TJ Sokol Dolní Branná - TJ Sokol Stružinec 1:5

17.11.2009 18:51

hráno v sobotu 31. října 2009 od 14:00

Branky: 25. Šimek - 20. Vágenknecht, 45. P. Láska, 52. O. Bláha, 75. D. Bláha, 82. Vojtíšek

ŽK: 3/1

ČK: 1/0

diváků: 80

Hlavní rozhodčí Procházka Jan z Košťálova odřídil utkání zkušeně, nenechal si do toho “kecat”. Ukočíroval místy horké hlavy domácích hráčů za cenu jednoho vyloučeného.

Sestava – hosté: Typlt – Hloušek, Vágenknecht (c), Novotný J., Hamáček (Novotný A.) - Láska J.(Bláha D.), Vágner (ŽK), Ševců, Láska P. - Bláha O. (Vojtíšek), Láska R.

Připraveni: Hůlek, Stránský

Vedoucí mužstva: Vágner Bohumil

Diváků: 80

Poslední říjnový den za typického dušičkového počasí sehráli fotbalisté Stružince 13. kolo OP na trávníku béčka Dolní Branné, spíše staré gardy. Jako již tradičně v této sezóně měl trenér Vágenknecht z čeho vybírat. Sešlo se 17 hráčů. Ponechal vítěznou sestavu ze zápasu v Bělé. Cílem mužstva zde bylo získat aspoň bod.

Od začátku utkání bylo všem jasné, kdo že bude držet otěže hry. Proti starým pánům to neměl být těžký oříšek. Stružinečtí dobře kombinovali, předváděli hru, která je zdobí po celý podzim. Po několika slibných příležitostech vstřelili hosté úvodní branku. Kapitán Vágenknecht z tr. kopu nedal šanci domácímu brankáři, 0 : 1. To běžela 20. min. Ve 25. min. po chybě naší obrany i brankáře Typlta domácí hráč Šimek z velkého úhlu centruje, míč však míří na branku a s pomocí tyče a k údivu všech přítomných končí v naší síti, 1 : 1. Po vyrovnávacím gólu nějakou chvíli našim hráčům trvalo než se z toho oklepali. Závěr poločasu zase patřil hostům, kteří se v poslední minutě prvního poločasu ujali vedení. Patrik Láska střílí z velkého vápna, domácí reklamují ofsajd, R. Láska stál na brankové čáře, nezapojil se do hry. Hl. Rozhodčí Procházka po právu gól uznává. Tento okamžik zvedl bouři nevole v domácím publiku, které od této chvíle dávalo najevo svoji sportovní vyspělost svými pokleslými pokřiky na adresu rozhodčího, ale i našich hráčů. Za příznivého stavu pro Stružinec se šlo do kabin. Ve druhém poločase bylo nutné, co nejdříve vsítit další gól, aby nebylo ze zápasu zbytečné drama. To se podařilo, když v 52. min. O. Bláha, který je v poslední době střelecky při chuti, střílí hlavou třetí úspěch hostů. Asistenci na gólu si připisuje jeho bratr Dominik, který z pravé strany centroval před branku. Po většinu utkání docházelo ze strany domácích k častému oplácení. To je připravovalo o možnost zahrávat tr. kopy a zbytečně se hádali s rozhodčím. To je vyvádělo z rytmu. Vrcholem všeho byla situace ze 60. min., kdy Vágner fauluje domácího hráče, za to vidí ŽK. Faulovaný si asi neuvědomoval, že jeho oplácení neunikne pozornosti sudího Procházky. Měl totiž na svém kontě už ŽK, teď následovala druhá a tudíž ČK a musel nuceně opustit hrací plochu. V 67. min. střela domácího hráče, kterému předcházel útok jeden na jednoho. Zbytek zápasu domácí hráči spíš řečnili než hráli. To byla voda na mlýn hráčům Stružince, kteří si mohli dovolit třikrát vystřídat a přidat další góly. V 75. min. po nádherné kombinační akci zabíhá střídající D. Bláha na hranici velkého vápna a z úhlu křížnou střelou po domnělém ofsajdu zaznamenává čtvrtý gól hostů, 1 : 4. Osm minut před koncem další náhradník Vojtíšek, po hezké kombinaci celého mužstva, posílá míč mezi tři tyče, 1 : 5. V 84. min. střídající A. Novotný ještě trefuje tyč. Do konce zápasu se už skóre nezměnilo, a tak rozhodčí Procházka ukončil utkání. Po jeho hvizdu propukla radost našich borců i fanoušků.

Hostujícímu trenérovi vyšel dokonale tah s náhradníky. Dva ze tří se mu za jeho důvěru odměnili gólem a třetí nastřelil tyč. Tato sezóna vyšla Stružinci na výbornou, toto vítězství nám bez ohledu na ostatní zápasy, zaručovalo druhé místo. Strašně nás zajímalo, jak dopadne Košťálov “B” v Bělé. Po telefonátu do Bělé, jsme všichni chvíli nevěřili skutečnosti, že Bělá vede krátce před koncem 3 : 2. To by nás posunulo do čela. Opravdu došlo k největší senzaci, Bělá docílila teprve druhého vítězství v sezóně a fotbalisté Stružince se tak stali podzimním půlmistrem. Touto cestou chci poděkovat hráčům za kvalitní výkony, velkou disciplinovanost a fanouškům za důvěru a povzbuzování po celou podzimní část. Dík patří také všem, kteří se pohybují okolo týmu.