SK Studenec vs. TJ Sokol Stružinec        4:0      (3:0)

Branky: 11. Čech Svatopluk, 16. Povr Jiří, 43. Kuřík Vít, 81. Kuřík Vít

ŽK: 5/2 (Kočárek, Horáček, Šedivý, Pauček 2/Syrovátka, Vágenknecht)

Diváků: 110

Sestava Stružince: Nouzák – Hamáček, Martinec (c), Böhm (74. Ebert), Brnka – Bláha D. (74. Bláha O.), Syrovátka J., Kuch, Matěja (46. Vágenknecht) -  Bajgar (74. Vondra), Ženatý (46. Schreyer)

Rozhodčí: Bukvička Dušan z Mnichova Hradiště, AR1: Rympler Roman z Dolního Bousova, AR2: Lelek Jan z Hostinného.

Za solidního prvního zářijového nedělního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince na horkou půdu do Studence. Nečekalo nás lehké utkání. Domácí omladili a navíc se jim daří na rozdíl od našich hráčů. Na začátku to z naší strany nebylo špatné. Jenže našim hráčům to vydrželo pouhých 10 minut a přišla první branka domácích. Centr zprava před branku usměrnil hlavou Čech a Studenec vedl 1:0. Za 2 min. hlavička domácích z 10 m končí těsně vedle pravé tyče. V 16. min. střela Brnky z dálky končí mimo. V téže minutě střílí domácí špílmachr Povr, gólman Nouzák vyrazil na tyč, ovšem na jeho dorážku již byl krátký. Obránci nedobíhali, 2:0. Ve 22. min. byla k vidění rychlá akce domácích, Nouzák vychytal hráče Studence. Ve 26. min. signál domácích, po kterém zamířila střela mimo Nouzákovu svatyni. Ve 38. min. Syrovátka vidí 1. ŽK hostů v zápase za strčení domácího kapitána Povra. Ve 40. min. jsme měli štěstí, když gólman Nouzák vyběhl proti Povrovi a ten zkoušel obloučkem překonat Lukáše. Balon nakonec minul pravou tyč. Ve 43. min. gólman Nouzák znovu vyběhl tentokrát proti Kuříkovi, jenže balon nezískal a pro Kuříka nebylo složité dopravit balon do prázdné branky, 3:0. První poločas skončil vedením Studence v poměru 3:0.

O přestávce hosté ve snaze udělat něco s nepříznivým výsledkem dvakrát vystřídali. Vágenknecht za Matěju a Schreyer za Ženatého.

V 50. min. zákrok vysokou nohou na hranici vápna posouzen jako penaltový. Povr však nařízenou penaltu neproměnil. Přestřelil branku. Krátce nato dostal Vágenknecht 2. ŽK host za komentář na adresu hlavního rozhodčího Bukvičky. V 53. min. rychlá akce Martince, vystřelil a domácí gólman Zajíc chytá. V 58. min. Horáček inkasuje 1. ŽK pro domácí za stažení Bajgara. V 67. min. vidí Šedivý 2. ŽK domácích za faul na Bajgara na půlce. V 71. min. 3. ŽK pro domácího Kočárka za zdržování hry. Minutu nato 4. ŽK pro domácího dorostence Paučka, který přejel Hamáčka. Vzápětí Bláha D. v šanci minul branku. V 74. min. Stružinec třikrát vystřídal, do hry Vondra, Ebert a Bláha O. Ze hry Böhm, Bajgar a Bláha D. V 81. min. došlo k nedorozumění Hamáčka s Nouzákem, po kterém se k balonu dostal Kuřík a svojí druhou brankou upravil na konečných 4:0. V 86. min. inkasoval Pauček svoji druhou ŽK v zápase a následovala ČK a odchod do kabin. V 88. min. střela Syrovátky ze 20 m minula branku. Po 90 min. hry ukončil rozhodčí Bukvička utkání, ve kterém Strudenec zvítězil 4:0.

Co říci na závěr? Stružinec v tomto utkání postrádal opět více chuti do hry, byl málo na balonu a opět doplatil na vlastní chyby a je co napravovat ve finální fázi a střelbě.

Příští zápas sehraje Sokol Stružinec v sobotu 08. 09. 2018 od 17:00 na domácím hřišti, kdy v "derby odvěkých rivalů" hostíme TJ Sokol Novou Ves n. Pop. Přijďte podpořit žlutomodré barvy v souboji s tradiční rivalem.