SK Studenec vs. TJ Sokol Stružinec 4 : 0 (0:0)

den blbec ve Studenci

SK Studenec vs. TJ Sokol Stružinec        4 : 0   (0:0)

hráno v neděli 28. srpna 2011 od 17:00

Sledovalo: 150 diváků

Sestava – hosté: Škopán –  Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Martinec – Pokorný, Vágner, Ševců (Bláha O.), Bláha D. (Pazderský) –  Heřmanský, Votoček

Připraven: Stránský

Vedoucí mužstva: Janda Jaromír

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: Rympler Roman z Dolního Bousova, na čarách mu asistovali otec a syn Přikrylové ze Semil.

O poslední srpnové neděli sehráli fotbalisté Stružince další utkání OP Semilska na horké půdě ve Studenci, kde se nehraje žádnému týmu dobře. Do utkání nastoupila téměř kompletní sestava až na Sehnoutka s Matějou (hokejové soustředění). Z tohoto důvodu jsme si před zápasem dělali zálusk na bodový zisk. Realita byla však jiná. Více než polovinu utkání jsme měli více ze hry, více střeleckých příležitostí, více rohů, ovšem hraje se na góly a domácí byli produktivnější. Studenečtí začali zhurta, hned ve 2. min. v první šanci minuli naši branku. Největší šanci hostů v zápase neproměnil Votoček, který ve 25. min. hlavičkoval do břevna. Ve 31. min. domácí hráč míří těsně nad branku. Ve 39. min. Votoček po výborné akci na 3 doteky, scházely centimetry ke gólu. V závěru prvního poločasu zahrává Stružinec 3 rohové kopy, z toho se nic neurodilo. Do druhé půle šly oba týmy za bezbrankového stavu. Pět minut po přestávce se poprvé změnilo skóre, domácí hráč hlavou po roh. kopu poslal Studenec do vedení, 1:0. Pěkná branka. Uplynuly jen 3 min. a po chybě našich hráčů uprostřed hřiště dva domácí sami na našeho gólmana Škopána nezaváhali, 2:0. Poté se rozhodl trenér Vágenknecht vsadit vše na útok, došlo k výměně záložníka Bláhy D. Do hry nastoupil Pazderský, ten se posunul na stopera a Vágenknecht ze stopera do útoku zesílit tlak na obranu soupeře. Tato změna však ke skórování v našem týmu nevedla. O to víc se nabízely brejkové situace domácím hráčům, kteří ve dvou číhali na půlce na svoji příležitost. V 80. min. po velké chybě celé naší obrany střílí domácí třetí branku. Dvě minuty nato završil Studenec gólový účet utkání na 4:0 opět po další hrubé chybě v naší obraně.

Co říci na závěr? Čas od času se takový zápas stane každému týmu. Zrovna dneska se vůbec nevedlo našim jindy produktivním útočníkům. K tomu musíme připočíst nezcela jistou defenzívu po přeskupení řad ve snaze zkorigovat nepříznivý vývoj střetnutí. Je třeba se také zmínit o domácích fanoušcích, kteří opět ukázali svoji "vysokou" inteligenci. Nezbývá než se po tomto nevydařeném utkání co nejrychleji oklepat a již v pátek čeká naše hráče domácí utkání s mužstvem TJ Vysoké n. Jiz., příjemným překvapením úvodu podzimu. Začátek je v 17:30. Přijďte povzbudit Stružinec na tento zápas!

(autor: Jiří Máka)