TJ Sokol Horní Branná B  vs. TJ Sokol Stružinec      1 : 1   (0:1)

Sestava Horní Branné "B": Hrubý – Hanuš (82. Jón), Vašek, Dusík, Novotný – Okuliar, Paulů (c), Rybníček, Tobolka (54. Hofman) – Hrdina, Svoboda

Připraveni: Rygl Václav a Rygl Vojtěch

Vedoucí mužstva: Beneš David

Sestava Stružince: Škopán – Bláha D. (68. Nouzák), Stránský L., Böhm, Schreyer – Morávek (46. Mizera), Pazderský, Ševců, Bajgar (78. Vondra) – Votoček, Martinec (c)

Připraveni: Bláha O,, Stránský P.

Rozhodčí: Procházka Jan z Košťálova, AR1: Lelek Jan z Hostinného, AR2: Janda Martin z Poniklé.

Za solidního zářijového sobotního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince k utkání 6. kola OP Semilska. Za soupeře měli rezervu Horní Branné. Oba týmy se pohybují v suterénu tabulky. My jsme chtěli už konečně zvítězit a získat sebevědomí.

Stružinečtí nastoupili do tohoto utkání s novým trenérským duem, Martinec, Škopán, a tak se čekalo, co to udělá s týmem. Hosté předvedli během prvního poločasu slušný výkon. V 5. min. střílí Pazderský z vápna, gólman Hrubý chytá. Ve 12. min. domácí v rychlé akci střílí vedle. V 17. min. vidí 1. ŽK domácí Tobolka za faul na Martince. Následný tr. kop poslal Stránský L. hodně mimo. Ve 21. min. se již hosté dočkali, když po krásné souhře Ševců z 18 m vymetl pravou šibenici 0:1. Super. Ve 26. min. Morávek s Votočkem běželi vstříc druhé brance, jenže Tomáš místo přihrávky po zemi za stopera přihrával vzduchem a pro Kubu to bylo těžké skórovat, proto přestřelil. Ve 34. min. tr. kop Ševců na zadní tyč a Martinec hlavičkoval vedle. Ve 36. min. Martinec ve velké šanci. Vybíhal z vlastní poloviny s balonem na noze, AR2 Janda mával ofsajd, hlavní arbitr Procházka nechal správně pokračovat ve hře, jenže Vláďa se před vápnem lekl vzniklé situace a to nás stálo druhou branku. Sice udělal blafák gólmanovi Hrubému, ale dostal se do velmi ostrého úhlu a branku nedal. Hrubý vyrazil a dorážku Votočka vykopl obránce do bezpečí. Velká škoda. Ve 41. min. mohlo být ještě veseleji. Hrubý vyrobil minelu za vápnem, záložník Morávek běžel do gólu, jenže místo střely se snažil dostat, co nejblíž brance a naštěstí pro domácí stačil doběhnout obránce a balon ukopl. Další jasná branka promarněna. To nás, jak se ve 2. pol. ukázalo, stálo 3 body. Ve 44. min. se prezentoval pěknou střelou Ševců k tyči, gólman chytá. Poločas skončil jednobrankovým vedením hostů.

O přestávce hosté vystřídali. Mizera nahradil Morávka. Hosté ve 2. půli nepokračovali ve stejné hře jako v 1. pol. a hned ve 49. min. domácí po rychlé akci vyrovnali. Po levé straně zaběhl domácí hráč do vápna, nacentroval a Rybníček skóroval, 1:1. V 59. min. Votoček střílí mimo po přihrávce Bajgara. V 61. min. domácí hráč trefuje z tr. kopu tyč Škopánovy svatyně. Štěstí stálo při nás. V 65. min. Martinec zblízka nastřelil jen gólmana a poté Votoček pálil nad. Škoda. V 66. min. inkasuje 1. ŽK hostující Böhm za faul. Minutu nato hosté podruhé střídají, Nouzák za Bláhu D. V 71. min. Škopán vyrazil balon po tr. kopu a poté výborně zasáhl a vykopl balon na roh. Následoval rychlý brejk, kdy Votoček vyvezl balon, nahrál Ševců a ten přestřelil ve velké šanci. V 74. min. domácí náhradník zahazuje obrovskou šanci, když před odkrytou brankou trefuje tyč. To jsme si oddechli. V 78. min. 3. stř. hostů, Vondra vystřídal Bajgara. V 83. min. po vzájemné potyčce dostali ŽK domácí hráč Novotný a hostující Ševců. Závěr byl hektický. Zbytečně nervózní, neboť oba týmy chtěli vyhrát. Rozhodčí Procházka, vzhledem k několikerému střídání nenastavil ani minutu, zápas ukončil za remízového stavu 1:1.

Co říci na závěr? V dnešním utkání Stružinec promarnil 3 tutovky v 1. poločase a to ho díky horší 2. půli stálo vítězství. Velká škoda. Nyní nás čeká další tým ze spodku tabulky. Je důležité tento duel zvládnout a získat důležitou výhru.

Tuto sobotu  19. 9. 2015 od 16:30  sehrajeme domácí zápas s SK Mírová pod Kozákovem. Přijďte podpořit Stružiňáky, aby konečně získali 3 body a zvedli se psychicky.