SK Jívan Bělá u Staré Paky vs. TJ Sokol Stružinec 4 : 3 (2:1)

26.06.2015 22:02

Zprávy TJ Sokol Stružinec, oddílu kopané:

na závěr prohra o gól

 

SK Jívan Bělá u Staré Paky vs. TJ Sokol Stružinec     4 : 3    (2:1)    

hráno v sobotu 20. 06. 2015 od 17:00

 

Branky: 1´., 74´. Vorel, 35´. Čokina, 46´. Bažík – 44´., 72´. Votoček, 83´. Schreyer

 

ŽK: 1/1 (domácí/Böhm)

ČK: 0/0

Diváků: 80

 

Sestava Stružince: Škopán (46´. Mizera) – Hamáček, Stránský L., Martinec (c) (2. pol. v brance), Schreyer – Bláha D. (60´. Bláha O.), Ševců, Sehnoutek, Böhm – Láska J., Votoček

 

Absence: Vágenknecht, Hloušek, Matěja, Kohout, Bajgar, Stránský P.

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Rozhodčí: Huřťák Petr ze Studence, AR1: Lelek Jan z Hostinného, AR2: Paulů Radomír z Valteřic.

 

     Za občasného deště se odehrálo závěrečné utkání našeho týmu v tomto ročníku OP Semilska. Čekal nás velmi dobrý mančaft, třetí tým tabulky, SK Jívan Bělá u Staré Paky. Naším cílem bylo hlavně neudělat ostudu, protože favoritem byli domácí.

     Sotva začalo utkání a hned v 1. min. Vorel střelou z vápna přivedl Bělou do vedení 1:0 po chybě Bláhy D. V 5. min. po ruce domácího obránce na 18 m rozehráli stružinečtí signál, jenže jim nevyšel. V 6. min. Votoček pálí mimo. V 9. min. domácí tvůrce hry, Bažík se dostal do vápna a vystřelil. Gólman Škopán vyrazil balon na roh a z něj nic. V 11. min. Ševců střílel ze 25 m, gólman Beran chytá. Ve 28. min. Martinec zaběhl po lajně až do malého vápna, nacentroval pod sebe na Lásku J. Pro jeho smůlu před ním odehrál obránce balon na roh. Z něj gól nepadl. Ve 29. min. viděl domácí obránce s č. 7 jedinou ŽK svého týmu po faulu na Votočka. Tr. kop naši hráči opět ve snaze rozehrát nezvládli. Stružinec sice vyrovnal hru, ale přišla druhá branka Bělé. Běžela 35. min., Bažík centruje a kapitán Čokina osamoceně hlavou zvyšuje na 2:0. Ve 37. min. Vorel v dobré pozici ve vápně střílí nad. Ve 43. min. obránce Kukučka hlavičkuje mimo po tr. kopu Vorla. Hosté se přeci jen dočkali snížení do poločasu. Klasickým gólem do šatny, ve 44. min. Sehnoutek centroval před branku a Votoček korigoval na 1:2. Minutu nato rozhodčí Huřťák odpískal poločas za vedení Bělé v poměru 2:1.

     O poločase musel hostující trenér Vágenknecht nuceně střídat gólmana Škopána z důvodu svalového zranění. Do branky se posunul kapitán Martinec. Do pole nastoupil Mizera. Stružinec nezvládl stejně jako úvod utkání i začátek druhé půle a hned 46. min. Bažík na zadní tyči vstřelil třetí domácí branku v zápase, 3:1. V 50. min. Láska J. v šanci. Gólman Beran před ním na poslední chvíli zakročil a balon chytil. V 56. min. Votoček vypálil tvrdě ve vápně, Beran chytá. V 59. min. inkasoval Böhm jedinou ŽK pro hosty za faul na Bažíka. Sám faulovaný kopal tr. kop, z něj branka nepadla. V 60. min. vystřídal Bláha O. svého bratra Dominika. Ondra se hned dostal do velké šance, ale neproměnil ji. V 70. min. tr. kop Bažíka od postranní lajny a Čokina v gólové šanci překopl naši branku. V 72. min. po dobré možnosti Bažíka, který nedal, přišlo staré známé pravidlo: "Nedáš, dostaneš". Votoček z otočky z vápna vsítil kontaktní branku na 3:2. Toto skóre dlouho nevydrželo. Uběhly pouhé 2 minuty a domácí opět utekli na rozdíl dvou branek. Vorel stál v ofsajdu a skóroval, 4:2. Ofsajdovou pozici uznali i domácí hráči. Jenže s tím nešlo nic dělat. Rozhodčí byl jiného názoru, a tak branka platila. Škoda, že jsme brzy po kontaktní brance znovu inkasovali. Navíc v 76. min. odstoupil pro zranění nártu Böhm. Slabou čtvrthodinku jsme museli dohrávat v deseti. Již jsme neměli nikoho na střídání. V 83. min. hosté zvýšili naději na bodový zisk, když se levý bek Schreyer dostal do zakončení a usměrnil balon do branky po přihrávce Votočka. 4:3. Znovu bylo o co hrát. Super i v 10 hráčích. V 85. min. střílí Ševců z 18 m, Beran vyrazil na roh a z něj se našim hráčům branku vstřelit nepodařilo. V 88. min. Votoček nachytán v ofsajdové pasti po přihrávce Lásky J. Škoda. I přes snahu se Stružinci nepodařilo vyrovnat, a tak velmi dobře pískající rozhodčí Huřťák ukončil utkání za vítězství Bělé v poměru 4:3.

 

     Co říci na závěr? V dnešním utkání se Stružinec připravil o lepší výsledek hlavně díky špatně zvládnutým začátkům obou poločasů. I přes to jsme dokázali držet s Bělou krok. Dokonce i v 10 hráčích jsme vstřelili branku, ovšem na bod to nestačilo. Tato prohra v souvislosti s výsledky konkurentů v tabulce nás posunula až na 8. místo. To je po dlouhých letech nejhorší umístění Stružince v OP Semilska.

 

Stružinec do toho !!! 

 

Autor: Jiří Máka, vedoucí "A" mužstva

 

—————

Zpět