SK Jívan Bělá vs. TJ Sokol Stružinec    3 : 0   (2:0)

Sestava Bělé: Šír – Tauchman (86. Beran T.), Vitvar, Kukučka, Beran P. (82. Boukal) – Kraus (61. Zaplatílek), Kovařík, Zemánek, Simonides (46. Hanč D.) - Nýdrle, Čokina

Vedoucí mužstva: Fajfr Tomáš

Sestava Stružince: Škopán – Morávek, Stránský L., Schreyer, Bláha D. (46. Hamáček) – Bajgar (70. Bláha O.), Vágner, Ševců, Sehnoutek – Votoček, Vágenknecht (C) (70. Vondra)

Připraveni: Nouzák, Stránský P.

Absence: Böhm, Láska J., Mizera, Nouzák, Pazderský, Hloušek, Matěja, Sedlák

Rozhodčí: Mikule Jaroslav z Lomnice nad Popelkou, AR1: domácí lajk Beran Slavomír, AR2: hostující lajk Forman Zbyněk.

Za oblačného zářijového sobotního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince k utkání 5. kola OP Semilska. Soupeřem jim byl SK Jívan Bělá. Ten se stejně jako náš tým na úvod nového ročníku nepotkal s formou. Paradoxně předloni jsme bojovali s Bělou o titul a nyní jsou oba celky ke konci tabulky. Střed zálohy Stružince vyztužil Vágner a na lavičku usedl Hamáček, jenž přicestoval ze SRN na několik dnů.

Domácí si vypracovali během prvního poločasu více brankových příležitostí. Nastřelili spojnici břevna a tyče a gólman Škopán vyrážel střelu domácího hráče na břevno. Tři další gólovky Bělé chytil. Hosté měli v první půli dvě gólovky, Votoček ve vápně střílel pod břevno, gólman Šír balon vyrazil na roh. Vágenknecht orazítkoval levou tyčku domácí svatyně. Remízový stav vydržel 35 min. a přišla první branka Bělé, kdy se trefil exlomnický Kraus D, 1:0. Závěr poločasu se našemu týmu nepovedl, nechal se zatlačit, přišly šance a druhou branku přidal Kukučka ve 39. min, 2:0. Poločas skončil vedením Bělé v poměru 2:0. O přestávce domácí vystřídali, totéž udělal i hrající trenér hostů, Vágenknecht. Hamáček nahradil na levém beku Bláhu D.

Ve druhém dějství si hosté nevypracovali gólovou šanci, i když několikrát vystřelili na domácího gólmana. Domácí spoléhali v útoku na zkušenosti kapitána Čokiny z vyšších soutěží. Hostující defenzíva se dostávala pod tlak, který vyvrcholil třetí brankou Bělé v 72. min. Na zadní tyč si naběhl na centr Kukučka a svoji šanci proměnil, 3:0. Stružinci nepodařilo vstřelit alespoň čestný úspěch, a tak odešel z tohoto duelu poražen v poměru 3:0.

Co říci na závěr? V dnešním utkání Stružinec odešel potřetí v řadě poražen. Vypracoval si málo gólových šancí, k tomu slabší defenzíva. Gólman Škopán opět několik gólů chytil. Věřme, že v příštím zápase v Horní Branné prolomí náš tým sérii proher a bude bodovat.

Tuto neděli  13. 9. 2015 od 17 h sehrajeme venkovní zápas v Horní Branné s místní rezervou. Přijeďte podpořit Stružiňáky v boji o další body v sezóně.