22.05.2019 16:22

další prohra = holý boj o záchranu

SK Mírová p. Koz. vs. TJ Sokol Stružinec       6 : 3            (3:1)

hráno v sobotu 11. 05. 2019 od 17:00

Branky:  2. Mach Lukáš, 21. Tukal Dominik, 44. Jíra Marek, 58. Jíra Marek, 61. Jíra Marek (pen.), 76. Iluska Jiří - 37. Kuch David (pen.), 84. Vondra Jiří, 88. Vrabel Jan

ŽK: 1/2 (Korček/Böhm, Syrovátka)

Diváků: 48

Sestava Stružince: Nouzák– Hamáček, Martinec (c), Böhm (61. Ebert), Schreyer (46. Brnka) –  Matěja, Bajgar, Syrovátka J., Bláha D. (80. Vrabel) – Kuch, Bláha O. (56. Vondra)

Masér: Bím Ladislav

Rozhodčí: Houžvička Tomáš z Košťálova, AR1: Nosek Jakub z Turnova, AR2: Hlavatý Jan z Turnova.

Za chladnějšího dubnového sobotního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince k dalšímu mistrovskému utkání jara do Mírové p. Koz., kde nechtěli dát favorizovanému soupeři svoji kůži lacino a nedostat velký příděl.

Jenže vše bylo přesně naopak. Hosté nezvládli úvod zápasu a hned ve 2. min. po rychlé akci domácích se Mach dostal do zakončení  a svoji šanci proměnil, 1:0. V 6. min. gólovku Macha gólman Nouzák vyrazil na roh. Z něj nic. V 8. min. střílí Bláha O. z 18m mimo. V 17. min. roh. kop Syrovátky na přední tyč a Hamáček tvrdou střelou zamířil nad. V 19. min. Bláha O. střílí z malého vápna mimo. Škoda. Přišla branka domácího Tukala na 2:0. Byla 21. min. Ve 35. min. vletěl balon z domácích kopaček do našeho vápna, Nouzák balon neměl, nakonec ho stoper Martinec ukopl na roh. Ve 37. min. hosté snížili Kuchem z penalty na 2:1, po faulu na něj. Minutu před koncem 1. pol. domácí hvězda Jíra střelou z tr. kopu ze 22m střelou k pravé tyči zvyšuje na 3:1. To je také poločasové skóre.

O přestávce hosté vystřídali Schreyera a místo něj na beka Brnka.

Krátce po přestávce zahrávali hosté 2 tr. kopy, Martinec a Syrovátka, jenže oba skončili pouze ve zdi. V 58. min. Jíra nadvakrát po roh. kopu zvýšil skóre na 4:1. V 60. min. Böhm fauluje za ŽK v pokutovém území. Při tom se zranil. Nařízena penalta, kterou proměnil Jíra a docílil hattrick. Běžela 61. min. V téže minutě hosté vystřídali podruhé, Ebert za Böhma. V 68. min. na střílený centr Syrovátky střídající Vondra nedosáhl. V 70. min. se dopustil chyby gólman Nouzák, namazal Žmolilovi a ten naštěstí trefil jen tyč. V 76. min. Iluska z dorážky zvyšuje na 6:1. V 80. min. hosté počtvrté střídají. Vrabel za Bláhu D. V 84. min. Vondra dostal balon do vápna a snížil na 6:2. V 88. min. střelu Kucha ze 22m vyrazil gólman Mach na roh po roh. kopu dal konečnou podobu výsledku Vrabel, 6:3. Byl to jeho debutový gól za muže, tzn. láhev do kabiny. Rozhodčí Houžvička ukončil

Co říci na závěr? V dnešním utkání měli více ze hry domácí hráči, kteří byli často na míči a v pohybu. Přes to hosté měli také několik velmi dobrých šancí, akorát jejich velkou bolestí je momentálně velmi zvlhlý střelný prach. Zápas se musel líbit neuzajetému divákovi, vždyť bylo k vidění 9 branek. Tato prohra a výhra Poniklé na Vysokým 2:1 nás odsoudila na holý boj o záchranu. Máme již jen 2 body náskok na poslední Poniklou a má ještě zápas k dobru, jejich zápas ve Studenci by se měl kontumovat z důvodu, že se k zápasu nedostavili.

Příští víkend mají fotbalisté  Sokola Stružinec volno, jelikož je lichý počet týmů.