TJ Sokol Bozkov "B" vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 2 (0:1)

TJ Sokol Bozkov "B" vs. TJ Sokol Stružinec    1 : 2   (0:1)

Branky Stružince: 42. Matěja, 89. Votoček

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (c), Martinec, Schreyer – Matěja, Láska M., Ševců, Bláha D. (83. Bajgar) – Kohout (70. Bláha O.), Votoček

připraven: Stránský P.

Absence: Vágner, Hloušek, Sehnoutek, Stránský L.

Vedoucí družstva: Máka Jiří

Diváků: 100 (polovina fanoušků hostí)

Rozhodčí: Mašek Milan ze Semil, 1. asistent Šubrt Jiří ze Semil, 2. asistent Šarbort Jiří z Mírové p. Koz.

O první aprílové sobotě zavítali fotbalisté Sokola Stružinec na trávník do Bozkova k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání OP Semilska k sehrání zápasu 18. kola. Soupeřem jim byla tamní rezerva. Na podzim uštědřil Stružinec nekompletnímu Bozkovu debakl 14:0 na domácím hřišti. Byli jsme zvědavi, jak moc posílí hřáči z áčka a jak moc budou chtít oplatit podzimní prohru. Vzhledem k tomu, že jejich první tým atakuje čelo tabulky KP, vyztužili rezervu pouze zkušeným záložníkem Kubánem a stoperem s třetiligovými zkušenostmi Jeníkem. V pěkném fotbalovém areálu, na menším hřišti se od začátku hrál důrazný fotbal. Hosté, coby favorit tohoto střetnutí začali aktivněji. V 6. min. Vágenknecht z tr. kopu vyslal pěknou střelu na domácího gólmana Zemánka. Ten ji vyrazil na roh. V 11. min. byla k vidění první střela domácích, Špidlen P. Poslal balon jen do rukou Škopána v naší brance. V 16. min. Láska M. faulován na hranici velkého vápna. Píšťalka hlavního arbitra Maška však zůstala němá. Ve 26. min. Ševců z tr. kopu z 18 m střílí nad. Ve 29.min. se dostali do šance domácí, tomu předcházel neodpískaný faul na beka Hamáčka. Škopán si s touto akcí poradil. Ve 32. min. Votoček z otočky míří vedle levé tyčky. Ve 37. min. Ševců rozehrál tr. kop na Vágenknechta, který se odpoutal ode zdi, balon byl moc prudký, zahnal našeho kapitána až za brankovu čáru. Pěkný signál, jen tomu scházela branka. Ve 39. min. viděl Votoček ŽK za útočný faul. Ve 42. min. se vyplatil stružineckým důraz před domácí brankou. Matěja neměl problém uklidit do opuštěné branky Láskovu sraženou střelu, 0:1. Těsným vedením Stružince skončil první poločas.

Dle slov hrajícího trenéra Vágenknechta naší hře nechyběl v první půli důraz a bojovnost, hra nebyla nejhorší, ovšem bylo tam hodně nepřesností. Podotýkal, že je potřeba vydržet takto hrát i ve druhé půli.

Ve 49. min. domácí střílí ze 20 m nad. V 51. min. po rohu Ševců Votoček osamoceně hlavičkuje z malého vápna do břevna, balon se odrazil zátky ke Kubovi, jenž opět hlavou přestřelil branku. Poté vycítili šanci domácí. V 53. min. po rychlé akci ovšem jejich střele chyběla přesnost. V 62. min. vidí stružinecký bek Schreyer ŽK za faul. V 64. min. Škopán vyráží prudkou střelu domácích, následná rána skončila vysoko nad. Tam se jich vejde. V 68. min. se domácí hráč v dobré pozici na vápně jen zastřeluje. V 70. min. došlo k prvnímu střídání u hostů, Bláha O. vystřídal Kohouta. V 81. min. se domácí již dočkali vyrovnání. Po centru zprava doslova dotlačili balon za přední tyč, 1:1. V 83. min. vyměnil Bajgar Bláhu D. V 84. min. střela Lásky ze 22 m vedle. V 88. min. viděl také domácí hráč ŽK po faulu na Vágenknechta. V 89. min. viděli přítomní krásnou akci hostů, kdy Láska vyslal ulici na nabíhajícího Votočka, který prošel mezi dvěma stopery a s přehledem do protipohybu gólmana vstíli vítěznou branku Stružince, 1:2. Byl to jeho 18. gól v probíhajícím ročníku. Dostihl bělského kanonýra Kalendu na čele tabulky střelců. Kuba má však o 2 odehrané zápasy méně.

Co říci na závěr? Největším pozitivem z tohoto utkání je, že Stružinec hrál do poslední minuty a nespokojil se pouze s bodem. První poločas měli více ze hry hosté, ve druhém se domácí zlepšili, měli několik solidních šancí, ovšem scházelo jim lepší zakončení.  Tato  výhra je důležitá v boji o čelo tabulky a dodá potřebný klid na kopačky stružineckých hráčů.