SK Mírová p. Koz. vs TJ Sokol Stružinec 0 : 4 (0:1)

SK Mírová p. Koz. vs TJ Sokol Stružinec    0 : 4    (0:1)

Branky: 8. Votoček Jakub, 50. Kuch David, 63. Sedlák Štěpán, 83. Bláha Dominik

ŽK: 0/0

Diváků: 50

Sestava Stružince: Škopán – Schreyer, Martinec, Böhm, Karásek (Bajgar) – Matěja (Bláha O.), Vágner (Stránský P.), Sedlák,  Bláha D. – Votoček (c) (Vágenknecht), Kuch

Rozhodčí: laik Šarbort Jiří z Turnova, AR1: domácí laik Zelnický Miloš, AR2: hostující laik Forman Zbyněk.

Za aprílového počasí v sobotním odpoledni zajížděli fotbalisté Stružince na zápas do Sekerkových Louček, kde se utkali s dalším týmem namočeným do bojů o záchranu, a sice SK Mírová p. Koz. Na tento zápas byl delegován hl. rozhodčí Mašek Milan ze Semil. Jenže ten se k utkání nedostavil, a tak duel rozhodoval býv. rozhodčí Šarbort Jiří z Turnova. V našem týmu se poprvé představil Karásek Petr, který hraje hokej za Lomnici. Začátek zápasu se tudíž posunul o 25 minut. Začalo pršet, to přineslo štěstí našim hráčům, kteří se ujali vedení v 8. min. Po centru stopera Martince před branku ze 40 m Votoček zblízka hlavou překonal domácího gólmana Duška, 0:1. Stružinečtí byli lepší cca do 15 min., poté zvolnili, nechali hrát soupeře a Zelnický D. hlavičkoval do břevna. Ten samý hráč se dostal ještě do jedné šance, když po rohu hlavičkoval mimo. Ve 31. min. Vágner vystřelil ze 25 m a balon minul levý horní roh domácí branky. Poločas skončil vedením hostů 0:1.

Do 2. pol. vystřídal Vágenknecht zraněného Votočka. V 50. min. Kuch dorazil balon do branky po centru Martince a "přihrávce" domácího beka, 0:2. V 63. min. bylo v hostujícím týmu ještě veseleji, když se prosadil Sedlák tvrdou střelou z 9 m po rohu Bláhy D., 0:3. Super. V 72. min. domácí v největší šanci, naštěstí minuli branku. Hráč prošel sám středem. V 83. min. Bláha D. doslova došoural balon za brankovou čáru po dlouhém autu Schreyera, 0:4. V 90. min. střídající Bajgar unikl po levé straně a vystřelil mimo. Rozhodčí Šarbort ukončil utkání za vítězství Stružince v poměru 0:4. Touto výhrou jsme se vzdálili Mírové již na 9 bodů.

Co říci na závěr? První poločas nebyl z naší strany bůhvíjaký šlágr. Přežili jsme 2 velké šance domácích a ve 2. pol. byli lepší, dostali se do několika šancí, které jsme proměnili a získali cenné vítězství a znamená to posun o jedno místo v tabulce, na 10. příčku.

Příští zápas sehraje náš celek v sobotu 30. 04. 2016 od 16:00 na domácím hřišti, kde přivítáme rezervu FK Přepeře. dalším tým ze 2. poloviny tabulky.Tímto zvu všechny příznivce stružineckého fotbalu k návštěvě tohoto utkání. Doufejme, že náš tým předvede podobný výkon a získá potřebné body k záchraně.