Skvělý výkon Pavla Škopána ve stružinecké brance se podepsal na první jarní vysoké výhře na domácím hřišti. TJ Sokol Stružinec - TJ Sokol Zálesní Lhota 7:0 !!!

03.04.2011 10:59

Lhota odjela s plným ruksakem

TJ Sokol Stružinec  vs.  TJ Sokol Zálesní Lhota      7:0  (3:0)

hráno v sobotu 2. dubna 2011 od 16:30

Branky: 21., 34. O. Bláha, 23. Heřmanský,  47., 86. J. Láska, 53. Vojtíšek, 83. Ševců

ŽK: 0/1 (R. Paulů)

Sledovalo: 140 diváků

Sestava – domácí: Škopán   Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Bláha D. – Matěja, Vojtíšek, Ševců, Láska J. – Bláha O.(79. Stránský), Heřmanský

Připraven: Ťukal

Utkání s přehledem řídila trojice delegovaných rozhodčích: Tomášek, Bergemann, Jebavý.

O první aprílové sobotě se na stružineckém hřišti odehrál vysoce rizikový zápas OP Semilska mezi Sokolem Stružinec a Sokolem Zálesní Lhota. Vzhledem k minulým excesům v Zálesní Lhotě, kdy se utkání nedohrálo, na toto utkání dohlížela Policie ČR s psovodem.

Stružinečtí diváci byli zvědavi, v jaké formě zahájí jejich miláčci jarní část přeboru. Od úvodních minut bylo jasné, kdo bude udávat tempo a na které straně časomíry bude přibývat skóre. Byli to domácí, kteří nastoupili s několika změnami v sestavě. Pro karetní trest nemohl nastoupit Honza Vágner. V záloze se představil novic Marek Matěja (host. z Lomnice a v útoku Lukáš Heřmanský (host. z Víchové). Ve 21. min. se poprvé měnilo skóre. Ondra Bláha centroval před branku, míč zapadl za zadní tyč, 1:0.  O 2 min. nato Heřmanský po přihrávce Pepy Ševců povodil obranu včetně gólmana Navrátila a do prázdné s přehledem skóroval, 2:0. Ve 34. min. docílil hlavou svojí druhé branky Ondra Bláha, kdy zblízka dorazil balon z přihrávky Pepy Ševců. Ve 38. se řítil Heřmanský sám na branku, vyšachoval gólmana, jenže netrefil odkrytou svatyni. Ve 40. min. pohrdl O. Bláha hattrickem, když tvrdou střelu Hlouška gólman vyrazil. Během první půle se hráči Lhoty dostávali na polovinu Stružince pouze sporadicky, vyloženou šanci neměli. Druhý poločas nabídl přítomným stejný obrázek. Domácí hráli s chutí, hosté až na bratry D. a R. Paulů rezignovali. Výsledkem byli další 4 góly na kontě soupeře. Ve 47. min. Jirka Láska rozvlnil hostující síť počtvrté po přihrávce od Heřmanského, 4:0. V 53. min. se dočkal gólu také Vojtíšek, 5:0. V 55. min. prošel hostující stoper Efenberk až před Škopána, ten si s jeho pokusem poradil. V 56. min. Hloušek vystrašil Škopána v naší brance i diváky, když při pokusu odehrát balon na roh, označil břevno vlastní branky. V této fázi zápasu hrál Stružinec až moc ležérně vzadu, s vědomím, že má náskok pěti gólů, si možná myslel, že se nemůže nic stát. A ejhle, v 58. min. se řítil D. Paulů na naši branku, gólman Škopán ve snaze odebrat balon D. Paulů, trefil jeho nohy a sudí Tomášek správně nařídil pokutový kop. Sám postižený se postavil k exekuci penalty, avšak na výborného Škopána v naší brance nevyzrál, jeho střelu vyrazil. Čtvrt hodiny před koncem zápasu centroval Matěja do vápna, hostující dezorientovaný obránce tečoval jeho střelu do břevna. V 82. min. Škopán reflexivně kryje z bezprostřední blízkosti tisíciprocentní šanci D. Paulů. Následoval rychlý protiútok Heřmanského, který nikým neatakován přeběhl víc než polovinu hřiště, obehrál gólmana a přihrál nabíhajícímu Ševců, který nemohl nedat, 6:0. Tečku za vydařeným výkonem celého mužstva zaznamenal v 86. min. Jirka Láska, který svým druhým gólem v utkání zastavil skóre na čísle 7. Závěrečný hvizd hlavního arbitra Tomáška odstartoval radost domácích příznivců a hráčů, kteří se jim za povzbuzování odměnili tradiční vítěznou děkovačkou.

V tomto utkání je nutno vyzdvihnout výkon domácícho brankáře Pavla Škopána, který několika skvělými zákroky, především v druhé půli zápasu, udržel čisté konto a výrazně přispěl pro domácí k hladkému průběhu zápasu.

(Autor: Jiří Máka)