ve 37. min. Matěja centruje do vápna na Votočka a ten hlavou orazítkoval břevno. 1. pol. skončil bezbrankovou remízou. Domácí za 1. půli pořádně nevystřelili na naši branku. Hosté mohli vést v poločase 5:0.

Hosté nastoupili do 2. půle bez změny v sestavě. Ve 49. min. po rychlé akci Schreyera, Lásky M. a Matěji balon doputoval k Votočkovi a ten vsítil úvodní branku zápasu, 0:1. V 53. min. inkasuje jedinou ŽK zápasu, domácí zkušený kapitán Beneš za diskuzi s rozhodčím. Vzápětí Láska M. po roh. kopu prudce pálil mimo. V 57. min. Votoček v brejku po tr. kopu domácích, minul branku. V 65. min. se předvedl domácí Beneš, který z dálky minul levou tyč Škopánovy svatyně. V 68. min. Ševců z tr. kopu ze 25 m vyprášil rukavice gólmana Němce, ten s námahou vyráří jeho střelu na roh. V 74. min. hosté poprvé vystřídali, do hry nastoupil Kohout a nahradil Ševců. O 2 min. nato, tedy v 76. min.  byla k vidění krásná akce Máry Matěji, který zaběhl na vápno a vyslal finálku Votočkovi a ten se nemýlil, na zadní tyč skóroval, 0:2. V 78. min. Votoček dovršil hattrick, když obránce zahrál skluzem směrem ke své brance, Kuba se zmocnil balonu a nekompromisně uklidil balon do branky, 0:3. Asistent Šarbort na lajně signalizoval ofsajd. Hlavní rozhodčí Rympler nechal správně hru pokračovat. V 84. min. domácí upravují skóre po rychlé akci Měčíře a pěkné střele střídajícího Gaudela, 1:3. Minutu po obdržené brance hosté trojnásobně vystřídali. Do hry bratři O. a D. Bláhové a Bajgar. Ze hry Matěja, Sehnoutek a Votoček. Závěr zápasu dohráli stružinečtí v pohodě. I přes 4 střídání dotáhli hosté bez problémů k další, v pořadí již 15. výhře. Konečný hvizd rozhodčího Rymplera znamenal další 3 body pro Stružinec a radost hráčů i fanoušků. Tímto se náš celek opět dostal na 1. místo tabulky o bod před Bělou.

Co říci na závěr? Stružinec sehrál o poznání lepší zápas než ve čtvrtek s Víchovou. Domácí se snažili hrát fotbal, což nám vyhovuje. V 1. půli se sice naši střelci zastřelovali, ve druhém pol. hosté pokračovali v dobré hře a přišly také branky. Potěšitelné je, že si zahráli také 4 náhradníci a kvalita hry tím neutrpěla.

Nyní nás čeká druhý "anglický" týden v řadě. Nejprve ve svátek 8. 5. 2014 od 17:00 sehrajeme derby v Nové Vsi. A v sobotu 10. 5. 2014 od 17:00 se uskuteční šlágr kola, na hřišti v Bělé, kde se utkáme s aspirantem na postup. Tímto zvu všechny příznivce stružinecké kopané k návštěvě obou těchto zápasů.