SK Mírová "B" - TJ Sokol Stružinec 0 : 2 (0:1)

hráno v neděli 19. září 2010 od 14:00
   Branky: 24. Trešl, 56. Škopán

ŽK: 1/2(Novotný J., Ševců)
   Sledovalo: 60 diváků

Hlavní rozhodčí Procházka Jan z Košťálova. Na čarách mu asistovali delegovaní Janda a Šarbort.

Sestava – hosté: Hůlek – Vágner, Vágenknecht (c), Novotný J., Vojtíšek – Láska J., (Bláha D.), Merta, Ševců, Láska P. - Trešl (Typlt), Škopán (Bláha O.)
Připraveni: Stránský, Dlouhý

Léto se pomalu chýlí ke svému konci, ale o tomto víkendu ještě o sobě dalo vědět a ukázalo svoji vlídnou tvář. V neděli, netradičně po poledni na 14h byl stanoven domácím týmem Mírové začátek v pořadí již sedmého mistrovského utkání v podzimní části okresního přeboru. K tomuto utkání odjížděl tým Stružince s ambicemi na zisk nějakých bodů a také až na pár výjimek téměř v kompletním složení. V úvodu zápasu se stružinečtí málo pohybovali, tudíž docházelo k nepřesnostem v rozehrávce a vázla kombinace. K tomu se přidala lehkovážná hra defenzívy a domácí mužstvo vycítilo šanci a několikrát nebezpečně ohrožovalo naši branku. Gól však nepadl a postupem času se naši hráči dostávali na dostřel branky domácích. V 19. min. to ještě P. Láskovi nevyšlo, když mu nabil Škopán. O pět minut později se již mohli stružinečtí příznivci radovat, P. Láska vybojoval vedle branky na bekovi Mírové balon, předložil ho lépe postavenému Trešlovi a ten poprvé v utkání rozvlnil síť za Kouckého zády, 0:1. Stružinec mohl do poločasu přidat pojistku, když v samém závěru prvního dějství Škopán v samostatném úniku, avšak selhal v koncovce, nastřelil jen gólmana. Následná dorážka Patrika Lásky v síti neskončila. V dresu domácích byl hodně nepříjemný urostlý záložník a mozek většiny útočných akcí, extatobitský Cimbál a také o sobě dával hodně jeho spoluhráč v útoku Rossi.
     V 50. min. se nám na chvíli zatajil dech, když po chybě stopera Vágenknechta Hůlek svým vyběhnutím a odkopem hasil vzniklý požár a útočník Mírové ho nešetrně v souboji zasáhl do ruky. Tato kolize se obešla bez zranění a Jirka Hůlek mohl dochytat svůj velmi vydařený zápas. Stružinec měl ve druhém poločase více ze hry, domácím nelze upřít snahu. Netrvalo dlouho a v 56. min. se podruhé měnilo skóre, Škopán po skrumáži před domácí brankou dotlačil míč tam, kde jsme ho chtěli vidět, tedy do sítě, 0:2. Stružinečtí hráči chtěli navýšit skóre, což se jim ještě dvakrát povedlo, ovšem hlavní rozhodčí v obou případech góly neuznal, a to v 61. min. dorážku Škopána po údajném faulu na brankáře, poté v 84. min. viděl zbytečnou ŽK náš J. Novotný, když protestoval proti neodpískanému faulu na něho a tři minuty předkoncem normální hrací doby přišla další neuznaná branka Stružince, jejíž autorem byl Trešl. Branka však nebyla pro ofsajd uznána. V 90. min. se řítil Ševců vstříc gólu, byl zezadu sražen. Sudí Procházka k údivu všech vytáhl jen žlutý kartonek. Ševců to neunesl a začal diskutovat s rozhodčím a vykoledoval si za protesty další "lacinou" ŽK. Tuto standardku stružinečtí rozehráli na nabíhajícího Vágenknechta, který zaběhl do vápna a křížnou střelou těsně minul levou tyč. V následném tříminutovém nastavení se již nic významného neudálo, a tak se mohli fotbalisté Stružince spolu se svými fanoušky radovat z již pátého vítězství v sezóně. V dnešní utkání se zaskvěl brankář Hůlek, který několika kvalitními zákroky hlavně v úvodu podržel svůj tým a tím udržel naději na body v tomto zápase.
     Tato výhra znamená udržení vedoucí příčky v tabulce před sousední Lomnicí B o jediný bod. Nyní nás o tomto víkendu čeká domácí zápas s košťálovskou rezervou, která v neděli na svém hřišti zostudila Zálesní Lhotu, když jí nadělila debakl 15:1.