SK Jilemnice B vs. TJ Sokol Stružinec 1 : 6 (1:3)

09.09.2014 21:19

střelecká impotence skončila

SK Jilemnice "B" vs. TJ Sokol Stružinec   1 : 6   (1:3)

hráno v neděli 07. 09. 2014 od 17:00

Branky: 22. Teichman – 20., 37. Votoček, 12. z pen., 63., 72. Martínek, 85. Vágenknecht

ŽK: 2/1 (Hamáček)

Diváků: 70

Sestava Stružince: Kohout (75. Bláha O.) – Hamáček, Vágenknecht (c), Hloušek, Schreyer – Sehnoutek(63. Bláha D.), Martinek, Ševců, Vrkoslav (37. Matěja) – Votoček (84.  Stránský P.), Böhm (46. Škopán)

Připraven: Bajgar

Absence: Martinec, Stránský L., Matějka

Rozhodčí: Mařatka Karel ze Semil, AR1: Mikule Jaroslav z Lomnice n. Pop. AR2: Procházka Jan z Košťálova.

Za pěkného nedělního zářijového odpoledne zajížděli fotbalisté Stružince na půdu letošního nováčka OP Semilska, a sice do Jilemnice, kde vyzvali k souboji o body domácí rezervu. Ta byla posílena čtyřmi hráči áčka (I. B třída). Hosté přijeli s našlapaným kádrem. Trenérovi Vágenknechtovi se hlásilo do zápasu 17 hráčů. Tzn. že spolu s asistentem Vágnerem měl příjemné starosti, jak poskládat sestavu. Nic na tom nezměnilo zranění Stránského L. Poprvé nastoupil v základu Honza Vrkoslav. S Kohoutem v brance chtěli stružinečtí konečně bodovat na hřišti soupeře. Hosté začali aktivně. V 10. min. s přehledem pískající rozhodčí Mařatka ukazuje na značku pokutového kopu po střetu gólmana Černého s Votočkem. Minutu nato, tedy v 11. min. přivádí hosty do vedení nová akvizice ve žlutomodrém, Martinek proměněnou penaltou. První gól v novém působišti = láhev. Ve 20. min. byla k vidění pěkná akce Martinka a Vrkoslava. Jeho centr do vápna, ovšem gól z toho nepadl. V téže minutě Ševců vyslal kolmici na Votočka a ten prošel sám do vápna a svoji šanci přetavil na gól, 0:2. Ve 22. min. domácí snižují Teichmanem, když po rohovém kopu hostující gólman Kohout vyrazil balon nešikovně na vápno a nepokrytý jilemnický hráč ho pohotově poslal k tyči, 1:2. Ve 23. min. vidí 1. ŽK domácí hráč č. 10 za protesty kvůli odpískanému ofsajdu. Ve 26. min. Vágenknecht centruje a Sehnoutek míří hlavou mimo. Ve 37. min. "Béda" (Martinek) vysunul Votočka za obranu a Kuba zprava z úhlu pravačkou s přehledem překonal gólmana, 1:3. Super. Poté hosté poprvé vystřídali. Matěja místo Vrkoslava, jenž si obnovil svalové zranění. Poločas končí vedením 3:1 pro hosty.

O poločase došlo ke změně v sestavě hostů a také v rozestavení. Kohout z branky do útoku, Škopán z lavičky do branky a ze hry odstoupil Böhm. V 53. min. Ševců nahrál do gólu Votočkovi a ten promarnil velkou možnost ke skórování. V tomto zápase to tolik nemrzelo. V 63. min. Martinek dostal krásný balon od Ševců, zkušeně oblafnul gólmana a po zemi dal 4. branku Stružince, 1:4. Poté hosté střídají, Bláha D. za Sehnoutka do zálohy. V 66. min. Vágenknecht rozehrál tr. kop na vápno na Martinka a ten z první prověřil gólmana, jemuž balon odskočil, následně ho zpacifikoval. V 70. min. předstoper Hloušek jedinkrát v zápase chyboval. Omylem zahrál dozadu, jenže místo našeho stopera "nezištně" našel domácího útočníka Tužeho. Jenže Škopán v naší brance opět ukázal, že je mužem na správném místě, neboť zlikvidoval 2 super šance soupeře. Skvěle. V 72. min. Ševců přihrál Martinkovi a ten docílil hattricku, 1:5. Super. Druhá láhev do kabiny. V 75. min. hosté počtvrté mění hráče, Bláha O. za Kohouta. V 76. min. Votoček zkoušel střílet na branku, gólman Černý byl v souboji později a od něho se balon odrazil na vápno odkud pálil Bláha D. Dominik minul opuštěnou branku. V 78. min. inkasuje hostující bek Hamáček jedinou ŽK pro hosty za faul. V 83. min. domácí 51 letý kapitán Baranyk neunáší nervy a za komentář na adresu hl. rozhodčího vidí žluté napomenutí. V 84. min. hosté naposledy, popáté střídají, Stránský P. za Votočka. V 85. min. Vágenknecht zahrával tr. kop nalevo od pokutového území a krásnou střelou vymetl pavučiny v šibenici domácí branky, 1:6. Krásná branka. Zápas se  již v klidu dohrál a nepříliš početná divácká kulisa viděla vysoké vítězství hostů ze Stružince v poměru 6:1.

Co říci na závěr? Stružineckým hráčům se konečně podařilo protrhnout střeleckou smůlu, kterou odnesl nováček z Jilemnice. První půle nebyla tak výrazná, ale ve druhé byl již znát rozdíl ve hře, který naši hráči vyjádřili brankově. Střelecky se ukázal Martinek, kterému zdatně sekundoval Votoček. Do gólovek dnes nejčastěji vysílal Ševců. Vzhledem k tomu že se podařilo vstřelit dost branek, mohli jsme také vystřídat 5 hráčů. Věřmě že se tým zvednul v pravou chvíli, protože ho v sobotu čeká tradiční vyhecované utkání s Libštátem na vlastní hřišti. Hraje se v sobotu 13. 9. 2014 od 17:00. Tímto zvu všechny příznivce stružinecké kopané k návštěvě tohoto zápasu.