Přípravné utkání TJ Sokol Stružinec vs. FC Víchová n. Jiz. 5 : 4 (3:2)

24.03.2013 22:35

Přípravné utkání

TJ Sokol Stružinec vs. FC Víchová n. Jiz.  5 : 4  (3:2)

(průběžné 1. místo v OP SM --- průběžné poslední místo v I. B třídě LBK - východ)

hráno v sobotu 23.3.2013 od 14.00 hod. na UMT v Železném Brodě

Rozhodčí:   Dušta Pavel

Branky Stružince: 15. Votoček, 17., 20., 85. Sehnoutek, 53. Ševců (PK)

Sestava Stružince: Škopán - Hamáček, Hloušek, Martinec, Schreyer - Bláha D., Matěja, Vágner, Ševců - Votoček, Heřmanský – (Sehnoutek, Hůlek, Bláha O.,Stránský, Kašpar)

Trenér: Vágner Bohumil

Vedoucí mužstva:   Máka Jiří

V sobotu 23. 3. 2013 za slunečného odpoledne, avšak studeného větru sehráli fotbalisté Sokola Stružinec na UMT v Železném Brodě druhé přípravné utkání s momentálně posledním týmem I. B třídy LBK - východ, a sice FC Víchová n. Jiz. Předpokládala se podobná herní kvalita soupeře jakou předvedla minulý týden rezerva Pěnčína.

Fotbalisté Stružince se museli v tomto duelu obejít bez nejzkušenějšího hráče a hrajícího trenéra, Petra Vágenknechta, absentoval také Tomáš Bajgar. Naopak oproti minulému utkání nastoupili Pavel Škopán, Vláďa Martinec a Pepa Ševců. Stružinečtí zopakovali impozantní vstup do zápasu i v tomto utkání s Víchovou. Gólovou přestřelku započal Kuba Votoček hlavou, 1:0. Za dvě minuty přidal druhou branku Kuba Sehnoutek,  který byl dnes střelecky při chuti, 2:0. Úvodní skvělou dvacetiminutovku Stružince ozdobil svým druhým gólem Kuba Sehnoutek křížnou střelou, 3:0. Poté Stružinec polevil, dopustil se dvou  školáckých chyb, z nichž dvakrát inkasoval. Ve 26. min. hosté vsítili první branku z tr. kopu na zadní tyč z rohu vápna, 1:3 a o pět minut nato po chybě uprostřed stružinecké obrany  hosté snížili na rozdíl jediné branky, 2:3. Tento stav se do poločasu již nezměnil.

Druhý poločas byl ve znamení gólových dostihů. V 53. min. byl faulován v pokutovém území Dominik Bláha a nařízenou penaltu proměnil Pepa Ševců, 4:2. V 73. min. Víchová koriguje na 3:4, když stružinecká obrana marně reklamovala ofsajd. Pět minut před koncem utkání dovršil Kuba Sehnoutek hattrick, 5:3. Uplynuly pouhé dvě minuty a hosté se znovu přiblížili ve skóre na rozdíl jednoho gólu, 4:5. Minutu před koncem autor čtvrté branky Víchové orazítkoval tyč Hůlkovy svatyně. A tak Stružinec docílil druhého vítězství v přípravě.

Co říci na závěr? Opět se povedl vstup do utkání. Poté se dostali do hry hosté, kteří snížili. Druhá půle byla ve znamení kdo s koho. Hráči obou týmů pokračovali v gólových hodech. Stružinec s trochou štěstí udržel vedení až do konečného hvizdu. I přes vítězství našich barev je co zlepšovat. Na druhou stranu je nutno dodat, že se můžeme měřit s týmy ze spodních pater vyšší soutěže.

(autor: Jiří Máka)