SK Mírová "B" vs. TJ Sokol Stružinec 0 : 7 (0:3)

15.08.2011 21:08

nedělní nadílka pod Kozákovem

SK Mírová "B" vs. TJ Sokol Stružinec     0 : 7   (0:3)

hráno v neděli 14. srpna 2011 od 14:00

Branky: 12. Vágner, 29., 84. Heřmanský, 57. Pokorný, 33., 67. Votoček, 78. Bláha D.

ŽK: 2/1 (Votoček)

ČK: 1/0

Sledovalo: 70 diváků

Sestava – hosté: Regimon –  Hamáček, Vágenknecht (c), Škopán, Martinec – Pokorný, Vágner, Ševců, Sehnoutek (60. Bláha D.) –  Heřmanský, Votoček (67. Bláha O.)

Utkání řídila trojice delegovaných rozhodčích: Procházka z Košťálova, na čarách mu asistovali Bukvička a Ing. Dytrt.

Za prosluněného nedělního odpoledne v netradiční dobu, již od 14 h vyběhli fotbalisté Stružince a rezervy Mírové k dalšímu měření sil. Na jaře skončilo vzájemné utkání na našem hřišti vysokou výhrou Stružince 10:1. Vzhledem k minulé ztrátě v domácím utkání s Košťálovem bylo naším cílem bodovat. Je známo, že Mírovští svůj rezervní tým téměř neposilují, to platilo i o tomto duelu. Do našeho týmu se vrátil po několikaleté odmlce odchovanec Pokorný Tomáš, který je ve Stružinci na hostování do 30. 9. z Lutína (I. B třída Olomouckého kraje), zde je již několik let jeho trvalé bydliště.

Tým se musel obejít bez Hlouška, Pazderského, Lásky J., Lásky P. Debut si odbyl gólman Regimon Roman, který hostuje z Libštátu. Do sestavy se po dovolené zapojili Heřmanský a Bláha D.

Na pěkném trávníku se Stružinečtí od samého úvodu pokoušeli o kombinační hru. Dalo se očekávat, že statný stoper domácích s přezdívkou "Čutkin" bude mít těžkou úlohu s rychlonohými útočníky Heřmanským a Votočkem. Uběhlo 12 min. zápasu a hosté se ujímají vedení, když vykulený balon posílá sváteční střelec Vágner s pomocí teče obránce za Jírovy záda, 0:1. 16. minuta měla podstatný význam pro zbytek utkání, neboť po faulu na Votočka obdržel domácí hráč první ŽK. Nebyla to však jeho poslední. Ve 29. min. Votoček uspěl v souboji se stoperem Mírové a od brankové čáry přihrál pod sebe nabíhajícímu Heřmanskému, který neměl problém rozvlnit síť, 0:2. O čtyři min. nato rychlý brejk Stružince proměnil Votoček ve třetí gól. Ve 34. min. si všiml rozhodčí Procházka, že Votoček hraje s řetízkem okolo krku, tudíž následovala zbytečná ŽK a řetízek musel dolů. Ve 36. min. již zmiňovaný domácí hráč zezadu skolil Sehnoutku a musel se poroučet do sprch. Do poločasu se skóre již nezměnilo. Do druhého poločasu šli hosté s tím hlavně neinkasovat hloupou branku, která by byla velkou vzpruhou pro domácí. Pokusit se o další branky a zápas dohrát v klidu. V 53. min. vypustil pěknou střelu Vágner, jehož ránu Jíra vyráží s námahou na roh. Honza byl v tomto zápase střelecky při chuti. V 57. min. po krásné přihrávce Vágnera se navrátilec Pokorný z 10 m nemýlil, 0:4. V 63. min. střílený centr Ševců gólman Jíra vyrazil jen před sebe, Votoček dorážel, ale gól nedal. V 67. min. se mu to povedlo, když ho jeho parťák z útoku Heřmanský nezištně našel a placírkou mu "namazal" na pátý gól Stružince. Poté byl Kuba po zásluze vystřídán Ondrou Bláhou. V 78. min. našel Heřmanský nalevo ve vápně Bláhu D., který svojí "béčkovou" levou nohou zavěsil do "vinglu", 0:6. V 84. min. si oba hráči vyměnili úlohy a Dominik zleva nacentroval před bránu a Lukáš uklidil balon po víko už na hrozivých 0:7. V 87. min. nebyl uznán osmý gól z kopačky Ševců pro ofsajd. Přihrával Vágenknecht.

Co říci na závěr? V prvním poločase se domácí snažili, ale proti běhavému soupeři neměli mnoho šancí, několik střel pokryl Regimon, a tak vychytal první nulu v novém působišti. Druhý poločas vinou oslabení v domácím týmu byl pod výraznou taktovkou Stružineckých, kteří si dobře zatrénovali a přidali další branky a potěšili tak své příznivce.

V sobotu 20. 8. 2011 od 17 h čeká Stružinec sousedské derby utkání domácím hřišti proti Lomnickému béčku. Tímto zvu všechny příznivce Stružinecké kopané k návštěvě tohoto šlágru.

(autor: Jiří Máka)