SK Studenec - TJ Sokol Stružinec 1 : 1 (0:0)

Branka Stružince: 73. J. Novotný z pen.

ŽK: 3/2 (Vágner, Vágenknecht)
ČK: 1 (Kočárek) /0
Sledovalo: 80 diváků

Hlavní rozhodčí Šimůnek Jan z Libštátu. Na čarách mu asistovali delegovaní Šimůnek Jan ml. a Procházka Jan.

Sestava – hosté: Škopán – Peškar (Tůma), Vágenknecht (c), Novotný J., Hamáček – Láska P.,Vágner, Ševců, Bláha D. (Hloušek) - Láska J., Vojtíšek
Připraveni: Typlt, Dlouhý

Za typického říjnového počasí, tedy za oblačného a chladného odpoledne, zato bez deště sehráli fotbalisté Stružince další zápas podzimní části OP Semilska. Tentokrát zavítali do chladného Studence, ale na horkou půdu jejich hřiště. Odtud se body vozí hodně těžko. Velké plus pro trenéra Vágenknechta bylo, že měl k dispozici 16 hráčů a mohl tedy vyslat na zdejší trávník téměř totožnou jednáctku, která dosáhla přesvědčivého vítězství před týdnem doma s rezervou Košťálova.
V prvním poločase se hra odbývala spíš mezi vápny, ani jeden tým si nevytvořil vyloženou šanci, i když několikrát se obě mužstva pokoušela rozvlnit síť. Domácí hráči vůbec nepůsobili dojmem, že jsou momentálně až na 10. místě tabulky. Hráli s chutí, dobře se pohybovali. Totéž platilo o našich borcích, kteří coby mírní favorité chtěli pokračovat v podzimních výkonech. Rozhodně neměli v úmyslu zde nechat body. Z prvního poločasu bych vypíchnul okamžik ze 24. min., kdy naprosto zbytečně naši dva zkušení hráči Vágner s Vágenknechtem neukočírovali emoce, komentovali výrok rozhodčího a během několika málo sekund viděli ŽK. V takovém utkání každé takové napomenutí může znamenat později předčasný odchod do kabin. Nutno podotknout, že hráči Studence často používali při soubojích lokty, hbitý útočník Hermon často přihrával své pády při kontaktu s našimi obránci a pro nás nepochopitelně se místy titulovali vulgárními výrazy, když se některému něco ve hře nepovedlo.
   O poločase kladen důraz na zvládnutí "horkých hlav" některých našich hráčů, aby se nenechali vyprovokovat k dalším žlutým či červeným a pokusili se strhnout vítězství na svoji stranu, hlavním cílem byla však dobrá obrana. Bod by byl brán za úspěch. Studenečtí vlétli do druhé půle a jejich urostlý útočník Brož se po pěkné akci ocitl v šanci, na štěstí pro našeho gólmana Škopána na míč nedosáhl. Ještě větší impuls do hry vneslo vyloučení domácího zkušeného obránce Kočárka po ŽK v 54. min. Paradoxně v deseti lidech se Studenec ujal v 62. min. vedení, když stoper Vágenknecht vyrobil minelu, "namazal" útočníkovi Studence do šance a ten přesnou a hlavně tvrdou střelou rozjásal domácí publikum, 1:0. Tato branka měla pozitivní vliv na naši hru. Stružinec se čím dál více tlačil do útoku, snažil se kombinací rozebrat domácí oslabenou defenzívu. Cca 15 min. před koncem, si spletl domácí obránce judo s fotbalem a efektně sundal k zemi ve vápně útočníka Vojtíška. Muž s píšťalkou Šimůnek neváhal a odpískal pokutový kop pro hosty. Míč si postavil J. Novotný, který bezpečně k tyči proměnil a vyrovnal stav na 1:1. To stružinecké hráče doslova nakoplo, kteří se snažili vstřelit vítězný gól. Domácí se po tomto gólu až příliš zatáhli, naši hráči se dostávali do střeleckých příležitostí, jenže buď tomu scházela přesnější muška nebo byl proti spolehlivě chytající exstružiňák Zbyněk Bergr. Tudíž zápas skončil remízou 1:1. Po závěrečném hvizdu zavládla v našem týmu spokojenost. Dříve jsme zde často prohrávali. Nyní nás čeká předposlední domácí utkání se Sokolem Roztoky, které se zápas od zápasu zlepšují.