SK Jívan Bělá vs. TJ Sokol Stružinec 5 : 1 (3:0)

30.09.2016 09:56

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

trapný výkon = sváteční bůro

 

SK Jívan Bělá vs. TJ Sokol Stružinec     5 : 1     (3:0)    

hráno v středu  28. 09. 2016 od 16:30

 

Branky: 16. Mach Ondřej, 21. Simonides David, 40. Simonides David, 60. Malý Radek, 67. Nýdrle Tomáš

- 88. Votoček Jakub

ŽK: 0/2 (Matěja, Votoček)

ČK: 0/0

Rozhodčí: Styblík Jaromír z Nové Vsi n. Pop., AR1: Procházka Jan z Košťálova, AR2: domácí laik Žalský Pavel.

 

Diváků: 150

 

Sestava Bělé: Šír –  Malý (74. Hanč M.), Tauchman, Pavlata, Hanč D. (84. Zaplatílek) - Zemánek, Mach, Vorel, Nýdrle (80. Alinče) - Čokina (c), Simonides

Trenér: Beran Slavomír

Vedoucí mužstva: Fajfr Tomáš

 

Sestava Stružince: Škopán – Brnka (72. Nouzák), Martinec, Böhm, Schreyer – Bajgar, Ševců, Matěja, Bláha D. – Votoček (c), Bláha O. (46. Vágenknecht, 83. Stránský P.)

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

Masér: Vágner Bohumil

 

     Ve svátek české státnosti, na památku sv. Václava sehráli fotbalisté Stružince těžké utkání v Bělé u Staré Paky, kde se utkali proti rozjetému domácímu SK Jívan Bělá. Oproti minulému utkání s Jilemnicí nastoupili od začátku hosté s gólmanem Škopánem a bekem Schreyerem. Nečekalo nás nic lehkého. Ale že to tak domácím usnadníme, nečekal ani největší stružinecký pesimista. Jen úvodních 15 minut byla hra vyrovnaná. Nic nenasvědčovalo tomu, že v dalších minutách nastřílí Bělá 5 gólů, několik jich doslova zazdí a k tomu několik tutovek chytí Škopán. V 7. min. Ševců levačkou nebezpečně zamířil vedle levé tyčky. Ve 14. min. domácí tým v šanci. Kapitán Čokina to nevyřešil dobře. Místo přihrávky doleva na lépe postaveného spoluhráče volil slabou střelu, kterou Škopán chytil. V 16. min. špílmachr Mach tečovanou střelou přivedl Bělou do vedení, 1:0 po přihrávce Čokiny. Ševců byl v souboji s Machem pozdě. V 19. min. Malý střílel na zadní tyči po centru zleva, na štěstí minul naši branku. Ve 21. min. si dali hosté vlastní gól Brnkou, když se Lukáš pokoušel odkopnout balon z brankové čáry. Jenže byl bokem k brance a s ním tam byl předstoper Böhm, který stál čelem do hřiště. Špatná komunikace zapříčinila tuto branku. Rozhodčí Styblík přiznal branku Simonidesovi, který vystřelil na naši branku, 2:0. Ve 27. min. Bláha O. po přihrávce Votočka střelou po zemi z vápna těsně minul pravou tyčku. Ve 29. min. Malý v gólové šanci zblízka minul branku. Štěstí stálo při nás. Ve 31. min. domácí opět v našem vápně. Čokina si na Škopána nepřišel. Ve 32. min. naši obránci v nedbalkách. Domácí útočník hlavičkuje vedle. Ve 38. min. Votoček vystřelil z 18 m, balon tečován na roh a z něj nic. Ve 40. min. Bělá vede již o třídu, tedy 3:0 po krásné střele o tyč v podání Simonidese. Domácí nás v této fázi utkání doslova "melou". Nejsme nikde. Zlepšení hry nepomohla ani výměna postů, stoper Martinec do středu zálohy a Ševců na stopera. Tragický poločas v našem podání skončil po 45 min. vedením Bělé v poměru 3:0.

     O přestávce hosté udělali změnu v sestavě. Vágenknecht nahradil v útoku Bláhu O. Druhá půle pokračovala ve stejném duchu jako ta první. Tedy v režii domácích. V 51. min. Škopán vytasil ze svého rejstříku reflexivní zákrok při  střele Simonidese z prostoru penalty. Dorážka Nýdrleho skončila vedle. V 60. min. Malý dává nohou na zadní tyči na 4:0. Bláha D. mu nezabránil ve skórování. V 64. min. Mach na prostředku úplně sám se odhodlal ke střele ze 35 m. Minul. V 66. min. Nýdrle docílil "bůro" po nejhezčí akci utkání po přihrávce Čokiny na malé vápno, 5:0. V 72. min. hosté podruhé vystřídali, Nouzák za Brnku. V 77. min. viděl 1. ŽK hostující Matěja za komentář proti odpískání faulu, který spáchal na půlce. V 81. min. ho napodobil Votoček, který skluzem překazil na 17 m akci Bělé. Fauloval Nýdrleho. Tr. kop domácích končí na břevně a poté nadvakrát Škopán zpacifikoval. V 83. min. je k vidění 3. stř. u hostů. Na posledních 7 minut přenechal místo v útoku Vágenknecht Stránskému P. V 87. min. se hosté dočkali čestného úspěchu. Matěja faulován na 20 m. Tr. kop Martince tečoval Votoček ve zdi do protipohybu Šíra a balon skončil v síti. Kuba překazil domácímu gólmanovi radost z čistého konta, 5:1. Byla to však pro náš tým labutí píseň. Rzhodčí Styblík neměl důvod k nastavení i přes 5 střídání. O osudu utkání bylo dávno rozhodnuto. V tomto utkání zvítězili bělští v poměru 5:1 a vystřídali o skóre rezervu Přepeř na čele tabulky.

     Co říci na závěr? Dnešní utkání bylo oproti minulému utkání s Jilemnicí jako noc a den. Hosté hráli vyrovnaně se soupeřem jen prvních 15 minut a poté hráli už jen domácí, kteří výrazně podporováni v útočné aktivitě krajními obránci a pohybem a kombinací neustále ohrožovali naši branku. Věřme, že se to z toho naši hráči poučí a v příštím utkání dokáží všem, že fotbal hrát umí a dokáží bodovat v těžkém zápase v Poniklé v Krkonoších. V sobotu 1. října zajíždí na neoblíbené hřiště do Poniklé, kde se utkají s absolutním outsiderem OP. Všichni jsme zvědavi na průběh utkání po minulých extempore domácích hráčů, a fanoušků. Na toto utkání jste Vy fanoušci stružineckéého fotbalu srdečně zváni.

 

Stružinec do toho!

Autor: Jiří Máka,vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět