SK Mírová "B" vs. TJ Sokol Stružinec 1:1 (1:0)

SK Mírová "B" vs. TJ Sokol Stružinec   1 : 1  (1:0)

hráno v neděli 14. dubna 2013 od 13:30 h na UMT v Železném Brodě

Branky: 25. Tokan – 75. Sehnoutek

ŽK: 0/1 (Schreyer)

Sledovalo: 20 diváků

Sestava – hosté: Škopán – Hamáček, Vágenknecht (c), Martinec, Schreyer – Bláha D. (80. Kašpar), Heřmanský, Ševců, Matěja (87. Bajgar) - Sehnoutek, (82. Bláha O.), Votoček

Připraven: Stránský

Vedoucí mužstva: Vágner Bohumil

Utkání řídil Tomášek Petr z Jilemnice, AR1: domácí lajk , AR2: hostující lajk Máka Jiří

Za pěkné dubnové neděle sehráli fotbalisté Stružince na UMT v Železném Brodě úvodní zápas jara a hned šlágr kola. Soupeřem jim byl momentálně první celek tabulky OP Semilska, a sice rezerva Mírové. Pro Stružinec to bylo historicky první mistrovské utkání na umělé trávě, jelikož hřiště v Mírové nebylo způsobilé.

Stružinečtí nenapodobili své raketové vstupy do obou přáteláků a v prvním soutěžním poločase proti Mírové tahali za kratší konec. Domácí byli fotbalovější. Během prvního dějství si vypracovali tři gólové šance, které zmařil výbornými zákroky gólman Škopán. Ve 25. min. se Mírová ujala vedení po střele z dálky v podání Tokana, 1:0. Stružinec vystřelil na branku poprvé až ve 30. min. Do konce poločasu celkem třikrát, ovšem bez gólového efektu.

Po důrazném pohovoru trenéra Vágenknechta v kabině o poločasové přestávce se naši hráči probudili a rázem měl soupeř z Mírové méně prostoru a nedostávali se tolik do hry. Snažili se vstřelit druhou branku. Nejblíže k ní měli v 55. min. Gólman Škopán byl však proti. V 60. min. Ševců napřáhl z 25 m a veterán Koucký v brance Mírové s velkou námahou vyrazil Pepovu pumelici na břevno. Čtvrt hodiny před koncem nezvládli domácí standardní situaci, hosté rychlou kombinací po pravé straně přenesli hru na druhou polovinu, kde se na hranici vápna dostal k míči Sehnoutek, s obráncem na zádech vběhl do pokutového území a jeho střela skončila v domácí síti, srovnáno na 1:1. Kuba se mohl radovat ze své branky a spolu s ním také několik skalních fanoušků Stružince.

Co říci na závěr? Domácí lepší v 1. půli, hosté se dostali do hry v půli druhé. Důležité bylo, že jsme nedovolili Mírové navýšit skóre po přestávce, naopak se nám podařilo výsledek srovnat. Důležitým faktorem byl výborný výkon gólmana Škopána, který chytil 4 vyložené šance Mírové. Bod z tohoto utkání je proto dobrý. Byl to náš cíl před tímto utkáním.

V sobotu přivítáme na našem hřišti Sokol Roztoky. Hraje se v sobotu 20.4.2013 od 17:00. Tímto zvu všechny příznivce Stružince k návštěvě tohoto zápasu.