SK Malá Skála vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 6 (0:0)

26.05.2013 21:46

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

půltucet branek o deseti

 

SK Malá Skála vs. TJ Sokol Stružinec   1 : 6   (0:0)    

hráno v sobotu 25. května 2013 od 17:00 h

 

Branky: 48. Makula – 50. z pen., 63., 81., 86. Heřmanský, 68., 82. Votoček

 

ŽK: 2/2 (Sehnoutek, Schreyer) 

ČK: 0/1 (Hloušek)

 

Sledovalo: 40 diváků (z toho 20 ze Stružince)

 

Sestava – hosté: Škopán – Schreyer, Vágenknecht (c), Martinec, Hloušek – Matěja (86. Bláha D.), Vágner, Ševců, Sehnoutek (86. Hamáček) – Votoček (86. Bláha O.), Heřmanský

 

Připraven: Hůlek

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

 

Utkání řídil rozhodčí Rolf Luboš z Prosečného, AR1: Dytrych Pavel z Dolní Branné, domácí lajk.

     Za podmračeného sobotního odpoledne a občasného deště odehráli fotbalisté Stružince další utkání OP Semilska. Tentokrát zavítali na Malou Skálu k historicky prvnímu vystoupení na jejich hřišti. Byla to odveta zápasu z 8. 5. 2013, kdy naše mužstvo zvítězilo na domácím hřišti 4:2. Domácím se na svém hřišti daří, neboť do tohoto utkání zde nepoznali hořkost porážky. O to to měli mít stružinečtí těžší. Hostům chyběli Kašpar, Bajgar a Stránský. Přesto měl trenér Vágenknecht ještě 4 hráče na lavičce. V 5. min. zahrával Ševců roh. kop. Votoček hlavičkoval, gólman Krause chytá. V 10. min. Votoček adresoval balon zprava od Matěji na malé vápno, jenže přestřelil. Zanedlouho Votoček opět v dobré možnosti, skóre se nezměnilo. V 17. min. po rychlé akci domácích zachraňuje nebezpečnou situaci před naší brankou gólman Škopán ve spolupráci se stoperem Vágenknechtem. Běžela teprve 25. min. a hostům zatrnulo. Bek Hloušek se pošťuchoval se soupeřem, oplácel a vrazil loktem do soupeře, který se poroučel k zemi. Rozhodčí Rolf byl neoblomný a správně udělil Davidovi kartu červené barvy. V tuto chvíli se snížili šance na body v tomto utkání. Jak se později dočtete, hostům hra v oslabení náramně vyhovovala. Ve 32. min. po ztrátě balonu Matěji na útočné polovině se dostali domácí do šance, naštěstí míjí branku. Ve 39. min. hostující Sehnoutek nepochopitelně hraje rukou na polovině, přitom balon mířil do autu. Za tuto volejbalovou etudu vidí ŽK. Zbytečné. V závěrečných minutách první půle inkasovali domácí ještě 2 ŽK. Na skóre se již do poločasu nic nezměnilo, a tak hráči odcházeli do kabin za bezbrankového stavu. Do druhého poločasu byla stanovena taktika hrát na 3 beky a bojovností získat přijatelný výsledek. I když odehrát 2/3 zápasu v 10 lidech na soupeřově hřišti je hodně náročné.

     Ve 48. min. se domácí ujali vedení střelou Makuly ze 25 m. Na mokrém terénu balon uskočil, gólman Škopán si vybral slabší chvilku a balon skončil za jeho zády, 1:0. Čekal se nápor domácích. Ten nepřišel, neboť o 2 min. nato, v 50. min. byl faulován Ševců v pok. území. Rozhodčí Rolf nařídil penaltu, kterou Heřmanský proměnil, srovnáno na 1:1. V 61. min. pěkná skákavá střela Heřmanského ze 20 m skončila těsně vedle. V 63. min. Heřmanský po skrumáži před maloskalskou brankou se chopil balonu a uklidil ho za záda gólmana, 1:2. Výborně. Hosté si vzali slova trenéra Vágenknechta k srdci a jezdí naplno. V 68. min. byla k vidění hezká souhra dua Votoček, Heřmanský, kdy Kuba přihrál zprava na levou stranu Lukášovi, ten se vyhnul gólmanovi a nezištně naservíroval míč Kubovi před branku a ten dal již na 1:3. V 76. min. domácí v nejnebezpečnější šanci. Škopán výborným zákrokem vytáhl padající balon z vinglu po tr. kopu domácího hráče. V 81. min. Heřmanský dovršil hattrick. První střela skončila na tyči, dorážka již našla svůj cíl, 1:4. Stružinečtí při chuti. Za další minutu, v 82. min. Votoček zaznamenal pátou branku hostů z dorážky po nádherných nůžkách Heřmanského, ty stačil ještě gólman Krause vyrazit, 1:5. V 86. min. Heřmanský střelou na první tyč vsítil šestou branku Stružince, svoji čtvrtou brankou v zápase a celkově již 21. v tomto ročníku OP. Následovalo hromadné střídání v hostujícím mužstvu. Na 5 min. do hry zasáhla trojice náhradníků O. a D. Bláhové a Hamáček, ze hry odstoupili Sehnoutek, Matěja a Votoček. Běžela první minuta nastavení, Ševců faulován na hranici šestnáctky. Tr. kop Heřmanského z rohu vápna skončil nad břevnem domácí branky. Poté ukončil s přehledem pískající rozhodčí Rolf toto utkání. V hostujícím táboře propukla ohromná radost ze získaných 3 bodů a také z předvedené hry a půltuctu vstřelených branek.

     Co říci na závěr? Brzké vyloučení Hlouška překazilo hostům plány na solidní výsledek. Ovšem další průběh naprosto předčil očekávání i toho největšího optimisty. Důležité bylo vyrovnání z penalty, krátce po brance domácích. Po většinu druhé půle tahali paradoxně domácí za kratší konec provazu. Bojovnost našeho týmu a velký důraz a produktivita stružineckých útočníků dokonala málovídaný obrat. Bravo. Byl to velmi důležitý bodový zisk, který může mít rozhodující slovo v konečném účtování.

 

     Nyní čeká na žlutomodré další anglický týden. Ve středu zavítají na půdu outsidera do Kruhu, hraje se ve středu 29. 5. 2013 od 18:00 h. V sobotu 1. 6. 2013 následuje další utkání, na domácím hřišti Stružinec poměří síly s rezervou Horní Branné. Začátek tohoto zápasu  je v obvyklých 17:00 h. Tímto zvu všechny fanoušky Stružince k návštěvě obou utkání.

 

Stružinec do toho !!!  

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět