TJ Poniklá vs. TJ Sokol Stružinec 0 : 3 (0:3)

03.10.2016 10:17

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

důležité body z hor

 

TJ Poniklá vs. TJ Sokol Stružinec      0 : 3    (0:3)    

hráno v sobotu  01. 10. 2016 od 16:30

 

Branky: 15. Bláha Ondřej, 39. Vágenknecht Petr, 45. Vágenknecht Petr (pen.)

 

ŽK: 0/2 (Brnka, Votoček)

ČK: 0/0

Rozhodčí: Linhart Petr (okres Jbc), AR1: Lupa Julius (okres Jbc), AR2: domácí laik Jindřišek Jiří.

 

Diváků: 70

 

Sestava Poniklé: Zimčák – Petruška, Koucký(c), Vinklář P. ml., Macháček – Patočka (46. Kázmer), Hančar (31. Votoček), Doležal (46. Havel), Reichstein - Simonides, Dobiáš M.

Připraven: Vinklář P. st.

Trenér: Vinklář P. st.

Vedoucí mužstva: Butula Jan

 

Sestava Stružince: Škopán – Brnka, Ševců, Böhm, Hamáček – Bajgar (72. Nouzák),  Matěja, Bláha D. – Vágenknecht (82. Stránský P.) -  Votoček (c), Bláha O.

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

Masér: Vágner Bohumil

 

     Za teplého prvního říjnového sobotního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince do krkonošské Poniklé, kde se v zápase 8. kola OP Semilska utkali s hráči domácí TJ. Ponikelští byli před tímto zápasem na 10.místě, stružinečtí o 2 místa výše. Papírovým favoritem byl náš tým, jenže víme, že nám nejdou zápasy se slabšími týmy. Navíc jsme měli napravovat nepovedený středeční zápas z Bělé. Vzhledem k započaté sezóně hokeje jsme nemohli počítat s dvojicí Martinec, Kuch, Schreyerem (svatba). V základní sestavě jsme rádi uvítali beka Hamáčka, který přicestoval na víkend domů. Momentálně je na pracovním a studijním pobytu v SRN. Do utkání nastupoval náš tým v rozestavení 4 – 3 – 1 – 2. Vágenknecht hrál libera, spojku mezi zálohou a útočným duem Votoček, Bláha O.

     V 5. min. zahrávali hosté 1. roh. kop, gólman Zimčák vyráží na roh a z něj nic. V 7. min. utekl domácí hráč po levé straně, nacentroval do vápna, jeho spoluhráč však minul hlavou balon, který skončil v autu. V 15. min. Bláha D. kopal roh, nacentroval na bratra Ondru na zadní tyč, kde zklepl balon do branky, 0:1. V 19. min. Vágenknecht střílí ze 25 nad. Ve 21. min. opět hrající trenér Stružince z tr. kopu z rohu vápna orazítkoval levou tyčku. Ve 27. min. Bláha O. přiťuknul balon Votočkovi a ten zamířil mimo tři tyče. Ve 34. min. předstoper Böhm střílí bodlem po přihrávce Vágenknechta. Zimčák chytá. Vzápětí domácí rychle přenesli hru do naší šestnáctky. Nebezpečí naše obrana dirigovaná Ševců zažehnala odkopem na roh a z něj nic. Ve 37. min. domácí hráč střílí po rozehraném tr. kopu, ale slabá střela šla mimo branku. Ve 39. min. Vágenknecht vysílá z úhlu tvrdou střelou pod břevno, gólman se předvedl a vyrazil balon do boku. V téže minutě po rychlé akci Stružince, se již hosté radovali ze druhé branky. Bláha D. křížným pasem od levé postranní lajny cca na 35 m našel nabíhajícího Vágenknechta, který zaběhl do vápna a prudkou střelou akrobaticky do protipohybu gólmana se poprvé zapsal mezi střelce, 0:2. Super. Ve 41. min. domácí hráč z téměř 30 m trefuje pravou tyč. Minutu před koncem první půle viděl bek Brnka zbytečnou ŽK, když složil hráče Poniklé na půlce. V poslední minutě prvního dějství Votoček v gólovce faulován gólmanem Zimčákem, rozhodčí Linhart nařídil pokutový kop, ovšem zapoměl vyloučit gólmana. Domácí by museli dohrávat druhý poločas v 9 a dát do branky hráče z pole. K exekuci PK se odhodlal Vágenknecht a s přehledem proměnil střelou na opačnou stranu než reagoval Zimčák, 0:3. Hned potom ukončuje rozhodčí Linhart 1. poločas.

     Domácí o přestávce udělali 2 změny v sestavě, ve snaze o změnu skóre. Hosté ponechali stejnou jedenáctku. Druhá půle byla v režii hostů, kteří v úvodní čtvrthodině téměř nepůjčili balon soupeři. Byla jen otázka času, kdy hosté vstřelí další branky. Stále však nepřicházely gólové šance. V 62. min. rozehrálo stružinecké trio signál z tr. kopu, na konci této akce byl Ševců, který vypálil ze 25 m vysoko nad. V 65. min. Votoček trefuje z vápna břevno. V 66. min. Vágenknechtovu tvrdou ránu Zimčák vykopává z brankové čáry po přihrávce Bajgara.  Minutu nato tr. kop domácích z 18 končí nad. V 71. min. inkasuje Böhm 2. ŽK hostů za zbytečný komentář k hlavnímu rozhodčímu. V 72. min. domácí ve velké šanci, pálí mimo. Poté hosté poprvé střídají, Nouzák do zálohy za Bajgara. V téže minutě rohový kop Hamáčka na zadní tyč a Bajgar trestuhodně minul z půl metru branku. V 77. min. gólman Škopán ztlumil střelu domácích jen do strany a domácí útočník ze špatného úhlu překopl branku. V 82. min. Stružinec podruhé střídal, Stránský P. nahradil v útoku dvougólového střelce Vágenknechta. V 84. min. Bláha D. běžel sám na gólmana, místo včasné střelby ho obránce odzbrojil a balon mu ukopl. Následně Votoček v další šanci. Trefil jen gólmana. Ten reflexivně vyrazil. V 86. min. Matěja centruje zleva na malé vápno na Bláhu D., jenže ten je odstaven čistě od balonu. V 90. min. si vzal poslední slovo bek Brnka, který se vydal na výlet, ovšem měl špatnou mušku, minul branku.  

     Co říci na závěr? Dnešní utkání bylo oproti minulému utkání v Bělé úplně jiné. Naši hráči chtěli hrát a dařila se jim kombinace. Dobrým pohybem rozhýbali naši hráči domácí tým, jen jim vázla efektivita v zakončení. Ve velmi dobrém světle se ukázal bek Hamáček, který patřil mezi nejlepší hráče utkání. Výsledek 0:3 je pro Poniklou ještě milosrdný. Hosté trefili 2x tyč a 1x břevno. Pozitivní je, že se utkání odehrálo v klidu na hřišti i v hledišti. Podíl na tom má duo delegovaných rozhodčích, kteří uplatnili svoji zkušenost a bez problémů dovedli zápas ke zdárnému konci. Stružinec poskočil v tabulce minimálně o 2 místa. V sobotu 8. října má náš tým volný los vzhledem k lichému počtu týmů v OP Semilska. Další utkání sehrají stružinečtí v sobotu 15. 10. od 16:00 na domácím hřišti proti rezervě Horní Branné. Na toto utkání jste Vy fanoušci stružineckého fotbalu srdečně zváni.

 

Stružinec do toho!

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

 

—————

Zpět