SK Jilemnice "B" vs. TJ Sokol Stružinec    4 : 3    (1:0)

Branky: 47., 49., 83. Kubina, 5. Pěnička – 60., 78. Votoček, 77. Martinec

Sestava Jilemnice "B": Černý – Petřík, Hamáček, Hadač, Vinklář – Kubina, Pěnička, Tejchman, Hendrych (c) – Hajna, Šimek (65. Havel)

Vedoucí mužstva: Blahout Lukáš

Trenér: Tonar Libor

Sestava Stružince: Škopán – Bláha D. (c), Martinec, Böhm, Schreyer – Morávek (Stránský L.), Ševců, Votoček, Bajgar – Nouzák (Vondra) Bláha O.

Připraven: Stránský P.

Rozhodčí: Lelek Jan z Hostinného, AR1: lajk Novotný Aleš AR2: lajk Hrstka Zdeněk

Za solidního říjnového nedělního odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince k zápasu 10. kola OP Semilska do Jilemnice, kde se utkali s místní rezervou. Domácí většinou svůj rezervní tým moc neposilují, nejinak tomu bylo v tomto zápase. Stružinečtí měli k dispozici 14 hráčů. Cílem v tomto utkání bylo bodovat vzhledem k naší nezáviděníhodné situaci v suterénu tabulky.

Domácí začali lépe a v 5. min. se ujali vedení Pěničkou, kdy zatáhli balon po pravé straně, následoval přízemní centr do vápna a gólman Škopán byl překonán, 1:0. V 8. min. po krásném centru za obranu vyslal Martinec Votočka, ten běžel sám na gólmana, ale gólmana Černého ani nadvakrát nepřekonal. V 17. min. Votoček v těsném kontaktu na vápně soupeře, ale píšťalka hlavního rozhodčího Lelka zůstala němá. V 19. min. domácí hráč z malého vápna střílel přízemní střelou. Gólman Škopán jeho střelu efektně vyrazil nohou. Ve  42. min. se Votoček dostal k míči na hranici vápna, ale tváří v tvář gólmanovi Černému už potřetí v zápase neuspěl. Škoda. Ve 44. min. po závaru v našem vápně jilemnický hráč přestřelil v jasné gólové situaci. V ragby by to byl úspěch, ae ve fotbale jen pobavil hráče a diváky. Poločas tak skončil vedením Jilemnice v poměru 1:0.

Do druhé půle nastoupili stružinečtí beze změn v sestavě. Dalo se ještě s výsledkem něco dělat. Jenže hráči Stružince totálně selhali v úvodu druhého dějství a Jilemnice dvěma slepenými góly Kubiny ve 47. a 49. min. odskočili o 3 branky. Zdálo se, že je již pro hosty utkání ztraceno. Po této studené sprše hosté vystřídali, do hry nastoupil Stránský L., zaujmul místo stopera a Martinec šel do středu zálohy a Votoček se posunul do útoku. Jak se později ukázalo, tato změna měla velmi dobrý efekt. V 60. min. po centru Ševců z levé strany se položil do hlavičky Martinec a dal na 3:1. Hosté pokračovali ve zlepšené hře a výsledkem byla druhá branka v síti Jilemnice. Běžela 77. min., Votoček se nejlépe zorientoval ve skrumáži před domácí brankou a snížil na 3:2. Prolomil střeleckou smůlu z posledních zápasů. Za další minutu, tedy v 78. min. bylo již vyrovnáno, když opět Votoček skóroval po přihrávce Bláhy O. přeloboval gólmana Černého, 3:3. Stružinečtí ještě udělali jednu změnu v sestavě, kdy Vondra nahradil Nouzáka. Zdálo se, že stružinečtí dokonají málovídaný obrat. Jenže nakonec nezískali ani bod. V 83. min. dovršil hattrick Kubina a domácí získali 3 body za vítězství 4:3. Rozhodčí Lelek ukončil tuto divokou přestřelku se šťastnějším koncem pro Jilemnici.

Co říci na závěr? V tomto utkání jsme si nechali zbytečně utéct soupeře na rozdíl 3 branek, hlavně mrzí 2 obdržené branky během 4 minut druhé půle. Sice se podařilo vyrovnat, ale poslední slovo měli domácí, kteří v závěru vstřelili vítěznou branku. Je to velká škoda.

Tuto sobotu  17. 10. 2015 od 15:30  sehrajeme domácí zápas s TJ Poniklá – nováček OP Semilska. Přijďte podpořit Stružiňáky, aby předvedli aspoň takovou hru jako ve druhé části druhé půle v Jilemnici a dokázali zvítězit.