První jarní prohra nás připravila o vedení

03.05.2010 10:04

TJ Sokol Zálesní Lhota - TJ Sokol Stružinec 2:1 (0:0)

hráno v sobotu 1. května 2010 od 17:00

Branky: 69. D. Paulů, 82. hráč č. 9 - 58. J. Novotný

 

Sledovalo: 60 diváků, z toho polovina ze Stružince

 

Hlavní rozhodčí Jan Procházka se výraznou měrou nesmazatelně "podepsal" pod tento zápas. Již poněkolikáté nás zařízl, jak on to umí. Jeho počínání nepotřebuje komentář. To učí začínající rozhodčí "dobré" věci. Na čarách mu asistovali Havrda a Martinec.

 

Sestava – hosté: Hůlek - Hamáček, Škopán, Novotný J., Hloušek – Láska P., Ševců, Vágner, Pazderský -  Bláha O., Vágenknecht 

Připraveni: Těhník, Bláha D., Dlouhý, Stránský

 

Trenér: Vágenknecht Petr

Asistent trenéra: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva: Máka Jiří

 

Za ideálního fotbalového počasí zajížděli fotbalisté Stružince na nejdelší štaci v přeboru, a to do na hřiště nováčka ze Zálesní Lhoty. Nečekala nás lehká práce. I když postavení obou týmů v tabulce říkalo něco jiného. Týmu chyběl J. Láska, R. Láska a M. Vojtíšek. I tak bylo cílem bodovat. V 5. min. pěkná střela Ševců z 25 m minula pravou šibenici. V 19. min. P. Láska přiťuknul Vágnerovi a ten přeloboval gólmana i branku. Ve 22. min. Hloušek sráží na vápně domácího hráče, tr. kop Lhoty posílá Horáček nad. Ve 24. min. vidí hostující záložník Pazderský ŽK za faul na půlce na špílmachra D. Paulů. V 25. min. pěkná střela J. Novotného ze 30 m, gólman vyráží na roh. V 26. min. zahrává Vágenknecht rohový kop na přední tyč, J. Novotný trefuje tyč, balon se odráží před branku, O. Bláha málo důrazný, napálil jen hradbu těl před sebou. Ve 37. min. Ševců faulován mladším bratrem R. Paulů za ŽK. Z následného tr. kopu hlavičkuje Hamáček mimo. Ve 41. min. další ŽK pro domácí za řečnění. Ve 43. min. střela Ševců z 20 m míjí levou tyč. Sudí Procházka ukončuje 1. poločas za bezbrankového stavu. Do 2. poločasu bylo nutné zlepšit naši hru a proměňovat šance. V 53. min. fauloval D. Paulů J. Novotného, sám postižený si postavil míč, jeho střelu k levé tyči gólman tlumí. V 56. min. stružinecký záložník Ševců zazvonil na spojnici břevna a tyče z tr. kopu. Velká možnost ke skórování. V 58. min. faulován O. Bláha při střelbě na vápně. Tr. kop Vágenknechta končí s tečí obránce znamená roh. kop pro Stružinec. Po rohu se konečně hosté ujímají vedení, když si na zadní tyč nabíhá předstoper J. Novotný a s přehledem pod břevno uklízí balon do sítě, 0:1. V 63. min. střela Vágenknechta z první mimo. Po gólu naši hráči přidali, domácí často sahali do arzenálu nedovolených zákroků. Sudí Procházka správně uděluje několik ŽK domácím, a to nejen za fauly, ale i za protesty místy vulgární. To ještě nebyl zdaleka všemu konec. Poté se zničeho nic ocitl domácí brankář až na polovině, kde si to šel ručně vyřídit s Procházkou. Počastoval ho několika ostrými výrazy, strčil do něho a vyrazil mu blok, karty a píšťalku. Za normálních okolností následuje ukončení utkání. Posléze jednání na disciplinárce, která uděluje vysoké tresty. Takovou zkušeností si našeho mužstvo již prošlo na jaře 2006 v Mírové v I. B třídě. Čeho se bojí rozhodčí? Kladu si otázku, k čemu je na každém utkání i té nejnižší soutěže pořadatelská služba? Nebo mu je přednější, aby Stružinec vyšel naprázdno a vyostřil se boj o postup do kraje? Takový mančaft, který se takto chová na hřišti, patří do pralesní ligy. Místo toho se na hlavního arbitra sesypalo několik dalších domácích hráčů, kterým létaly z úst výrazy, nad kterými zůstává inteligentním lidem rozum stát. Tohle všechno přešel Procházka s neuvěřitelnou arogancí a hra k údivu početného počtu stružineckých fanoušků pokračovala. V 65. min. Vágenknecht na Ševců a ten mimo branku. V 68. min. faulován P. Láska na 20 m. Vágenknechtův tr. kop gólman s problémy chytá. V 69. min. po špatně zahraném ofsajd systému se dostal k míči D. Paulů, v souboji s vyběhnutým gólmanem Hůlkem vítězí a posílá balon do prázdné branky, 1:1. V 77. min. ŽK pro Vágnera za faul na půlce na D. Paulů. O minutu později opět špatně sehraná ofsajdová past, D. Paulů v šanci trestuhodně nedává branku. Následuje sétie rohů domácích, balon 2x orazítkoval břevno naší branky, tlak Lhoty před Hůlkovou svatyní končí až hvizd Procházky za ruku domácího hráče. V 82. min. bek Hamáček odkopává balon poblíž v pokutovém území, dochází ke kontaktu s naskakujícím agresivním domácím útočníkem, Procházka neváhá a píská penaltu pro domácí. Sám postřižený se nemýlí a posílá Lhotu do vedení. V 89. min. faulován Ševců na 18 m, J. Novotný pálí z tr. kopu nad. V nastaveném čase Ševců zprava přihrává balon do vápna na Vágenknechta, jemu míč skočil a jeho střela se nevešla mezi tři tyče. Za velké radosti domácí hrstky fanoušků končí rozhodčí Procházka utkání, ve kterém Stružinec ztratil poprvé na jaře všechny body, díky tomu se Vysoké dostalo o 2 body minimálně do středy na 1. místo. To naše mužstvo čeká sousedské derby s rezervou Lomnice na jejich půdě. Tímto zvu všechny příznivce, aby přišli podpořit Stružiňáky do Lomnice.

—————

Zpět