SK Jívan Bělá vs. TJ Sokol Stružinec 2 : 0 (0:0)

SK Jívan Bělá vs. TJ Sokol Stružinec   2 : 0  (0:0)

hráno v sobotu 20. října 2012 od 15:30

Branky: 60. Kovařík, 90.+1´ Vorel

ŽK: 2/3 (Kovařík, Čokina/Sehnoutek, Vágenknecht, Heřmanský)

Sledovalo: 120 diváků

Sestava – domácí: Hrubý – Kukučka, Gančarčík, Beran, Vorel – Hanč M., Kovařík (c), Tauchman, Zaplatílek – Čokina, Patz

Trenér: Kalenda Ladislav

Vedoucí mužstva: Zamlar Martin

Sestava – hosté: Hůlek – Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Schreyer – Bláha D. (46. Matěja), Ševců, Vágner, Sehnoutek (80. Kašpar) – Votoček, Heřmanský

Připraveni: Bláha O., Bajgar, Stránský

Vedoucí mužstva: Bím Ladislav

Utkání řídil Dytrych Pavel z Dolní Branné, na čarách mu asistovali za domácí lajk Hanč, za hosty lajk Máka Jiří.

Za slunečného říjnového odpoledne čekala fotbalisty Stružince náročná zkouška,  dalo by se říct křest ohněm. Neboť jeli na hřiště stále se lepšící Bělé, ambiciózního nováčka OP Semilska. Po vlažném začátku z jejich strany se jim v posledních zápasech daří a z počátečního nelichotivého postavení stoupají vzhůru tabulkou. Nutno podotknout, že přebudovali mančaft oproti OS. Nakoupili spoustu hráčů i se zkušenostmi z vyšších soutěží. Posuďte sami, v základní sestavě nastoupil jen 1 hráč, který bydlí v Bělé, Slovák Patz. Druhý, Fajfr nastoupil do hry ve 2. poločase. Našemu týmu chyběl gólman Škopán, který nedohrál pro zranění zad minulé utkání s Lomnicí. V silách Stružince bylo udělat nějaký bod. Ale bylo třeba hrát naplno hned od začátku, aby  potom nemuseli dotahovat. To vždycky ubírá sil. První poločas bych charakterizoval jako hru po vápna z obou stran, domácí se však dostávali častěji na dostřel naší branky, v 7. min. Hůlek výborným zákrokem likviduje šanci Bělé. Ve 12. min. velmi špatný hl. rozhodčí Dytrych šel krotit vášně na hostující lavičku. Vše bylo způsobeno jeho bohorovným klidem při posuzování hry, kterou řídil z půlícího kruhu. Ve 14. min. domácí opět v šanci, Hůlek opět výborně. V 17. min. zahrával hostující Ševců tr. kop z 18 m, ale jeho muška nebyla přesná. Ve 30. min. vykopl stoper Vágenknecht z brankové čáry jistý gól domácích. Ve 34. min. se zablýskalo na malém vápně Bělé, když se dostal do zakončení obránce Hloušek, jenž však ze 7 m překopl branku. Škoda. A tak odcházela obě mužstva do kabin za bezbrankového stavu. O vítězi tohoto duelu nebylo ještě rozhodnuto. Pro hráče Stružince to znamenalo nepolevit v úsilí a snažit se vstřelit nějakou branku.

Do druhé půle hosté vystřídali, Bláhu D. nahradil na pravé záloze Matěja. Domácí hráči zastihl druhý poločas v lepším světle a po zásluze se ujali vedení v 60. min. Po chybě gólmana Hůlka, který vyrazil balon před sebe, na dorážku byl již krátký, 1:0. V hledišti propukla vlna nadšení, prim v tom hrál domácí kotel. V poslední dvacetiminutovce eskalovalo napětí na hřišti i v hledišti, hlavním viníkem je hl. rozhodčí, který byl nejslabším článkem na hřišti. Nejprve udělil 2 ŽK domácím hráčům a o chvíli nato vykázal domácího trenéra Kalendu z lavičky za nevhodné chování vůči hostujícímu asistentovi na lajně. V nastaveném čase domácí pojišťují svoji výhru druhým gólem, když Hůlek podcenil střelu domácího hráče, 2:0.

Co říci na závěr? Výhra domácích je zasloužená, hostům nelze upřít snahu, ale něco tomu chybělo. Všichni věříme, že v posledním utkání na domácím hřišti proti silné Malé Skále napravíme reputaci a potvrdíme oprávněnost prvního místa v okresním přeboru.   Hraje se v sobotu 27. 10. 2012 již od 14:30. Tímto zvu všechny příznivce Stružince k návštěvě tohoto zápasu.