SK Studenec vs. TJ Sokol Stružinec 0 : 0 (0:0)

29.04.2015 14:31

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

čtrnáctidenní gólový půst

 

SK Studenec vs. TJ Sokol Stružinec    0 : 0   (0:0)

hráno v neděli 26. 04. 2015 od 17:00

 

ŽK: 0/2 (79´. Kohout, 89´. Ševců)

ČK: 0/0

Diváků: 120

 

Sestava Stružince: Škopán – Hamáček, Ševců, Böhm, Schreyer – Bajgar (84. Bláha O.), Matěja,  Sehnoutek (c), Bláha D. (45. Kohout)  – Votoček, Láska J.

Připraven: Stránský P.

Absence: Vágenknecht, Hloušek, Stránský L., Mizera, Kozelka

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Rozhodčí: Mařatka Karel ze Semil, AR1: Procházka Jan z Košťálova, AR2: Klouda Ladislav z Benecka.

 

     V neděli 26. dubna 2015 za proměnlivého odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince na nejvzdálenější hřiště v jarní části OP Semilska, a sice do Studence. Zde jim byl za soupeře omlazený celek SK, který vede již několik let slovenský trenér Letkovský se zkušenostmi z MFK Košice. K tomu utkání jsme odjížděli s cílem napravit pošramocenou reputaci z minulého remízového zápasu s rezervou Horní Branné a získat nějaký bod do velmi vyrovnané tabulky v lepším středu. K utkání cestovalo 14 hráčů. Ovšem při rozcvičce se zranil stoper Stránský L., a tak musel trenér Vágenknecht improvizovat a na jeho místo se posunul střední záložník Ševců, který si pozici stopera vyzkoušel v přípravě. Předstopera odehrál Böhm a do útoku byl nasazen k Votočkovi nestárnoucí Láska J. Domácí tým výrazně omladil, takže se dal čekat pěkný fotbal z obou stran. Domácí hráč ve 4. min. hlavičkoval po tr. kopu a gólman Škopán výborně vyrazil na roh a z něj nic. V 8. min. hosté v šanci po roh. kopu Ševců, Matěja neprostřelil hradbu těl včetně gólmana. V 15. min. střílí domácí hráč z úhlu mimo. V 17. min. Votoček v dobré pozici z vápna po přihrávce Hamáčka, ovšem střele scházela razance. Bál se, že mu bude odmáván a posléze odpískán ofsajd. V 19. min. Böhm střílel ze 25 m. Vyslal na domácí branku nepříjemnou skákavou střelu. S ní si gólman poradil. Ve 25. min. byla k vidění hezká útočná akce Stružince, Matěja faulován v pok. území, jenže se pokoušel o hru, nespadnul, gólman byl nucen proti němu vyběhnout do strany. Poté se balon vrátil před branku, ale gólem to neskončilo. Škoda. Ve 28. min. Studenec v šanci. Hlavička jednoho z bíločervených hráčů skončila vedle levé tyče. Ve 31. min. hlavičkoval Schreyer po centru Matěji, gól opět nepadl. Je to momentálně velká bolest našeho týmu vstřelit branku. Ve 36. min. stružinecký kapitán Sehnoutek střílí z vápna těsně vedle levé tyče. Ve 38. min. točená střela domácích minula levou šibenici naší branky. Ve 42. min. dobrá možnost hostů po centru Votočka. Bajgar na zadní tyči na balon nedosáhl. A tak skončil první poločas bez branek. Stružinecký kouč Vágenknecht hodnotil pozitivně ofenzívní část v první půli, scházelo tomu jen brankové vyjádření. Výhrady měl k defenzívě.

     O poločase náš celek vystřídal. Do hry nastoupil Kohout místo Bláhy D. Po přestávce, v 53. min. končí tr. kop domácích hodně mimo. V 56. min. byl vybídnut Votoček dlouhým pasem na úroveň obrany, ovšem byl nachytán asistentem hl. rozhodčího, Procházkou do ofsajdové pasti. V dnešním zápase již několikrát. V 60. min. Škopán chytá prudkou střelu domácího hráče. V 66. min. domácí tým zahodil největší šanci v zápase, kdy zblízka po chybě stopera Ševců, gólman Škopán zázračně vyrazil balon na roh a z něj nic. V 69. min. centruje Sehnoutek zprava a balon z jeho kopačky končí sice za brankovou čarou, ale v autu. V 75. min. domácí tým v další velké šanci. Kohout vypomohl v defenzívě a odvrátil balon na roh a z něj opět nic. V 77. min . Votoček střílí vedle po přihrávce Sehnoutka. Dnes nám není souzeno vstřelilt branku. V 79. min. se poprvé v zápase zažlutilo. Kohout vyprodukoval ostřejší skluz na půlce, za který byl odměněn po právu ŽK. Šest minut před koncem kosté podruhé v utkání vystřídali. Do hry zasáhl Bláha O. Dolů šel Bajgar. Minutu před koncem viděl ještě stoper Ševců ŽK za faul. Více se již nestalo, a tak ve velmi slušně hraném utkání, kvalitativně lepší průměr a za velmi dobrého rozhodování všech tří mužů ve žlutých dresech byl zápas hlavním arbitrem Mařatku odpískán za nerozhodného výsledku v poměru 0:0.

     Co říci na závěr? V dnešním utkání jsme předvedli několik dobrých útočných akcí, jenže se v posledních týdnech trápíme se střeleckou potencí. Na tom musíme zapracovat. V příštím utkání na domácí půdě proti FC Víchová musíme již prolomit čekání na gól. 

 

     Příští zápas sehraje naš celek v sobotu 02. 05. 2015 od 17:00 na domácím hřišti ve Stružinci, kde budeme mít za soupeře FC Víchová n. Jiz. Tímto zvu všechny příznivce stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání. Doufejme, že náš tým již vstřelí nějakou branku a potěší Vás fanoušky žlutomodrých.

 

Stružinec do toho !!!  

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět