SK Studenec vs. TJ Sokol Stružinec 0 : 3 (0:1)

SK Studenec vs. TJ Sokol Stružinec    0 : 3    (0:1)

ŽK: 0/2 (Brnka, Bláha O.)

Diváků: 70

Sestava Stružince: Nouzák – Brnka, Škopán, Böhm, Schreyer – Bajgar, Ševců, Martinec, Bláha D. (14. Ženatý) –  Votoček (c), Bláha O.

Připraveni: Vágenknecht, Stránský P.

Rozhodčí: Styblík Jaromír z Nové Vsi nad Pop., AR1: Mikule Jaroslav z Lomnice nad Pop., AR2: Dytrych Pavel z Dolní Branné.

Za chladného a vyloženě aprílové počasí, za deště se sněhem se utkali tradiční soupeři na hřišti ve Studenci kam přijel Stružinec. Utkal se pátý se čtvrtým. Pro náš tým byl cílem získat aspoň bod.

V 6. min. viděl domácí Povr ŽK za faul na Votočka. Z tr. kopu nic nebylo. V 9. min. domácí poprvé střílí, gólman Nouzák vyráží na roh a z něj balon končí za brankou po hlavičce domácích. Ve 14. min. museli hosté střídat, zraněného Bláhu D. (stehenní sval) nahradil Ženatý. V 18. min. Nouzák vyrazil na roh slibnou šanci domácích a z něj gól nepadl. Ve 29. min. tr. kop Ševců od postranní čáry na půlce a Votoček střílí na penaltě, gólman Kuřík vyráží do boku. Ve 32. min. našel bek Schreyer dlouhým nákopem od půlky Votočka, který se řítil na domácí branku, Kuřík vyběhl, jenže Kuba ho lobnul a balon končí v brance, vedeme 0:1. Ve 36. min. tvrdou střelu z tr. kopu dom. statného stopera Havlíčka z 18 m Nouzák vyrazil na roh a po rohu odpískán domácím ofsajd. Minutu nato Votoček střílí z vápna nad. Ve 39. min. další střela, tentokrát Ženatý z 18 m mířil vedle. 1. pol. skončil 0:1.

O přestávce hosté neměnili základní sestavu. Hosté přežili úvodní nápor domácích a postupně se dostali několikrát ke střelbě a dokázali skórovat.

Hned po změně stran stoper Škopán nacentroval z tr. kopu z půlky na naběhnutého Martince, který přestřelil branku v dobré pozici. Škoda. V 59. min. domácí hráč hlavičkuje po rohu z malého vápna vedle pravé tyč. V 61. min. Nouzák vykopl balon ve velké šanci domácích. Bravo. Za minutu inkasuje bek Brnka 1. ŽK hostů za faul na Šíra. V 66. min. Brnka opět fauluje Šíra na vápně a koleduje si o vyloučení. Nakonec se to obešlo bez 2. ŽK. Tr. kop tečován naším obráncem na roh a po něm Nouzák balon chytá. Domácí jsou často na naší polovině, snaží se vyrovnat. Hosté odolávají, bojují. V závěrečné dvacetiminutovce se hosté vymanili z tlaku a dokázali zápas rozhodnout přidáním dalších 2 branek. V 73. min. 2. ŽK pro domácího Havlíčka za faul na Bajgara. V 82. min. se Martinec přihlásil o gól roku, když z roh. kopu přímo zakroutil balon do šibenice a Stružinec se dostal do dovugólového vedení. Super. V 84. min. dostal Bláha O. 2. ŽK pro hosty za faul. V 88. min. Votoček prošel do vápna, prostřelil obránce, od kterého se balon dostal do branky, 0:3. Skvěle. V 89. min. Bláha O. těsně minul levou tyč. Po 90 minutách hry ukončil velmi dobře pískající rozhodčí Styblík toto utkání, ve kterém zvítězil hostující Stružinec v poměru 0:3.

Co říci na závěr? Stružinečtí otupili domácí nápor v obou poločasech a poté dokázali skórovat a v závěru utkání navýšit skóre. Velmi dobře zachytal gólman Nouzák, který udržel čisté konto a přispěl výraznou měrou ke 3 bodům. Ze Studence se často body nevozí.

V příštím utkání hostí Stružinec na domácím hřišti v sousedském derby rezervu Košťálova, hraje se v sobotu 29. 4. 2017 od 17:00. V tomto utkání se pokusíme navýšit  odstup od našich největších pronásledovatelů. Na toto utkání jste vy fanoušci stružineckého fotbalu srdečně zváni.