SK Jívan Bělá vs. TJ Sokol Stružinec    0 : 2    (0:0)

ŽK: 1/3 (Kalenda/Hloušek, Martinec, Schreyer)

Sestava Stružince: Škopán – Hloušek, Vágenknecht (c), Martinec, Schreyer – Sehnoutek, Vágner, Láska M., Matěja (76. Kohout) – Matějka (90. + 1´ Bláha O.), Votoček

připraveni: Bláha D., Stránský L., Stránský P.

Zraněn: Hamáček

Absence: Bajgar

Masér: Bím Ladislav

Rozhodčí: Šubrt Jiří ze Semil, 1. asistent delegovaný Přikryl Jaroslav z Horní Sytové, 2. asistent delegovaný Soukup Jaromír z Rokytnice n. Jiz.

Za solidního květnového sobotního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince do Bělé u St. Paky, kde poměřili síly se druhým týmem tabulky, aspirantem na postup, Jívanem Bělá. Domácí hráči i fanoušci byli natěšeni na tento hit kola. Bylo na nich vidět velké odhodlání, že chtějí v tomto zápase zvítězit. Domácím se vrátil do sestavy exdivizní Bažík. Hostům chyběli zraněný Hamáček a Bajgar. Bělští měli v 1. půli více ze hry a také 2 gólovky a tyč. Hosté nedokázali toli udržet balon v útočné fázi. V 8. min. domácí Kalenda poprvé střílí na gólmana Škopána, ten balon vyrazil na rohový kop a nic z toho. V 10. min. host. Hloušek kope tr. kop a Votoček v pok. území pálí nad. Ve 22. min. Kalenda podruhé v zápase střílí, na Škopána si však nepřišel. Pavel vyrazil balon do bezpečí.  Ve 24. min. kdo jiný než Kalenda v šanci jako přes kopírák po centru zleva pálí nad. Ve 35. min. Vágenknecht zahrával tr. kop ze 25 m. Poslal balon na branku. Gólman Bělé, Šír se překvapit nenechal. Ve 37. min. centruje bek Hloušek před branku. Votoček hlavičkuje mimo. Ve 40. min. vidí 1. ŽK hostů Martinec za faul poblíž roh. praporku. Z násl. tr. kopu Bažík nachází na přední tyči stopera Čokinu, který orazítkoval pravou tyč. Štěstí stálo při nás. Poločas skončil bez branek. O poločase domácí trenér vystřídal. Hosté zůstali u stejné jedenáctky jako na začátku.

Začali lépe 2. pol. Ve 48. min. Votoček svedl důrazný , ale férový souboj se stoperem Janatou, poté obehrál gólmana Šíra. Přihrál doleva kolegovi z útoku, Matějkovi a ten skóroval do prázdné branky, 0:1. Stružinečtí pokračovali ve zlepšené hře, častěji měli balon na svých kopačkách a dařilo se jim ho udržet v útočné fázi. Výsledkem toho byla druhá branka v síti Bělé. Běžela 57. min. Vágenknecht poslal krásný centr z tr. kopu na zadní tyč, kde číhal na svoji šanci Votoček. Hlavou zvýšil na 0:2. Super. Bělá rázem pod tlakem. Objevují se dohady mezi hráči Bělé. I přes to se v poslední půlhodině tlačí Běláci do zakončení ve snaze o změnu skóre. V 62. min. Janata hlavičkuje na zadní tyči mimo po centru z tr. kopu. V 64. min. vytáhl rozhodčí Šubrt 2 ŽK zároveň pro Kalendu a Hlouška za vyřizování názorů po vysoké noze Kalendy na Vágenknechta. V 67. min. Kalenda trefuje tyč naší branky a poté simuloval pád v pok. území. Byl hodně frustrován. V 76. min. hosté poprvé vystřídali. Kohout nahradil Matěju. Stružinec dále bojuje a stále drží dvoubrankové vedení. V 86. min. dnešní smolař Kalenda v těsné blízkosti naší branky trestuhodně míjí branku. Po několikáté v zápase. V 89. min. inkasuje host. bek Schreyer 3. ŽK pro svůj tým za tvrdý zákrok na Kalendu blízko půlky. V čase 90. + 1´hosté takticky střídají. Bláha O. za střelce 1. branky, Matějku. Dnešní oslavenec vstřelil 1. gól za Stružinec. Po 2 minutovém nastavení končí rozhodčí Šubrt utkání, ve kterém hosté zvítězili 2:0. Poprvé dobyli zdejší hřiště v tomto ročníku a zvýšili náskok na svého soupeře na 5 bodů.

Co říci na závěr? Opět se potvrdilo, že s kvalitou soupeře roste i výkon našeho týmu. V 1. půli jsme přežili 2 tutovky Kalendy a tyč Čokiny a ve 2. půli znovu tyčku Kalendy. Stružinec udeřil dvakrát krátce po přestávce. Bojovným výkonem celého týmu dali zapomenout na zápas v Nové Vsi. Hostující kabinou se tak rozléhal vítězný pokřik. Utkání mělovýbornou atmosféru díky domácím fans, kteří neúnavně hnali své hráče do útoku.